Gyventojų karas dėl vietos automobiliams: pažeidėjai prašo sumušti „patrulį“

Šeškinės kiemuose vyksta tikra kova. Kaimynai viešai susipliekė dėl ne vietoje statomų automobilių, baudų policijai ir tylaus, bet nuoseklaus „patruliavimo“ kiemuose, kur vienas žmogus fiksuoja pažeidėjus, o kiti jį gaudo ir mėgina nubausti, grasina. Kova už teisę statyti automobilį ten, kur norisi ir įtarimai, kad Šeškinės kiemų „patrulis“ braižo mašinas, virto net viešu raginimu pastebėjus šį žmogų „duoti jam nosin“. 

Šeškinės „Facebook“ grupėje prieš porą dienų pasirodė raginimas rajono kiemuose sutikus vyrą, fotografuojantį ne vietoje pastatytus automobilius, „duoti jam į nosį“. Esą vyras ne tik fotografuoja, nuotraukas siunčia policijai, bet ir laužo automobilių valytuvus, apdrasko pačius automobilius. Rasa K. (pavardė redakcijai žinoma) parašiusi šį įrašą, piktinosi, kad pernai dėl šio žmogaus jai ir vyrui teko mokėti 7 baudas, šiais metais jau atėjo 5 pranešimai apie baudas. 

„Saugokitės šio žmogaus, o pamatę tiesiog duokite į nosį (labai bailus jis, o drąsa tik slapta fotografuojant ir siunčiant policijai atsiranda)“, – griebtis smurto ragina moteris, dėstanti vienoje sostinės kolegijoje ir universitete. 

Tiesa, tik raginimais smurtauti konfliktas tarp Šeškinės gyventojų nesibaigė, Rasos K. sutuoktinis Laimonas patykojo ant vejos automobilius statančius žmones fotografuojančio vyro ir su juo susikibo. Viskas baigėsi tuo, kad Šeškinės  „patrulis“ Jurijus P. kreipėsi į policiją.

Kaip portalui tv3.lt pasakojo Jurijus P., trečiadienio rytą fotografuojantį automobilius Šeškinės kiemuose ji užklupo Laimonas K., čiupo ir ėmė stumdytis, grasinti. 

„Vakar ryte fotografavau ant pėsčiųjų šaligatvio pastatytą automobilį. Mane pamatęs asmuo Laimonas K. iš karto priėjo, pradėjo grasinti susidorojimu ir stumdytis. Jis ant manęs pyko dėl to, kad gavo nemažai administracinių baudų. Aš išsigandęs pradėjau nuo jo trauktis. Laimonas K. liepė man palaukti ir nuėjo prie savo automobilio kažką pasiimti. Dar labiau išsigandęs pradėjau greičiau eiti. Laimonas K. mane pasivijo, dar kartą apstumdė, pagriebė mano šaliką ir gerai kratė į visas puses, tuo pačiu metu toliau grasindamas. Tada nufotografavo mano veidą ir apsiraminęs nuėjo“, – pasakojo visą incidentą nufilmavęs vyras. 

REKLAMA

Jis tikino, kad dar tą pačią dieną Laimonas K. jo nuotrauką įdėjo į „Facebook“, kur apkaltino automobilių gadinimu. 

„Tada Laimono K. žmona Rasa K. įdėjo dar vieną mano nuotrauką grupėje „Šeškinė“, pranešdama, kad fotografuoju KET pažeidimus, taip pat šmeižė, esą gadinu automobilius, paprašė kitų grupės narių mane pamačius „duoti nosin“, skatino kitus vykdyti nusikalstamą veiklą“, – sakė vyras, patikinęs, kad šios moters vyras jam grasino „įkišti į bagažinę“. 

Jis prisipažino, kad pažeidėjus fotografuoja jau senokai. 

„Šis kryžiaus žygis yra mano pilietiškumo išraiška – man nėra tas pat, kokioje aplinkoje gyvenu. Kai žmonės pastato automobilius ant šaligatvių, jie nepalieka visiškai jokio praėjimo pėstiesiems. Pėstieji priversti nesaugiai vaikščioji važiuojamąja kelio dalimi. Automobiliai išlaužia šaligatvius, privarvina tepalų. Dažnai vairuotojai važiuoja pėsčiųjų šaligatviais tiesiai ant pėsčiųjų norėdami patekti ant kokios nors vejos.  

Pastatyti ant vejų, automobiliai jas visiškai sunaikina, padaro iš jų košę. Dažniausiai tenka tik žodžiu padiskutuoti su vairuotojais. Jie visada bando apeliuot į žmogiškumą, sakydami, kad jiems nėra, kur pastatyti savo automobilių. Taip pat bando išsiaiškinti, ar man „gaila“ ir ar man sunku juos apeiti. Kartais pasitaiko ir žodinių grasinimų. Tačiau šis fizinis konfliktas buvo pirmasis“, – pasakojo Jurijus P., prisipažinęs, kad dėl incidento trečiadienį kreipėsi į policiją. 

Į incidentą įsivėlusi Rasa K. portalui tv3.lt tvirtino, kad Jurijus P. galimai braižo automobilius, konfliktas esą kilo būtent dėl to. 

„Automobiliu fotografavimas tai mažiausia bėda, bet jis dar ir braižo jų šonus, nes jam nepatinka, kad daugiabučių gyventojai mašinas ant šaligatvių kraštelių sustato. Bet visi supranta, kad tai visų daugiabučių gyventojų problema“, – sakė moteris. 

REKLAMA

Pasak jos, ji su sutuoktiniu į policiją dėl galimai apibraižyto automobilio nesikreipė, bet žino, kad Jurijus P. ten kreipėsi dėl galimo smurto. 

„Konfliktas buvo tik tame, kad vyras jį čiupo už šaliko ir pasakė, einam parodysiu kaip tu man mašiną apdraskei, o jis pradėjo filmuoti, kad neva ji čia vos ne užmušti nori. Ir konfliktas baigėsi tuo, kad vyras pasakė, tvarką savo kieme daryk, kad daugiau tavęs nematyčiau prie savo mašinos. Tik, kad tas Jurijus baisiausią burbulą čia išpūtė. Pats užsiima nesąmonėmis ir ieško sau sensacijos“, – tikino  Rasa K. 

Tiesa, Jurijau P. atsiųstas vaizdo įrašas įrodo, kad konflikto būta išties karšto, o diskusijos Šeškinės „Facebook“ grupėje atskleidžia, kad yra ir daugiau pažeidėjų, kurie nepatenkinti gautomis baudomis bei norėtų „pamokyti“ Šeškinės „patrulį“.


Rašyti komentarą...
P
Palaikome
2020-02-13 21:59:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
Palaikom tave, Jurijau. Ponas Laimonas jau pašalino savo facebook sienos įrašą, bet kas matė jo ir jo draugų pokalbius, tas supranta, jog turėjote reikalų su visiškai asocialiu asmeniu, kurį gyvenime panašu supa tokie pat asocialai. Visiškai jokios pagarbos, vien rašybos klaidos, grasinimai susidoroti, įžeidinėjimai ir t.t., visiški visuomenės padugnės. Ir visi puikiai žino, jog pilietiški asmenys, pranešinėjantys apie kiaules išvažinėjančias purvynus iš žolės, automobilių negadina. Ant kiek riboto proto reikia būti, jog galvoti, kad kažkas gadins ir po to dar savo asmeninius duomenis pats perduos policijai. Gadinimas tik reiškia, jog yra ir daugiau žmonių netoleruojančių pašlemėkų, tiktais jie išreiškia savo pasipiktinimą neteisėtai ir amoraliai.
Atsakyti
-20

P
Pasitikrinkite žodyne
2020-02-13 22:16:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
Žinoma kad pilietiškumas, iškrypęs pasitenkinimas yra numesti mašiną per metrą nuo laiptinės ant šaligatvio ir eiti namo jaučiantis geresniu už kitus. O čia pilietis tiesiog padeda savivaldybei palaikyti tvarkingą aplinką, nes pati savivaldybė visiškai nesusitvarko. Galbūt jis išvis neturi automobilio, kas jam darbo rašyti prašymus ir atstovauti vairuotojų interesams? Ne visiems prioritetas yra parkavimo vieta, kitiems prioritetas yra tvarkingi šaligatviai ir neišvažinėta žolė.
Atsakyti
-15

P
Pofigistas
2020-02-13 21:38:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
Na jo, neteigiamas...kita vertus erzina kai mamos su vezimais praeiti negali, pensininkai nu nepraeina nes ir taip vos juda, apie invalidus net neminesiu. Tiesa gal kam ir patinka kai vaikai ismaltose zaliose vejose nardo. Pilnam efektui dar suniukai nesusirenka savo nes seimininkui ne fasonas, taip ir gyvenam
Atsakyti
-7

SKAITYTI KOMENTARUS (35)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų