REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuviai ilgąjį Vėlinių savaitgalį, panašu, leis ne namuose. Užsisakyti viešbučio kambarį ilgajam savaitgaliui Palangoje yra beveik taip pat sunku, kaip ir vidurvasarį. Kai kurie viešbučiai sako, kad jau dabar didžioji kambarių dalis Vėlinių savaitgaliui yra rezervuota, tačiau Palangos viešbučių ir restoranų asociacija mano, kad situacija savaitgaliui artėjant dar gali ir pasikeisti. 

Lietuviai ilgąjį Vėlinių savaitgalį, panašu, leis ne namuose. Užsisakyti viešbučio kambarį ilgajam savaitgaliui Palangoje yra beveik taip pat sunku, kaip ir vidurvasarį. Kai kurie viešbučiai sako, kad jau dabar didžioji kambarių dalis Vėlinių savaitgaliui yra rezervuota, tačiau Palangos viešbučių ir restoranų asociacija mano, kad situacija savaitgaliui artėjant dar gali ir pasikeisti. 

REKLAMA

Portalas tv3.lt paskambino į keletą Palangoje įsikūrusių viešbučių ir klausėme jų, kiek laisvų vietų Vėlinių savaitgaliui liko.

Viešbučiai užsakyti

Pirmiausia paskambinome į viešbutį „Palanga Life Balance SPA“. Registratūros numeriu atsiliepusi moteris patikina, kad ilgajam savaitgaliui yra likę vos keli laisvi kambariai.

„Viskas užsakyta pilnai. Gal likučių ir yra, bet realiai pilna“, – sako registratūros darbuotoja.

Telefonu konsultavusi moteris sako, kad žmonės viešbučio kambarius ilgajam savaitgaliui rezervuoja dviem ar trims dienoms. Atvykstantieji iš anksto dažnai užsisako ir kokių nors kitų paslaugų.

REKLAMA
REKLAMA

„Pas mus yra ir procedūrų, tad užsisako ir jų“, – sako moteris.

Kitas Palangoje įsikūręs viešbutis „Gabija“ nieko gero ilgajam savaitgaliui pasiūlyti taip pat negali – geriausi kambariai jau užimti.

REKLAMA

„Žmonės tikrai rezervuojasi, baimės iš jų pusės kol kas nematyti. Tačiau šiandien patvirtinti 424 atvejai, žmonės truputį reaguoja. Masinio atšaukimo nesimato, viešbučio užimtumas tam savaitgaliui yra apie 70 proc.“, – sako viešbučio registracijos ir priėmimo vadovė Agnė Bružaitė.

Didelių apartamentų ilgajam savaitgaliui šiame viešbutyje gauti nepavyktų, mat jie jau kurį laiką yra išgraibstyti.

„Dauguma pas mus dviviečiai kambariai, tačiau turime ir aukštesnės klasės apartamentų su terasomis. Šiuos kambarius daugiausiai renkasi šeimos su vaikais, tai ilgajam savaitgaliui, būtent liukso klasės kambariai ir buvo patys pirmieji išparduoti“, – sako A. Bružaitė.

REKLAMA
REKLAMA

Situacija gali keistis

Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Ingrida Valaitienė sako, kad į užpildytus viešbučius kol kas patikliai žiūrėti dar nereikėtų. Epidemiologinė situacija šalyje keičiasi kasdien, tad ir iki ilgojo Vėlinių savaitgalio žmonių planai gali pasikeisti.

„Šiandien yra apie 40–50 proc. užimtumas viešbučiuose tam savaitgaliui. Tikrai negalim garantuoti, kad bus sausakimša. Veikia ir esama situacija, formuojama žinutė. Yra spalvinamos savivaldybės ir visi yra nežinioje, ar mes tęsime veiklas, taip pat ir verslas, ir mūsų svečiai“, – naujienų portalui tv3.lt sako I. Valaitienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentės teigimu, dėl koronaviruso grėsmės šiemet žmonės sprendimus priima truputį vėliau nei įprastai.

„Nepuola rezervuoti ir negraibsto kambarių, laukia, žiūri. Šiemet svečiai neskuba ir likus dviem dienom ar paskutinei savaitei yra daromi sprendimai. Viskas priklausys nuo pačios situacijos Klaipėdos rajone, Palangos savivaldybėje.

Šiuo metu esame geltonojoje zonoje, tai reiškia, kad dar pakankamai saugu. Verslas laikosi ribojimų, rekomenduojamų priemonių. Matome, kaip kinta skaičiai. Kas bus po savaitės, neaišku. Galime turėti visiškai priešingą situaciją, kad tie patys kambariai bus anuliuojami“, – komentavo I. Valaitienė.

REKLAMA

Aurelijus Veryga nieko blogo nemato

Dar prieš savaitę žurnalistams ėmus šnekėti apie lietuvių planus ilgąjį savaitgalį praleisti kurortuose, Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga teigė, kad nieko blogo tokiame tautiečių sprendime nemato.

„Viešbučio rezervavimas dar nereiškia, kad kažkokių reikalavimų nepaisoma. Viskas priklausys nuo to, ką žmonės nuvažiavę į kurortinius miestus veiks. Jeigu jie susirinks į vakarėlį kokį, kur nesilaikys atstumų, bus apsvaigę ir kartu linksminsis, tai gali reikšti, kad visuomenė neatsakingai elgiasi.

REKLAMA

Bet jeigu nuvažiavę Lietuvos gyventojai, kurie neturi dabar galimybės išvykti į įprastines poilsines vietas, tiesiog pagyvens viešbutyje, išeis pasivaikščioti, pabus lauke, pabus su šeimos nariais, su kuriais kartu būna, tai nebus čia kažkokia didesnė rizika, negu būnant namie ir nuėjus į prekybos centrą. Viskas priklauso nuo konteksto. Tai, kad žmonės tiesiog užsisakė ten vietas ir planuoja važiuot pailsėt, dar automatiškai nereiškia nieko blogo“, – spalio 19-ąją žurnalistams sakė A. Veryga.

Nuo spalio 26-osios Lietuvoje 21 savivaldybėje įsigalioja karantino režimas. 

Šiemet Vėlinės bus truputį kitokios, mat lapkričio 2-oji yra paskelbta nedarbo diena. Plačiau apie ilgąjį savaitgalį galite skaityti tv3.lt straipsnyje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų