Lietuvos gyventojai gerai vertina policijos darbą, tačiau nemažai jų, nukentėję nuo nusikaltėlių, vengia kreiptis į teisėtvarkos institucijas.
Kaip rodo rinkos ir visuomenės nuomonės tyrimų bendrovės "Baltijos tyrimai" atlikta apklausa, 52 proc. respondentų, kurie per pastaruosius 12 mėnesių nukentėjo dėl nusikaltimų ar teisės pažeidimų, teigė gerai vertinantys tų policijos pareigūnų darbą, su kuriais jiems yra tekę susidurti.
Tačiau net trečdalis nukentėjusiųjų atsakė, jog dėl patirtų nusikalstamų veiksmų į policiją nesikreipė, o kas dvidešimtas kreipėsi tik dėl dalies atvejų.
Kaip sakoma pranešime spaudai, dėl patirtų pažeidimų į policiją dažniausiai kreipiasi moterys, žmonės su viduriniu išsilavinimu ir gyvenantys ne didmiesčiuose, tuo tarpu rečiausiai į policiją linkęs kreiptis jaunimas iki 30 metų ir didmiesčių gyventojai.
Visais atvejais dėl patirtų pažeidimų per pastaruosius 12 mėnesių į policiją kreipėsi šeši iš dešimties nukentėjusiųjų. Asmenų, nesikreipusių į policiją dėl pažeidimų, per metus sumažėjo 6 proc. punktais.
Tyrimo duomenimis, per pastaruosius 12 mėnesių nuo kokio nors nusikaltimo ar kito teisės pažeidimo nukentėjo dešimtadalis suaugusių Lietuvos gyventojų. Per pastaruosius ketverius metus šis skaičius sumažėjo 5 proc. punktais. Anot pranešimo, dažniausiai nuo įvairaus pobūdžio nusikaltimų nukenčia 30-49 metų vadovai, verslininkai, bedarbiai ir namų šeimininkės.
Tyrimas vyko balandžio 24-gegužės 6 dienomis, jo metu apklausta 1 tūkst. 18 metų ir vyresnių Lietuvos gyventojų iš 100 šalies vietovių. Apklausa atlikto Policijos departamento užsakymu.