Šiandien Seime vykusioje spaudos konferencijoje buvo pristatyti Lietuvos sveikos gyvensenos ir natūralios medicinos rūmai (Rūmai), kurie buvo įsteigti liepos 7 d. Anot steigėjų, viena iš pagrindinių Rūmų užduočių — pagerinti Lietuvos gyventojų sveikatą, skatinant sveikos gyvensenos principų populiarinimą bei diegiant į šalies sveikatos apsaugos ir švietimo sistemą natūralios medicinos principus bei atnaujinti šalies sveikatos apsaugos sistemą originaliomis, efektyviomis ir pigesnėmis sveikatos tausojimo, ugdymo ir stiprinimo bei natūralios medicinos paslaugomis ir jų pateikimo būdais.

„Bandymai sukurti panašią struktūrą buvo dar tolimaisiais 2003 m., kai gruodžio 5 d. Lietuvos Respublikos Seime įvyko Sveikos gyvensenos sąjūdžio kongresas, kuriame dalyvavo daugiau kaip 200 sveikos gyvensenos propagavimo grupių, valstybinių ir savivaldos institucijų, nevyriausybinių organizacijų, aktyviai dalyvaujančių sveikatos stiprinimo veikloje, atstovai. Tada sakiau, kad sėkmingai Sveikos gyvensenos sąjūdžio veiklai reikalingas stiprus valstybės ir nevyriausybinių organizacijų palaikymas. Sąjūdžio rezoliucijos pagrindu lygiai prieš septynerius metus — 2004 m. liepos 15 d. buvo pasirašytas Lietuvos politinių partijų susitarimas dėl visuomenės sveiktos stiprinimo“, — sakė viena iš Rūmų steigimo iniciatorių, Seimo narė Dangutė Mikutienė.

REKLAMA

„Žmonės nori gauti sveikatos apsaugos paslaugas, kurios būtų veiksmingos ir prieinamos. Deja kol kas taip yra ne visada. Tradicinė medicina daugiau orientuota į ligų gydymą. Ji nepakankamai vertina organizmo ir jį supančios aplinkos tarpusavio santykio, todėl skiria nedaug dėmesio sveikatos stiprinimui ir profilaktikai. Dažniausiai moderni medicina pradedama naudoti tik sutrikus sveikatai, o gydymui pavartojus aktyvius cheminius vaistus ar atlikus sudėtingas chirurgines operacija, nežiūrint į ligos simptomų išnykimą, lieka liekamieji reiškiniai, kuriuos taip pat tenka gydyti, todėl po gydymo ne visada pavyksta atstatyti prarastą gyvenimo kokybę. Šiai ir daugeliui kitų problemų spręsti ir yra steigiami Sveikos gyvensenos ir natūralios medicinos rūmai“, — kalbėjo Rūmų prezidentas, Klaipėdos Universiteto Medicinos edukacijos katedros vedėjas prof. Algimantas Kirkutis.

Rūmų veikla yra suskirstyta į du sektorius: sveikos gyvensenos, kuris skirtas sveikatos tausojimo, stiprinimo ir ligų profilaktikos veiklos vykdymui, bei natūralios medicinos, kurio uždavinys — papildomos ir alternatyvios medicinos metodikų taikymas ligų diagnostikoje ir gydyme. Sektoriuose veikia 16 komitetų, pavyzdžiui: Sveikos aplinkos ir ekologijos, Psichoemocinės ir dvasinės sveikatos, Sveikos mitybos, Jogos, Ajurvedos, Tradicinės kinų medicinos, Fitoterapijos (vaistažolių), Homeopatijos ir kiti.

„Mes siekiame integruoti tradicinę ir natūralią mediciną. Visas civilizuotas pasaulis eina šiuo keliu ir mes esame tikri, kad Lietuva neturėtų atsilikti. Jeigu žmogus atsiduria ligoninėje, jo organizmo sutrikimas bus išnagrinėtas biocheminiu lygiu ir jis bus gydomas skiriant atitinkamus vaistus arba operuojant. Tačiau jei jo liga netelpa į tradicinės medicinos rėmus, jis bus stebimas kol reikės operuoti, reanimuoti arba laidoti. Mes siūlome alternatyvą — kreiptis į natūralios medicinos specialistus, kurie gydys ne konkretų organą ar ligą, bet visą organizmą. Toks būdas yra labai reikšmingas, palaikant sveikatą bei išsaugant gyvenimo kokybę“, — įsitikinęs Vilniaus universiteto doktorantas, Pasaulinės kinų medicinos federacijos valdybos narys Vitalijus Naumavičius.

REKLAMA

„Neabejojame, kad alternatyvi medicina turi būti pripažinta valstybės lygiu ir įteisinta. Tokia medicina apima visus ligų profilaktikos, gydymo, reabilitacijos metodus, kurių nemoko tradicinės medicinos mokyklos. Tikiu, kad mūsų bendromis pastangomis alternatyvios medicinos metodai bus pradėti taikyti tradicinėje medicinoje, o natūralios medicinos pasauliniai vadovėliai bus tikrais Lietuvos šeimos gydytojų ir kitų medicinos specialistų pagalbininkais“, — sakė Vilniaus universiteto onkologijos instituto fitoterapeutas, medicinos biologas Juozas Ruolia.


Rašyti komentarą...
s
sveikuoli
2011-07-20 00:10:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ateiste,matyt farmacijos mafijai priklausai,kad rasineji tokius briedus,nes ligoniai neisgydomi,o tampa cheminiu vaistu narkomanai,kad nestu kuo didesni pelna farmacininkams.
Atsakyti
0

T
Tomas
2011-08-06 03:14:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
labai gerai, kad tokie rumai isikure ! Sekmes kuo didziausios. Pats laikas ir Lietuvoje pradeti kalbeti apie SVEIKATA, o ne apie ligas ir vaistus
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų