Indrė Genytė-Pikčienė. Antrasis karantinas prekybininkams švelnesnis

 Į 2021-uosius nustumtas karantinas apkarpė mažmeninės prekybos rezultatus, tačiau sausį nuosmukis buvo gerokai kuklesnis nei per pirmąjį karantiną, teigia bendrovės „INVL Asset Management“ vyriausioji ekonomistė Indrė Genytė-Pikčienė. 

Statistikos departamento duomenis, mažmeninės prekybos apyvarta palyginamosiomis kainomis sausį, palyginti su 2020-ųjų sausiu, sumažėjo 4 proc. Sparčiausiai – 14,4 proc. – krito prekybos apyvartos ne maisto prekėmis. Ekonomistė pastebi, kad sektorius smūgį atlaikė kiek lengviau, nes per pirmąjį karantiną prekybos ne maistu metinis susitraukimas siekė 18,6 procento.

„Nors sausio statistiniai duomenys nuteikia optimistiškai, karantino suvaržymų poveikio mastas šio sektoriaus dalyviams labai skirtingas. Atsparumą ir palankius apyvartų rezultatus demonstruoja rinkos banginiai, prekybos centruose turintys galimybę prekiauti ne vien maistu. Jų apyvartos sausį buvo net dešimtadaliu didesnės nei prieš metus“, – pranešime teigė I. Genytė-Pikčienė.

Pasak jos, priešingai nei per pirmą karantiną, panika ir viruso baimė yra atslūgusi ir gyventojai nebevengia apsipirkti fiziškai. Tuo metu smulkieji turi tenkintis nuotoline prekyba, kuri, nors ir buvo dukart didesnė nei pernai sausį, vis dar vaidina nedidelį vaidmenį bendroje mažmeninės prekybos apyvartos struktūroje.

„Kita alternatyva smulkiesiems – stabdyti veiklą ir kliautis valstybės pagalbos priemonėmis, kurios, kaip žinia, gerokai vėlavo“, – teigė ekonomistė.

Pasak jos, stebint mažmeninės prekybos įmonių lūkesčių rodiklius, vasarį optimizmo šiek tiek daugiau. Prekybos įmonių vadovų apklausų duomenimis, vasarį, palyginti su sausiu, prekybos pasitikėjimo rodiklis padidėjo 4 proc. punktais. Tam, anot ekonomistės, įtakos turėjo optimistiškesnė įmonių verslo padėties prognozė.


Rašyti komentarą...
T
Tu
2021-02-26 20:36:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ką tu čia nusipeza ekonomistė? Kam švelnesnis didiesiems prekybos centrams ar Kreivio Moki vėžį? Kur išmokas Gavo. O mažieji iki šiol nedirba. Būk neutrali ne parsiduom maxsimom.psu!
Atsakyti
0

H
Hmm
2021-02-27 18:11:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
gal Armonaitė davė Genytei žolės, kad ta kažką teigiamo parašytų ? Šią savaitę prekybininkai atleido 8000 darbuotojų, ir tai tik pradžia, laikas išblaivėti !
Atsakyti
0

A
As
2021-03-07 19:19:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
Statistika visad priešingai kalba. Vienus uždarė, kiti dvigubai prekiauja, nes konkurentus pašalino. Čia kaip su nuo cov-19 mirusiais. Jei galima jų šimtus praskaičiuoti, tai su prekybos apyvartų skaičiais kokios paklaidos?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų