Seimo Pirmininkė Irena Degutienė teigia esanti šokiruota tuo, kiek per viešuosius pirkimus pasipelno partijas rėmusios įmonės, ir pritaria, kad laikas keisti politinių partijų finansavimo sistemą.

„Visi turėjo tokių įtarimų, tačiau niekada nebuvo tokios apibendrintos medžiagos, ir aš tikrai po to, ką išgirdau, tiesiog buvau šokiruota skaičiais. Nesiimu konkrečiai vertinti tų skaičių, negaliu sakyti, kad visos verslo įmonės, kurios laimėjo, rėmė neskaidriai, bet tendencijos yra, seniai laikas politinių partijų finansavimą keisti“, – trečiadienio rytą „Žinių radijui“ sakė parlamento vadovė.

I. Degutienė priminė, kad toks projektas, koks dabar yra siūlomas Seime dėl politinių partijų finansavimo sistemos keitimo, yra teikiamas nebe pirmą kartą, tačiau, anot Seimo Pirmininkės, iki šiol vis pritrūkdavo politinės valios jį priimti. I. Degutienė pakvietė visas partijas ir jų atstovus Seime „gerai susimąstyti“, pažymėjusi, kad dabartinė sistema neabejotinai sudaro erdvę korupcijai.

Seimo Pirmininkė taip pat pažymėjo, kad, net ir panaikinus juridiniams asmenims galimybę finansuoti partijas, atsakingos tarnybos turėtų suaktyvinti veiklą, kad nebūtų piktnaudžiaujama, pavyzdžiui, finansavimu per pavienius asmenis iš tos pačios verslo grupės įmonių.

REKLAMA

I. Degutienė neprieštaravo Seimo Antikorupcijos komiteto pirmininko Kęsto Komskio kreipimuisi į Generalinę prokuratūrą, kad ši pradėtų tyrimą dėl galimai neskaidrių viešųjų pirkimų.

„Gal ir reikėtų visiems pasidomėti, kas konkrečiai už tų skaičių stovi. (...) Gal ir būtų aišku, kas tie didvyriai“, – svarstė Seimo vadovė.


Rašyti komentarą...
P
Petras
2011-10-26 09:50:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
Aš nemanau , jog p.Degutienė iškrito iš medžio...
Atsakyti
0

v
vai vai
2011-10-26 10:16:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
LYGTAI SITO NEZINOJO? Tik Z.Plytnikas kaip koks PUARO iskapste TOKIA PASLAPTI!!!
Atsakyti
0

V
Varna
2011-10-26 10:26:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
Galima pagalvoti, kad visos partijos apie tai nieko nežinojo, kai naudojosi parama, tai buvo gerai,o kai išbadė nosimi, kaip katinus pridergusius ne vietoje, tai "nustebo" kas darosi, jau net ne juokinga. Argi prieš 20 metų žmonės gynė parlamentą tam, kad dabar iš jų būtų tyčiojamasi? Vieni aptekę turtais nežino kaip išsidirbinėti,o kiti ieško centų duonos gabalėliui nusipirkti.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų