Į Nausėdienės kalbą apie moteris švietime sureagavo Maldeikienė: kreipėsi į Prezidentūrą

Viešojoje erdvėje kilus pasipiktinimui dėl pirmosios ponios Dianos Nausėdienės kalbos antradienį vykusioje Lietuvos Davoso konferencijoje, Europos Parlamento narė Aušra Maldeikienė pranešė, kad kreipėsi į Prezidentūrą dėl D. Nausėdienės pasisakymų.  

Socialiniame tinkle „Facebook“ A. Maldeikienė pranešė, kad Prezidentūros paprašė pateikti visą pirmosios ponios sakytą kalbą ir oficialią Prezidentūros poziciją lyčių lygybės klausimu. 

„Šiandien Prezidentūrai išsiunčiau oficialų prašymą pateikti visą Lietuviško Davoso konferencijoje pasakytą prezidentienės kalbą.

Taip pat prašau pateikti oficialią Prezidentūros poziciją lyčių lygybės klausimu.

Lauksiu atsakymo.

Į analogišką užklausą dėl Prezidentūroje pernai rudenį organizuoto renginio, kur ponia, kaip rodė jos kalbos ištraukos, irgi svarstė moterų padėties klausimus, Prezidentūros buvo atsakyta, kad ten esą buvęs privatus renginys, o Nausėdienės kalbos ar renginio įrašo jie neturi.

Atsakymo į klausimą, kiek kainavo privatus Nausėdienės renginys Prezidentūroje ir kas už jį mokėjo, atsakymo negavau“, – socialiniame tinkle rašė A. Maldeikienė. 

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad antradienį vykusioje Lietuvos Davoso konferencijoje kalbą skaitė ir pirmoji šalies ponia D. Nausėdienė. 

Viešojoje erdvėje kilo pasipiktinimas dėl prezidento žmonos pasisakymų apie švietimą. 

„Dažnai kartojamas stereotipas, kad jei padidinsime moterų skaičių kažkurioje srityje, automatiškai tos srities rodikliai pagerės.

Švietimo sistemoje dirba 79 proc. moterų, bet jei pažiūrėsime į švietimo sistemos rodiklius, pamatysime, kad pagrindiniai rodikliai, kurie turėtų augti, nuolat smunka žemyn“, – kalboje sakė D. Nausėdienė. 

Netrukus socialiniuose tinkluose pasirodė komentarai, kuriuose šiuos pirmosios ponios žodžius įvertino kaip įžeidžiančius. 

„Facebook“ grupėje „Mokytojai ir jų bičiuliai“ švietimo darbuotojai rašė: 

„Moterys, panašu, nėra įgalintos keisti švietimo sistemą. Na ką gi.“

„Ir tai vadinama lyčių lygybe?! Ir vėl moterys nuvertinamos.“

O štai ekonomistas Nerijus Mačiulis pastebėjo, kad 86% švietimo ministrų buvo vyrai.


Rašyti komentarą...
P
Paul
2020-09-23 15:47:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
Skandalingi bet nelabai stebinantys pasisakymai. Gal geriau ponia Diana geriau is viso nekalbetu, nes nera garantijos kad vel nenusisnekes
Atsakyti
-17

s
sirgalė
2020-09-23 15:20:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gal ministrai ir vyrai bet būkim biedni bet teisingi gi mokytojos tai tikrai 85 proc moterų ir jinai čia yra teisi nėra ko pykt kad didelį indelį į mokynį ideda moterys mokytojos ir nemanau kad čia nuvertinimas čia konstatuota realybė
Atsakyti
-21

L
Lietuvė
2020-09-23 15:25:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tiesiai į dešimtuka
Atsakyti
-7

SKAITYTI KOMENTARUS (23)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų