Apie šeštadienį įvykusį eismo įvykį konservatorius B. Matelis sekmadienio popietę pranešė savo „Facebook“ paskyroje. Parlamentaras pasakojo, jog į jį įsirėžė dviratininkas.
„Šeštadienio ryte, apie 10.30 val., patekau Panevėžyje į autoįvykį, kurio metu nukentėjo dviratininkas.
Netoli savo namų kirtau nedidelę sankryžą, į kurią man iš dešinės pusės įsilieja dviračių ir pėsčiųjų takas. Matomumas toje vietoje blogas, nes yra tvora. Kai sankryžą beveik kirtau, iš dešinės į automobilio vidurį įsirėžė dviratininkas.
Sustojau, pasiteiravau kaip jaučiasi, tačiau jis jau buvo atsikėlęs ir rodė nubrozdintą bei sumuštą ranką, nubrozdinimą juosmenyje. Dviratininkas buvo su šalmu.
Kad vėliau nebūtų kokių nors nesusipratimų, pats iškviečiau policiją ir medicinos pagalbą. Medikai didesnių sužalojimų jaunam vyrui nenustatė, pasiteiravo, ar nebuvo praradęs sąmonės. Jaunas vyras pasakė, kad nebuvo“, – feisbuke rašė B. Matelis.
Lietuvos kelių policijos tarnybos (LKPT) atstovė Jorūnė Liutkienė vėliau patikslino, jog policija gavo pranešimą, apie gegužės 4 d. apie 10 val. 32 min. įvykusį eismo įvykį, kurio metu automobilio vairuotojas, važiuodamas sankryžoje, nepasirinko saugaus greičio ir nepastebėjo jam iš dešinės pusės dviračių taku važiuojančio dviratininko.
Nepaisant aplinkybes kaltinančio tono feisbuko įraše, B. Matelis pripažino savo kaltę. „Bet kuriuo atveju mano kaltės įvykyje yra, nes kliūtis buvo man dešinėje pusėje ir privalėjau būti atidesnis. Ar privalėjo būti atidesnis dviratininkas, iš dviračių tako įvažiuodamas į automobilių sankryžą, nesigilinau, nes bet kuriuo atveju kliūtis buvo man dešinėje pusėje“, – rašė Seimo narys.
Seimo narys taip pat pasakojo, jog į įvykio vietą atvykę policijos pareigūnai nesurašė Kelių eismo taisyklių pažeidimo, mat dviratininkas nepatyrė sveikatos sužalojimų.
„Policijos pareigūnai, atsižvelgę į tai, kad rimtų sveikatos sužalojimų nebuvo nustatyta, eismo pažeidimo protokolo siūlė nerašyti, o padarytą žalą registruoti draudimo kompanijoje. Abi pusės sutiko.
Sutikau, kad esu autoįvykio kaltininkas, atsiprašiau ir sutarėme sekmadienį susitikti ir kartu nubraižyti įvykio schemą.
Tačiau sekmadienį jaunas vyras pasakė, kad po kurio laiko pasijuto blogiau ir kreipėsi į medikus. Šie pranešė policijai, o pastaroji, dviratininko žodžiais, žadėjo pradėti tyrimą.
Tai kol kas tiek. Labiausiai džiaugiuosi, kad pavyko išvengti aukų. Būkite atidesni gatvėse, nes tikrai nėra malonu, kai per neatidumą sukeli skausmą kitam žmogui“, – skelbė B. Matelis.
Kilo abejonių
Šis eismo įvykis sukėlė abejonių mišrios frakcijos Seimo narei Agnei Širinskienei. Anot jos, paprastai įvykus eismo įvykiui policija surašo protokolą, eismo įvykio dalyviai nupaišo eismo įvykio schemą.
„Nesupratau. Konservatorius važiuoja, pažeidžia eismo taisykles nepraleisdamas iš dešinės važiavusio dviratininko, jį partrenkia ir sužaloja. Policija NERAŠO protokolo, nes "rimtų sužalojimų nebuvo nustatyta". Eismo įvykis šeštadienio rytą, įvykio vietą šalys palieka nenubraižiusios schemos ir neužpildžiusios dokumentų ir susitaria tą padaryti susitikę sekmadienį.
Konservatoriams, kaip suprantu, kelių eismo taisyklės negalioja ir partrenkus žmones protokolai nerašomi“, – stebėjosi A. Širinskienė.
Seimo narė taip pat kaltino policijos vadovybę politikavimu – neva būtent dėl Seimo nario statuso, nebuvo surašytas protokolas.
„Akivaizdu, kad jei ne nukentėjusiojo kreipimasis į medikus, situacija iš viso būtų taip ir likusi nuslėpta. Kaip Generalinis komisaras R. Požėla kartą komitete sakė, jis yra politinė figūra. Tai, panašu, policija tą ir suprato, kad kas valdžioje, tam protokolų nerašyt kad ir žmogus partrenktas. Ir norim paskui, kad po šitokių įvykių žmonės teisine valstybe pasitikėtų“, – piktinosi Seimo narė.
Panašu, jog abejonių kilo ne tik A. Širinskienei – jos įrašu pasidalino virš 160 „Facebook“ vartotojų.
Tad ar iš tiesų policija privalo surašyti protokolą?
Policija – protokolo surašyti nebūtina
Lietuvos kelių policijos tarnybos (LKPT) atstovė Jorūnė Liutkienė naujienų portalui tv3.lt paaiškino, jog į įvykio vietą atvykę medikai sužalojimų nenustatė ir eismo įvykio dalyviai nusiskundimų dėl sveikatos neturėjo. Nukentėjo tik materialus turtas.
O pagal galiojančius teisės aktus, įvykus eismo įvykiui, kuriame nėra sužaloti/sužeisti ar žuvę žmonės ir eismo įvykio aplinkybės yra aiškios bei sutariama dėl kaltės – eismo įvykio dalyviai pildo tik eismo įvykio deklaraciją. O protokolą policiją pildyti tik tada, kai vienas ar keli eismo įvykio dalyviai patyrė sužalojimus.
Anot policijos atstovės, abu dalyviai dėl kaltės sutiko ir vienas kitam priekaištų neturėjo, todėl vadovaujantis galiojančiais teisės aktais incidente dalyvavę asmenys pildo eismo įvykio deklaraciją.
Tiesa, anot policijos atstovės, tą pačią dieną apie 19 val. 32 min., eismo įvykyje nukentėjęs dviratininkas kreipėsi į ligoninės priėmimo skyrių dėl galimo sužalojimo eismo įvykio metu), registruota administracinio nusižengimo medžiaga.
Policijos atstovės teigimu, surinkus visą informaciją bus priimtas sprendimas dėl tolimesnės tyrimo eigos.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!