Igorio Molotkovo istorijoje taško dar nededa

Pareigūnų profesinė sąjunga prašys griežtai nebausti pareigūnų, iš kurių pernai lapkritį Igoris Molotkovas buvo atėmęs „Kalašnikov“ automatinį ginklą, ir bėglio gaudynėms buvo pasitelktos tūkstantinės policininkų pajėgos.

Vilniaus apskrities Vyriausiajam policijos komisariatui laikinai vadovaujantis Antonis Mikulskis BNS sakė, jog sprendimas dėl tarnybinių nuobaudų minimiems pareigūnams dar nepriimtas, nes derinamas su profesine sąjunga.

Prašys griežčiausių priemonių

Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo tarybos narys Vytautas Lamauskas sako, jog profsąjunga prašys, kad vadovas nesiimtų griežčiausių priemonių, būtų atsižvelgta į ilgus metus dirbančio pareigūno nuopelnus tarnybai iki didžiulį atgarsį sukėlusio įvykio, o pareigūnės – mažą patirtį.

Švenčionių pareigūnus, nuo kurių paspruko I.Molotkovas, taip pat Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko pavaduotoją Ernestą Jurkonį tarnybinėmis nuobaudomis bausti siūlo tarnybinį patikrinimą dėl incidento atlikusi Policijos departamento Imuniteto valdyba.

REKLAMA

„Mes negalime siūlyti konkrečios nuobaudos, bet prašome atkreipti dėmesį, kas buvo prie štai, iki I.Molotkovo atvejo, tai pareigūnas su didele profesine patirtimi ir labai daug gerų darbų nuveikęs. Kartais skiriant nuobaudą žiūrima tik į konkretų atvejį, bet mes siūlome atsižvelgti ir į pareigūnų bendruomenės nuomonę. Aš esu nuvažiavę į Švenčionis, kalbėjęs su kolegomis, žinau, kad jie labai smarkiai palaiko tą žmogų“, – BNS sakė V.Lamauskas.

Jaunai pareigūnei - nuobauda?

Pasak profesinės sąjungos atstovo, pagal teisės aktus, tarnybinės nuobaudos negali išvengti ir konfliktinę situaciją suvaldyti bandžiusi jauna pareigūnė, bet bus prašoma atsižvelgti į jos nedidelę darbo policijoje patirtį.

Po tarnybinio patikrinimo bei ikiteisminio tyrimo pristatydami jų rezultatus tuomet nė metų tarnyboje neišdirbusios pareigūnės pastangas įkalbėti I.Molotkovą atiduoti ginklą gyrė tiek prokuroras Ramutis Jancevičius, tiek Imuniteto valdybos viršininkas Elanas Jablonskas, tiek ir sprendimus BNS komentavęs vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis.

Iš policijos automatą pagrobęs ir pabėgęs I.Molotkovas jau nubaustas - jam teismas vasario pradžioje skyrė 4 metų ir 4 mėnesių laisvės atėmimo bausmę, atliekant ją pataisos namuose.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų