• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Į Europos Parlamentą išrinktas Tautos ir teisingumo sąjungos vadovas Petras Gražulis antradienį Vilniaus apygardos teisme turėtų klausytis prokurorės jam siūlomos bausmės už LGBTQ asmenų niekinimą.

Į Europos Parlamentą išrinktas Tautos ir teisingumo sąjungos vadovas Petras Gražulis antradienį Vilniaus apygardos teisme turėtų klausytis prokurorės jam siūlomos bausmės už LGBTQ asmenų niekinimą.

REKLAMA

Kaip buvo planuota, per teismo posėdį ketinama klausytis proceso dalyvių baigiamųjų kalbų.

„Posėdyje numatoma baigti įrodymų tyrimą ir pradėti baigiamąsias kalbas“, – Eltą informavo teismo atstovė Lina Nemeikaitė.

Gegužę politikas davė parodymus teismui, jis kaltės nepripažino. P. Gražulis tvirtino ne niekinęs LGBTQ žmonių, o tik citavęs Šventąjį Raštą.

Šios bylos nagrinėjimas eina į pabaigą, per ankstesnius posėdžius buvo apklausti visi liudytojai, nukentėjusieji.

Buvęs Seimo narys P. Gražulis kaltinamas tuo, kad 2022 m. gegužę parlamente, Seimui svarstant Civilinės sąjungos įstatymo projektą, bendraudamas su į Seimą atvykusiais asmenimis, žinodamas, kad jo pasisakymai yra filmuojami, transliuojami, vartojo tokias frazes, kaip „Lipa ant stulpo ir rėkia, kad yra pederastas“, „Iš kur tie pederastai atsirado? Čia išsigimimas“, „Jūs platinate venerines ligas“, „Ir su ožkom, ir lavonais, su vaikais, su vyrais“, „Paskaitykit Šventąjį Raštą, čia iškrypimas, Jūs esate išsigimęs“, „Dievas sukūrė vyrą ir moterį“.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak prokuratūros, politikas įžeidinėjo, niekino LGBTQ bendruomenės narius ir esą padarė nusikalstamą veiką, nurodytą Baudžiamojo kodekso (BK) 170 straipsnio 2 dalyje. Minimame BK straipsnyje nurodoma, kad tas, kas viešai tyčiojosi, niekino, skatino neapykantą ar kurstė diskriminuoti žmonių grupę ar jai priklausantį asmenį dėl amžiaus, lyties, seksualinės orientacijos, neįgalumo, rasės, odos spalvos, tautybės, kalbos, kilmės, etninės kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų ar pažiūrų, baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.

REKLAMA

Ateinantį sekmadienį Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) ketina patvirtinti galutinius sekmadienį Lietuvoje vykusių rinkimų į Europos Parlamentą (EP) rezultatus. Birželio 21 d. Seimo rūmuose Kovo 11-osios Akto salėje naujai išrinktiems europarlamentarams planuojama įteikti pažymėjimus.

„Jeigu nepavyks baigti bylos, bus kreipiamasi dėl teisinės neliečiamybės panaikinimo į Europos Parlamentą“, – Eltai sakė valstybės kaltintoja P. Gražulio byloje, prokurorė Jurgita Jasiūnienė.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak jos, dabar baudžiamoji byla yra teismo žinioje ir teismas spręstų dėl P. Gražulio neliečiamybės panaikinimo procedūrų. Dėl leidimo leisti P. Gražulį patraukti baudžiamojonm atsakomybėn, jei toks prašymas būtų pateiktas, spręstų EP.

Kol kas P. Gražulis nėra įgijęs teisinės neliečiamybės.

2015 m. RP panaikino Darbo partijos įkūrėjo Viktoro Uspaskicho teisinę neliečiamybę, kad jis galėtų būti teisiamas Lietuvoje už teismo įžeidimą.

Pidara sai suknist išsimozioję šūduose
Palikit Gražulį ramybėj jau. Bent vienas iš nedaugelio supranta kad jie per daug patys įžeidinėja normalias šeimas vyras+ moteris+ vaikai.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų