Indrė Makaraitytė. Aš vis tiek priimčiau pabėgėlį

Po Paryžiaus įvykių politikai turėtų atvirkščiai elgtis – kviesti pas save pabėgėlius, o ne nuo jų užsidaryti. Bet lietuviai, ir ne tik jie, žinoma, eina visai priešingu keliu – žmones pabėgėliais gąsdina. 

Net ir po Paryžiaus įvykių, ir po to, kai naujoji Lenkijos valdžia, nuo kurios savo retorika neatsiliko ir mūsiškiai tvarkiečiai su darbiečiais pradėjo brangintis dėl to tūkstančio kelių šimtų pabėgėlių iš masinio jų srauto.

Priimčiau dar ir todėl, kad Rolandas Paksas šiomis dienomis pažadėjo pastatyti pora daugiabučių jaunoms šeimoms. Tačiau tuo pačiu gąsdina, kad tūkstantis pavargėlių iš karo katilo gali atimti iš mūsiškių jei ne duoną, tai nuo duonos nulaižys sviestą. Taip manau net ir po skandalų, kai pabėgėliai kai kuriose šalyse stovyklose susimušė tarpusavyje, o kažkur išprievartavo vietos paauglę.

Aš tikrai priimčiau pabėgėlį.

Jei valstybės institucijos neras jiems tinkamo būsto arba uždarys juos į getus, idant nepakenktų politikų taip skrupulingai kuriamam visuomenės saugumo jausmui.

REKLAMA

Kartais šiek tiek sveiko populizmo politikoje nekenkia. Tačiau žaidimas žmonių baimėmis yra pigus ir nepateisinimas populizmas. Pabėgėliai prieš rinkimus kelių degraduojančių partijų lūpose yra vadinami grėsme. Nors jie čia - mažiausiai dėti.

Priimti karo pabėgėlį – tai ne šokti karo šokį ir ploti, kad pas mus atvažiuoja tūkstantis žmonių, su šiokia tokia mantele ant pečių, klykiančiais vaikais ir sudaužytomis širdimis ir sielomis. Karas tik bepročiui yra šventė. Tų bepročių per šitas kelias savaites nuo Paryžiaus įvykių kiekvienas, nors kiek sveiko proto galvoje turintis, galėjo prisižiūrėti iki valiai. Spardančių vaikus, mokančių juos žudyti nuo pat gimimo, pjaunančių galvas ir mėtančių kitokiusnei jie ar prasikaltėlius nuo stogo.

Jei žmogus yra skaitęs per gyvenimą bent keletą knygų, greičiausiai supranta, kad bepročiams minios paklūsta todėl, kad įsivaizduoti save numetamą nuo stogo, kai šitai matai savomis akimis, yra žymiai lengviau, nei kai tau tai tik pasakoja.

Bet ypač po Paryžiaus įvykių normaliam žmogui turėjo pasidaryti aišku, kad sienomis nuo fanatikų neužsitversi.

Net jei pabėgėlius apgyvendinsi kitapus sienos arba apskritai – kitapus jūros.

Paryžiuje žmones žudė ne pabėgėliai, nors buvo pranešimų, kad vienas vykdytojų visai neseniai pateko į Europą su jų srautu. Dauguma paskutiniųjų teroristinių išpuolių organizatorių - Europos šalių piliečiai, čia užaugę ir gavę išsilavinimus, netgi mokęsi prestižinėse mokyklose.

Jų tėvai nebėgo nuo karo, o atsidūrė Europoje kaip ekonominiai migrantai, kurių kažkada reikėjo mažėjant darbo jėgos. MIgrantai gavo darbo ir pinigų, tačiau jų vaikai pasimetė tapatybėse. Islamo valstybė šiems pasimetėliams siūlo alternatyvų pasaulį.

Tačiau tie, kurie gyveno Sirijoje, nuo šio alternatyvaus pasaulio bėga, nes jį matė savo akimis. Kaip ir vis dar Sirijos vadovo Assado pasaulį, nuo kurio bombų kasdien žūsta jų vaikai ir kiti jų artimieji. Milijonai atsidūrė tarp dviejų ugnių, o savimi patenkinti Uspaskichas ir Paksas, Mazuronis, kol kas neatsisakę solidžių atlyginimų iš Europos Sąjungos, ir jų Seimo kolega Zaščiurinskas, sako, kad Lietuva neturėtų priimti pabėgėlių, nes jie kelia grėsmę saugumui.

REKLAMA

Atvirkščiai. Turėtų aktyviau dalyvauti Europos Sąjungai kuriant naują pabėgėlių atrankos, priėmimo ir paskirstymo sistemą.


Rašyti komentarą...
d
dr. Jonas Ramanauskas [email protected]
2015-12-10 03:11:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
"Indrė Makaraitytė. Aš vis tiek priimčiau pabėgėlį"
Manau, kad tai viesas isipareigojantis teiginys uz kuri atsakinga I.Makaraityte. Taigi jau turime viena asmeni, moteri, kuri priimtu viena vyra pabegeli. Vyriausybe galetu jai toki pabegeli paskirti, o gal ji pati noretu pabegeli pasirinkti? Jokiu budu uzdrausti NEGALIMA. Noreciau greitu laiku skaityti I.Makaraitytes straipsneli, kaip jai sekasi gyventi su pabegeliu... linkiu sekmes.
Taciau jeigu kartais Makaraityte kalba Lietuvos vardu, o ne savo, tai tada geriau UZSICIAUPIA!
Atsakyti
0

A
Aha
2015-12-09 21:43:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
O aš pabėgėlę, bet tik vienai nakčiai.
Atsakyti
0

a
as
2015-12-10 01:05:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
Butent todel, kad pasimeta tapatybese ju ir nereikia priimti. Po 10-20 metu tu pasimetusiu bus dar daugiau.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (10)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų