I. Šimonytė: jei šalies finansai ir susitvarkys, tai įvyks be Vyriausybės pagalbos Dabar esame visai kitame ekonomikos ciklo etape nei 2009–2010 metais

Buvusi šalies finansų ministrė Ingrida Šimonytė dabartinės Algirdo Butkevičiaus vadovaujamos Vyriausybės, kurioje dominuoja Lietuvos socialdemokratų partija, savigyrą dėl valstybės finansų gerovės vertina ironiškai.

„Keturių šių metų mėnesių centrinės valdžios deficitas, palyginti su tuo pačiu 2012 m. laikotarpiu, buvo mažesnis 85,9 mln. litų, rodo Finansų ministerijos duomenys. Vyriausybė planuoja, kad per artimiausius dvejus metus bendras valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų deficitas nuosekliai mažės, o 2016 m. pajamos viršys asignavimus. 2013 m. valdžios sektoriaus deficitą 2014 metais ketinama sumažinti iki 1,5 proc. BVP, 2015-aisiais – iki 0,5 proc. BVP, o 2016 metais planuojamas 0,5 proc. BVP perteklius“, – skelbia vyriausybės interneto svetainė.

Paprašyta pakomentuoti šiuos optimistinius planus, I. Šimonytė siūlė nepainioti prielaidų ir sutapimų. „Kai rinkimų kampanijos metu Viktoras Uspaskichas žadėjo, kad 2016 m. viešieji finansai taps subalansuoti, jeigu Vyriausybei vadovaus jis, sakiau, kad taip bus ne „dėl“, o „nepaisant“. Dabar tai ir matote – tai tie patys skaičiai, kuriuos FM deklaravo kaip deficito tikslus dar man joje dirbant praėjusių metų rudenį“, – pastebėjo ji.

REKLAMA

Komentuodama, nuo ko priklauso minėta sėkmė, I. Šimonytė siūlė pradėti nuo pajamų. „Pajamos priklauso nuo ekonomikos dinamikos ir mokesčių bazių (vartojimo, darbo užmokesčio fondo, pelno) augimo tempų. Nors kai kas abejoja, ekonomika auga, vadinasi, mokesčių pajamos, skirtingai nei, tarkime, 2009–2010 metais, kasmet didėja. Kadangi Finansų ministerija pavasarį praktiškai nepakeitė pernykščio rudens ekonomikos raidos prognozių (o jų keisti kol kas ypatingo pagrindo ir nematyti), galima tikėtis, kad remiantis šiuo scenarijumi ir nekeičiant mokesčių taisyklių, biudžetų pajamos kasmet augs maždaug tiek, kiek nominalus BVP – apie 5–7 proc. Tai yra 1,5–2 mlrd. litų“, – nurodo eksministrė.

Vadinasi, anot I. Šimonytės, tam, kad mažėtų deficitas, tereikia, jog išlaidos augtų lėčiau nei pajamos.


Rašyti komentarą...
r
rikiki
2013-06-07 14:25:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
Buvo buka buhaltere ir paliko...
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų