Viešąją erdvę užplūdo pasaulėžiūrų konflikto tarp dviejų Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto (TSPMI) dėstytojų aptarinėjimas: TSPMI docentas Klaudijus Maniokas savo straipsnyje išplūdo savo kolegą profesorių Vytautą Radžvilą ir apkaltino jį „radikalios dešinės paranoja“.

Instituto studentai neliko abejingi šiam viešam nuomonės deklaravimui ir paruošė kreipimąsi į TSPMI direktorių Ramūną Vilpišauską, kuriame išdėstė savo poziciją apie tai, kad „paranojos“ minėjimas primena pasmerktą sovietinę praktiką, kai buvo ribojamos diskusijos vienomis ar kitomis temomis. Taip pat 150 dabartinių instituto studentų pasirašytame kreipimesi buvo atkreipiamas vadovybės dėmesys į tai, kad šis tekstas buvo publikuotas oficialioje TSPMI svetainėje, kas parodo tam tikrą instituto  toleranciją orumą žeminančiam elgesiui.

Prof. Vytautas Radžvilas vengė komentuoti susiklosčiusią situaciją ir teigė, kad kiekvienas žmogus, perskaitęs tą tekstą, pats privalo įvertinti, ar tai iš tikrųjų korektiškas tekstas. Taip pat jis neatskleidė ir savo reakcijos į kolegos straipsnį, nes tai „asmeniškas dalykas“.

Tačiau paklaustas apie studentų kreipimąsi, jis atskleidė, kad jam šis žmogiškas palaikymas yra malonus. „Prie šito kreipimosi atsiradimo aš neprisidėjau, tiesiog studentai matyt pagal savo supratimą ir kriterijus įvertino šitą straipsnį ir taip padarė. <...> Man kaip dėstytojui ir LR piliečiui didesnį įspūdį padarė studentų neabejingumas, nes šiuo atveju jie iš tikrųjų užčiuopė kai kurias labai problemiškas mūsų akademinio ir visuomeninio gyvenimo tendencijas“, - teigė jis.

REKLAMA

Pasak V. Radžvilo, tai, kad studentai veikė savarankiškai, sudaro tam tikrą pagrindą džiaugtis.

TSPMI dėstytojas ir doktorantas Laurynas Kasčiūnas tikino, kad šis studentijos veiksmas yra be galo sveikintinas ir tai yra stiprus veiksmas. „Tai rodo, kad studentija gyva, ji turi idėjų, yra savivaldi, turi savo stuburą, savo požiūrį, gali dalyvauti visuose reikaluose ir akademijos klausimuose“, - pabrėžė jis.

Savo ruožtu, TSPMI direktorius prof. Dr. Ramūnas Vilpišauskas patikino, kad dėl studentų rašto jokių priemonių instituto administracija nesiims. Jo teigimu, institutas yra atviras diskusijoms ir mokslininkų politinių pažiūrų deklaravimas mokslo objektyvumui nekenkia.

Taip pat jis pabrėžė, kad prie teksto buvo prierašas, kad autorių nuomonė neatspindi instituto pozicijos, tačiau to nepastebėjo tie, kurie pasirašė po kreipimusi.


Rašyti komentarą...
s
stevas
2012-09-22 09:38:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
Yra tik viena nedelė problemėlė... Radžvilo įžvalgos pasižymi ypatingu gilumu (ten, kur kiti mato reiškinių priežastis, prof. Radžvilas įvardina tik paviršutiniškas pasekmes). Tuo tarpu Manioko euroapologetika primena tarybinio propagandisto lygio rašinį ir argumentus. Tai ar tarp labai "skirtingų svorio kategorijų" polemika įmanoma?
Atsakyti
0

a
algirdas
2012-09-22 11:09:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
Labai malonus ir stiprus veiksmas -pagaliau studentija tampa patriotiskai gyvybingesne,. Ji turi savarankiskai ismastytu idėjų, augina savo stuburą, aktyvu požiūrį, jau pradeda dalyvauti visuose reikaluose ir akademines etikos klausimuose, Todel galima tiketis, kad artimoje ateityje jie is esmes zymiai kokybiskiau, zymiai didesniu (etikos ir morales pagrindu) efektyvumu ( negu dabar) prades vadyti atskiru organizaciju ir net visos Lietuvos gyvenima. Tolesnes sekmes studentijai eiti dorovinio, auksto intelekto brendimo keliu. Manau ,kad tai nebus tik pirmas toks atvejis universitetu bendruomenese- ju bus zymiai daugiau.
Atsakyti
0

E
Ema
2012-09-22 10:50:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
Šaunuoliai studentai, palaikau. O šiaip, ko čia tas docentėlis šokinėja prieš profesorių?
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų