Grybauskaitė vadovaus JT komisijai, atsakingai už skaidrumą ir finansinę atskaitomybę

Kadenciją baigusi prezidentė Dalia Grybauskaitė vadovaus Jungtinių Tautų (JT) komisijai, rengsiančiai rekomendacijas dėl tarptautinės finansinės atskaitomybės, skaidrumo ir sąžiningumo, pranešė prezidentės biuras.

Komisiją (angl. Financial Accountability, Transparency and Integrity – FACTI) kovo mėnesį įsteigė JT Generalinės Asamblėjos ir JT Ekonomikos ir socialinių reikalų tarybos prezidentai. Pagrindinis jos tikslas – užkirsti kelią tokiems globaliems finansiniams nusikaltimams kaip mokesčių vengimas, pinigų plovimas ir korupcija. 

Kartu su prezidente D. Grybauskaite FACTI komisijai vadovauja buvęs Nigerijos ministras pirmininkas  Ibrahimas Mayaki. 

Komisijos nariai – įvairių šalių politikai, akademinės bendruomenės, pilietinės visuomenės ir nepriklausomo sektoriaus atstovai. Ji rengs rekomendacijas, kaip įveikti tarptautinės institucinės ir teisinės sistemos, susijusios su finansine atskaitomybe ir skaidrumu, spragas bei pažeidžiamumą.  

Pasak D. Grybauskaitės biuro, koronaviruso pandemijos pasekmės artimiausiu metu „dar labiau padidins iššūkius globaliam finansų pasauliui ir pareikalaus dar didesnių pastangų kovojant su finansiniais nusikaltimais“.   

D. Grybauskaitė Lietuvos prezidento poste dirbo dvi kadencijas 2009–2019 metais. 


Rašyti komentarą...
B
Birute
2020-04-03 09:12:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
Taigi ji pati korumpuota. Reikia ja pacia teisti uz pinigu plovima "Indebezdale", Snoro aferas, "tulpiu pasta". Kaip gali
prezidente" prasyti MG Boltik vadovu, kad per ju komercines TV Lnk, Lryta butu apie ja atsiliepiama teigiamai?
Tikiu teisingumu, kad sitai poniai KGBistei tikrai reiks atsakyti. Konservatoriai savo pasieke, ikiso savo nusikaltele. Dabar kis ir simonyte.
Siaubas.
Atsakyti
0

Vitalijus
2020-04-03 16:00:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
O,!!! Dar pakviesti reikia i šia komisija buvusi ukrainos prezidenta Porošenka ir maničiau, kad po kokio mėnėsio minėta komisija baigtu savo darba, nes pasibaigtu pinigai, ir išvis JT grestu bankrotas.!!!
Atsakyti
0

K
Kleopatra 5
2020-04-05 09:58:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
O dieve šventas ką jie sodina tai didžiausia aferistas ir melage ką padarė su Lietuva pavertė korumpuota šalimi vien vagys melagiai ir aferistai pasaulio pabaiga
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (11)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų