ES sankcijos Baltarusijai: prisijungė dar 5 valstybės

Penkios Europos Sąjungos partnerės prisijungė prie bloko sankcijų Baltarusijai dėl nesąžiningų prezidento rinkimų ir taikių protestuotojų, opozicijos narių ir žurnalistų bauginimo bei smurtinių represijų prieš juos, penktadienį paskelbė ES Taryba.

„Šalys-kandidatės Albanija, Šiaurės Makedonija ir Juodkalnija bei Europos Laisvosios Prekybos Asociacijos valstybės Islandija ir Norvegija prisijungė prie ES Tarybos sprendimo įvesti sankcijas Baltarusijos atžvilgiu“, – sakoma pranešime.

Jame pabrėžiama, jog šios valstybės užtikrins, kad jų nacionalinė politika atitiktų minėtą ES Tarybos sprendimą.

Pernai ES Baltarusijai įvedė tris sankcijų paketus. Praėjusių metų gruodį ES Taryba paskelbė dekretą dėl trečiojo ES sankcijų paketo Baltarusijai, kuriame yra 29 fiziniai ir septyni juridiniai asmenys.

Tarp jų yra ginklus ir karinę įrangą eksportuojanti „Beltecheksport“, Minsko ratinių vilkikų gamykla (MZKT), viena pagrindinių nekilnojamojo turto vystytojų ir statytojų „Dana Holdings/Dana Astra“, Baltarusijos institucijoms sekimo platformą užtikrinanti bendrovė „Synesis“ ir kelios kompanijos, atsakingos už valstybės karo technikos politikos įgyvendinimą.

Sankcijomis draudžiama išduoti vizas „juodajame sąraše“ atsidūrusiems Baltarusijos pareigūnams ir įšaldomas jų turtas bloke.

Baltarusiją nuo rugpjūčio krečia masiniai protestai dėl prezidento rinkimų, kurių laimėtoju buvo paskelbtas Aliaksandras Lukašenka, vadovaujantis šaliai nuo 1994 metų.

Opozicija ir Vakarų demokratijos tvirtina, kad šie rinkimai buvo suklastoti, ir jų nugalėtoja laiko politikos naujokę Sviatlaną Cichanouskają, kovoje dėl prezidento posto pakeitusią savo įkalintą vyrą.

Protestuotojai reikalauja A. Lukašenkos atsistatydinimo, politinių kalinių paleidimo ir naujų rinkimų.

S. Cichanouskajos atstovai yra nurodę, kad naujas ES sankcijų Minsko režimo paketas bus aptartas Briuselyje 2021 metų pradžioje.


Rašyti komentarą...
S
Skaitytojas
2021-01-16 04:37:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ko visi kimba prie tos Baltarusijos??? Taiki šalis nieko nepuldineja.Gyvena gražiai su kaimynais.Tvarkosi gerai savo šalyje.Prezidentas netinka??? Manau kad daugeliui valstybių reikėtų pasimokyti iš šio prezidento.Ne!Vat reik"suėsti"nes tvarkosi"socialistiniu pagridu".Na tiesiog siutina visus kaimynus kad neleido savo valstybės turtų išvogti,išdraskyti,išsipardavineti. Ruošia visokius"linčo teismus",kelia sankcijas,bet tuo pat metu "nemato" kas dedasi JAV-tik per parą žuvo 5 žmonės..prieš streikuotojus panaudoti ginklai,iškviesta"gvardija"...siūloma bauda iki 20 metų kalėjimo..O kas darosi Lenkijoje?-kelintas mėnuo streikai,riaušės,policija bananais "vaišina"nepaklusniuosius,guminės kulkos..Bet va o mato tik Baltarusiją!!! Nebeliko nei demokratijos..nei sąžinės Ir dar bando vaidinti sakyti"kad teisės viršenybes negali viršyti gatvės viršenybė"Amerikoje.O Baltarusijoje gali????
Atsakyti
-1

P
Petras
2021-01-15 22:36:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
O kur sankcijas JAV uz taikiu demonstruotoju teisiu pazeidimus, policijos ziauruma ir zuvusius penkis zmones per mitinga.
JAV demokratija gali zudyti taikius demonstratus
Atsakyti
-3

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų