• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Moldovoje viešinti Lietuvos premjerė Ingrida Šimonytė pažymėjo Moldovos valdžios atsakingą požiūrį į nacionalinio saugumo politiką ir pasveikino šios šalies sprendimus modernizuoti ir stiprinti savo gynybinius pajėgumus.

Moldovoje viešinti Lietuvos premjerė Ingrida Šimonytė pažymėjo Moldovos valdžios atsakingą požiūrį į nacionalinio saugumo politiką ir pasveikino šios šalies sprendimus modernizuoti ir stiprinti savo gynybinius pajėgumus.

REKLAMA

Šiame procese Moldovai padės ir Lietuva, prisidėsianti prie strateginės komunikacijos ir kibernetinio saugumo pajėgumų stiprinimo, puskarininkių korpuso modernizavimo, rašoma penktadienį paskelbtame Vyriausybės pranešime.

I. Šimonytė per susitikimus išsakė paramą Moldovos Vyriausybės įsipareigojimui vykdyti reformas, kuriomis siekiama priartinti Moldovą prie Europos Sąjungos.

Kišiniove ministrė pirmininkė susitiko su Moldovos premjere Natalia Gavrilita (Natalija Gavrilice), prezidente Maia Sandu ir parlamento pirmininku Igoriu Grosu.

REKLAMA
REKLAMA

„Moldova yra šalis, kuri yra labai sudėtingoje situacijoje, tai yra mažytė šalis, kurią, gaila, bet dažnai pamiršta diskusijose ir pražiūri. (...) Moldovos niekaip negalime išleisti iš akių ir vykstu palaikyti prezidentę ir ministrę pirmininkę, nes situacija yra sudėtinga“, – vizito išvakarėse žurnalistams sakė I. Šimonytė.

REKLAMA

„Vykstu išreikšti Moldovai Lietuvos paramą, kurios dabar jai reikia labiau nei bet kada. Kalbėsimės, kaip Lietuva galėtų padėti Moldovai ištverti šią visiems mums sunkią žiemą“, – teigė ji. 

Vyriausybių vadovių I. Šimonytės ir N. Gavriliţos susitikime aptarta saugumo situacija Moldovoje, šalies pastangos užtikrinti energetinį saugumą ir tiekimo stabilumą šalyje, Rusijos raketų smūgiams Ukrainoje pažeidžiant regioninę infrastruktūrą, tuo pačiu Moldovai patiriant „Gazprom“ šantažą dėl dujų tiekimo.

REKLAMA
REKLAMA

„Lietuva iš savo patirties žino, koks nelengvas darbas tebelaukia įgyvendinant reformas, tačiau tai neabejotinai sustiprins valstybę ir jos institucijas. Tikiu, kad šiemet Moldovai suteiktas ES kandidatės statusas yra paskata reformų darbotvarkei, ir dabartinė Moldovos vadovybė yra pajėgi sėkmingai įgyvendinti išsikeltus tikslus ir tai padarys“, – sakė premjerė.

Susitikimuose taip pat kalbėtasi apie padėtį Padniestrės klausimu, iššūkius priimant Ukrainos karo pabėgėlius, kurių Moldova priėmė daugiausiai, atsižvelgiant į šalies gyventojų skaičių, aptarta svarba didinti atsparumą priešiškai dezinformacijai, kuria siekiama kurstyti nepasitikėjimą demokratinėmis institucijomis, skatinti visuomenės susipriešinimą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kartu su premjere darbo vizitu Moldovoje vieši ir energetikos ministras Dainius Kreivys.

Tai yra antrasis premjerės I. Šimonytės vizitas Moldovoje. Su oficialiu vizitu Kišiniove ji lankėsi 2021 metų gruodį.

Moldova dėl vis aktyvesnių Rusijos atakų Ukrainoje pastaruoju metu patiria smarkius elektros tiekimo sutrikimus. Ukraina anksčiau tiekė 30 proc. Moldovai reikalingos elektros, o likusius 70 proc. tiekė šiluminė elektrinė Padniestrėje – su Ukraina besiribojančiame separatistiniame Moldovos regione.

REKLAMA

Rusijos remiami separatistai šiame regione yra apriboję elektros tiekimą likusiai šalies teritorijai, tačiau įsikišo Rumunija, sutikusi pigiau parduoti elektrą Moldovai.

Šalies prezidentė M. Sandu yra įspėjusi, kad jos 2,6 mln. gyventojų turinčiai šaliai šią žiemą gali pritrūkti gamtinių dujų ir elektros energijos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų