Į Palangą jau plūsta poilsiautojai, tačiau jiems primenama: čia taip pat galioja taisyklės

Į Lietuvą atkeliavus karštų orų bangai poilsio ištroškę tautiečiai traukia prie jūros. Palangoje dirbantys gelbėtojai ir policijos atstovai perspėja poilsiautojus, nors karantinas šalyje atšauktas, tačiau tam tikrų atsargumo priemonių dar reikia laikytis, kaip ir saugaus dviejų metrų atstumo.

68

Policija taip pat įspėja poilsiautojus, atvykstančius nuosavu automobiliu, kad statytų ir važiuotų tik ten, kur leidžiama. Perspėjo, kad saugotų savo turtą, nes pasitaiko visokių ilgapirščių.

„Ne vienas atvykęs nori pasilinksminti ir garsiau muzikos pasiklausyti, tačiau tai trikdo kaimynus ir mes privalome reaguoti į pranešimus, užtikrinti ramybę, jei tai pažeidžia įstatymus. Todėl saugokite save ir kitus aplinkinius.

(68 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Žmonių laisvalaikis Palangoje

Žinoma, visi norime ilsėtis, bet nepamirškime, kad taisyklės galioja ir Palangoje. Kartais būna pasiteisinimas, kad atvažiavau čia pailsėti ir man galima daugiau. Ne, negalima. Mes reaguosime į pranešimus, kaip ir turime reaguoti“, – tv3.lt teigė Palangos policijos komisariato viršininkas Algirdas Budginas.

Prašo laikytis saugaus atstumo

Palangos gelbėtojų vadas Jonas Pirožnikas pažymėjo, kad karantinas Lietuvoje atšauktas, bet yra rekomenduojama išlaikyti dviejų metrų atstumą.

„Žmonės dažniausiai to laikosi. Jei pamatome, kad per arti yra, mes įspėjame poilsiautojus ir jie greitai susitvarko.

Taip pat gelbėtojai šiuo metu dirba su būtinomis apsaugos priemonėmis: dėvi kaukes ar veidą saugančius skydus, dirba su pirštinėmis. Bendraudami su poilsiautojais stengiasi laikytis dviejų metrų atstumo“, – sakė pašnekovas.

Gelbėtojai dirba su policijos pareigūnais dėl viešosios tvarkos palaikymo – dėl alkoholio vartojimo ar nelegalios prekybos.

„Jei pasitaiko vienas kitas neadekvatus žmogus arba apsvaigęs nuo alkoholio ar narkotikų, policijos pareigūnai tiesiog išsiveža. Kasmet yra tokių žmonių, bet jų kiekis su metais mažėja.

REKLAMA

Tačiau buvo neseniai sulaikytas asmuo, kuris pajūryje prekiavo alkoholiniais gėrimais. Vienas išgėręs asmuo nešėsi alkoholį ir nepakluso gelbėtojų nurodymams, kad paliktų paplūdimį, kuris yra vieša vieta. Tokių atvejų visada pasitaiko“, – pasakojo J. Pirožnikas.

Dar nėra sausakimša kaip turguje

Palangos policijos komisariato viršininkas A. Budginas teigė, kad J. Basanavičiaus gatvėje ir visame pajūryje jau stebimas didelis skaičius žmonių. Tačiau pikas dar nepasiektas, kaip būdavo ankstesniais metais vasaros viduryje.

„Neįsivaizduoju, kaip bus vėliau, kai bus geri orai. Prisimenant ankstesnes vasaras, kai patruliuodavome keturračiais ir neidavo pravažiuoti, nes būdavo tiek daug žmonių.

Kol kas dar nėra tiek žmonių, kad jie būtų susigrūdę kaip kokiame turguje. Bet mes tikimės žmonių sąmoningumo, kultūros ir, kad netrukdys vieni kitiems“, – sakė pareigūnas.

Palangoje vandens temperatūra šiomis dienomis būna apie 14 laipsnių, bet kartais šiaurinės srovės atneša ir vėsesnį vandenį, todėl maudytis dar išdrįsta ne kiekvienas. O dauguma poilsiautojų eina į kopas.

Nebegalima prekiauti paplūdimiuose

Policijos viršininkas priminė, kad paplūdimiuose nebegalima prekiauti alkoholiu.

„Tai mums kelia truputį didesnį susirūpinimą. Stebėsime, kaip žmonės elgiasi po šių draudimų, ar patys nesineš. Policija patruliuoja, stebi aplinką, bet kol kas didesnių pokyčių dar nėra.

Nusikalstamų veikų ar teisės pažeidimų skaičiaus padidėjimo taip pat nepastebime. Šiuo metu padidėjo pareigūnų dėmesys J. Basanavičiaus gatvėje, nes ten uždraustas dviratininkų eismas, Birutės parko zonoje ir paplūdimių teritorijoje.

Naktį intensyviau pareigūnai patruliuoja J. Basanavičiaus gatvėje, Šventojoje, kur daug žmonių ir didesni susibūrimai. Pasitaiko vienas kitas konfliktas, bet rimtesnių atvejų nebuvo“, – sakė A. Budginas.


Rašyti komentarą...
A
Atostogautojas
2020-06-19 21:28:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
Snd grizome is Palangos, jokiu atstumu niekas nesilaiko ir ne vieno zmogaus su kauke nesutikome, nuotraukos senos sudetos,
Atsakyti
-2

Q
Q
2020-06-19 22:37:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gelbėtojai pasiemę žiūronus spokso į bobų pliažą, nėra ką jiems veikti, niekas neskęsta, nes nesimaudo, o girtų irgi nesimato.
Atsakyti
0

R
Rurikas
2020-06-19 23:44:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
Machiau plika senuka kuris laike rankoje raukshleta deshrele
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų