Į Lietuvą dėl humanitarinių priežasčių leista atvykti 787 baltarusiams

Į Lietuvą atvykti dėl humanitarinių priežasčių leista 787 Baltarusijos piliečiams, pirmadienį pranešė Vidaus reikalų ministerija (VRM).

365 iš šiuos leidimus gavusių žmonių jau yra Lietuvoje, prieglobsčio paprašė 86 asmenys.

„Dauguma pasirenka trumpalaikį atvykimą, tikėdamiesi grįžti į savo šalį nurimus politinei situacijai, tačiau auga skaičius ir tų žmonių, kurie Lietuvoje nori įsikurti ilgesniam laikui“, – pranešime teigė vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

Vidaus reikalų ministro leidimas atvykti dėl ypatingų humanitarinių priežasčių išduodamas gavus Užsienio reikalų ministerijos motyvuotą siūlymą ir gali būti suteikiamas tokiais atvejais kaip, pavyzdžiui, susiklosčiusios politinės aplinkybės ar kitos grėsmės. Šie leidimai išduodami nukentėjusiems nuo režimo ir represijų ar persekiojamiems Baltarusijos piliečiams, aktyviems opozicijos atstovams.

Lietuva nuo rugpjūčio 11 dienos taiko išimtį ir išduoda leidimus atvykti humanitariniais pagrindais piliečiams iš Baltarusijos. Jiems yra privaloma izoliacija.

Baltarusijos piliečiai, siekiantys atvykti į Lietuvą dėl ypatingų humanitarinių priežasčių, turi kreiptis į Lietuvos ambasadą Baltarusijoje dėl Šengeno vizos išdavimo ir pateikti ypatingas humanitarines priežastis patvirtinančią informaciją. Šengeno viza leidžia atvykti į Šengeno teritoriją ir būti vizoje nurodytą laiką, bet ne daugiau kaip 90 dienų per bet kurį 180 dienų laikotarpį nuo pirmo atvykimo į Šengeno valstybių narių teritoriją datos.

Be to, Baltarusijos piliečiai, jeigu jie jaučiasi persekiojami arba kyla reali grėsmė jų saugumui ir gyvybei, gali atvykti į Lietuvą ir pateikti prašymą suteikti prieglobstį. Užsieniečiai prašymus suteikti prieglobstį gali pateikti pasienio kontrolės punktui, Valstybės sienos apsaugos tarnybai ar Migracijos departamentui.

Išnagrinėjus prieglobsčio prašymą suteikiama viena iš prieglobsčio formų – pabėgėlio statusas arba papildoma apsauga bei išduodamas leidimas gyventi Lietuvoje.


Rašyti komentarą...
P
Petras
2021-01-18 10:36:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
Visoje Ukrainoje nuo nauju metu vyksta protestai pries demokratine valdzia, bet tv3.lt tyli kaip apsisike.
Juk negalima rasyti , kad po Lietuvos pagalbos Ukrainos demokratijai, vietiniai gyventojai neturi ka valgyti ir moketi mokescius.
Batka yra pats populiariausias politikas Ukrainoje.
Atsakyti
0

I
Ir
2021-01-18 17:32:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
Naikinama Lietuva, lietuvių kalba, bulbasai ir Ukraincai, bus išlaikomi is mūsų mokesčių, kuriuos dar pakels, ar sugalvos iš oro, išnyks lietuvių kalba, dar žydai sugris
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų