Akcijos iniciatorė Seimo narė Dovilė Šakalienė ir jos kolegės šiandien dėvi juodus drabužius. Būtent taip norėdamos visuomenės dėmesį atkreipti ne tik į smurtą, bet ir seksualinį priekabiavimą, diskriminaciją, seksizmą.
„Kai moteris patiria smurtą, priekabiavimą, pažeminimą, tai ji dingsta iš socialinio gyvenimo. Jos gyvenimas netenka spalvų. Juoda yra liūdesio, pykčio, depresijos spalva, bet šiandien ji yra protesto spalva“, - TV3 sakė D. Šakalienė
Tarsi gedulo dieną, juodais drabužiais pirmą kartą į gatves moterys išėjo dar prieš 42 metus Islandijoje. Metusios darbus, namų ruošą, kovoti už lygias teises tuomet pasiryžo net 90 procentų šalies dailiosios lyties atstovių. Klausiame vyrų ar Lietuvoje reikia tokių akcijų ir kodėl dalis vyrų visgi pakelia ranką prieš savo žmoną, dukrą ar draugę.
Į kolegės raginimą paminėti juodąjį pirmadienį atsiliepė ne visos Seimo narės bei parlamente dirbančios moterys. Štai sveikatos komiteto pirmininkė tikina, kad neturėjo tam laiko.
„Buvau kitais darbais užsiėmusi. – Manot, kad nereikalingos tokios akcijos? – Ne, jos atkreipia dėmesį. Tai yra labai gražu“, - TV3 kalbėjo Asta Kubilienė.
Na, o šalies prezidentė savo garderobo juodajam pirmadieniui nepritaikė. Su naujuoju ūkio ministru Dalia Grybauskaitė susitiko dėvėdama tradicinį mėlyną kostiumėlį. O viena iš trijų moterų ministrių, už teisingumą šalyje atsakinga Milda Vainiūtė prie akcijos, anot jos, prisidėjo aprangos detalėmis – juodos sagos ir šviesus kostiumėlis.
Išsamiau – TV3 reportaže.