Ekonomistė: pandemija beveik nesulėtino darbo užmokesčio kilimo

Spartų atlyginimų kilimą pernai palaikė viešasis sektorius, tačiau nemaža dalis privačių įmonių pritaikė veiklą pandemijos sąlygomis, valstybės parama verslui leido išlaikyti darbuotojus, o jų trūkumas skatino ir toliau didinti darbo užmokestį, teigia Lietuvos banko (LB) ekonomistė. 

Statistikos departamento duomenimis, per metus realusis darbo užmokestis Lietuvoje augo 12,2 procento.

„Pandemija beveik nesulėtino darbo užmokesčio kilimo šalyje. Per pirmąjį karantiną jo augimas šiek tiek sulėtėjo, tikėtina, daugiausia dėl subsidijų. Tačiau nuo liepos atlyginimai vėl ėmė sparčiai didėti – augimo tempas buvo panašus į stebėtą paskutinius trejus metus“, – pranešime sakė LB Makroekonomikos ir prognozavimo skyriaus vadovė Eglė Coppa.

Anot jos, spartų atlyginimų augimą lėmė tai, kad pandemija nemažą dalį ekonomikos paveikė palyginti nedaug. Pavyzdžiui, jos pradžioje paveiktų įmonių dalis išaugo, tačiau vėliau ji ėmė mažėti ir šiuo metu visuose pagrindiniuose sektoriuose, išskyrus statybą, sugrįžo į ikipandeminį lygį.

E. Coppos vertinimu, antrasis karantinas ekonomiką ir darbo rinką paveikė gerokai mažiau – paaiškėjo, kad pandemiją šalys gali suvaldyti, todėl neapibrėžtumas dėl ekonomikos ateities sumažėjo.

Be to, įmonės išmoko prisitaikyti prie veiklos apribojimų. Pasak E. Coppos, užtikrintumas dėl valstybės paramos nukentėjusioms įmonėms taip pat leido drąsiau priimti sprendimą išsaugoti darbuotojus.


Rašyti komentarą...
A
As
2021-03-07 19:22:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
Žinoma, pakilo. Juk minimumas padidėjo visiems. Todėl ir kilimas. Be to valdžios atstovai, savivaldybių taip pat atlyginimao šovė į viršų. Todėl ir vidurkis didelis. O prastovos juk minimalios. Jos taip pat padidėjo.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų