Grybauskaitė: karantinas virs pasauline skolų krize

Prezidentė Dalia Grybauskaitė, vadovavusi šaliai sunkiu 2008 – 2010 krizės laikotarpiu, sako, kad naujoji krizė tikrai nebus lengvesnė, tiesa, bus kiek kitokia. Buvusi šalies vadovė įsitikinusi, kad iš krizės, kuri užgriuvo staigiai ir netikėtai, galime išbristi tik kartu ir nebadydami pirštais vieni į kitus. Tai, ir buvusių krizių pamokos, pasak D. Grybauskaitės, gali būti mūsų bilietas greitesniam atsigavimui. 

Prezidentė, duodama interviu TV3 televizijos žinioms pareiškė, kad krizė, ištikusi Lietuvą prieš daugiau nei dešimt metų, ir tai, kas vyksta dabar – nepalyginami dalykai. 

„Tos dvi krizės yra nepalyginamos. Ši naujoji, globali pasaulio krizė bus visai kitokia, nestandartinė, netipiška. Jai reikės ieškoti visai kitokių instrumentų ir priemonių. 2008-2009 metais krizė pirmiausia prasidėjo globalių finansų srityje. Dabar tai yra pirmiausia biologinė krizė, sveikatos pasaulio krizė. Ši krizė virs ekonomine, o vėliau – didžiule skolų krize“, – aiškino D. Grybauskaitė.

Anot jos, mūsų laukia ilgas ir sudėtingas laikotarpis, iš kurio bus sunku išeiti, todėl šiandien turi būti naudojami visai kitokie kovos su krize instrumentai. 

„Pirmiausia reikia padėti mūsų sveikatos sistemai, palaikyti ir išgelbėti žmonių gyvybes. Taip pat svarbu visiškai neuždaryti, o nors kažkiek palaikyti ekonomiką, duoti jai deguonies. Na, o vėliau, bus ir globali skolų problema. Ateiname į sudėtingą laikotarpį.

Tai – globalus fenomenas, todėl visos šalys bus paveiktos taip pat globaliai. Taip pat ir Lietuva. Visgi esame išmokę išgyventi visokių kataklizmų laikotarpiuose. Turėjome 2001-2002 metų krizę, po to 2008 metų krizę. Dabar situacija šiek tiek kitokia, bet visada reikės susikaupimo, improvizacijos, taip pat nebijoti rizikuoti“, – kalbėjo buvusi šalies vadovė. 

D. Grybauskaitė akcentavo ir poreikį susitelkti, dirbti visiems kartu. 

„Reikia nesistengti visko daryti vieniems. Yra gerų pavyzdžių pasaulyje, galime ir pas save suburti gerus mokslininkus. Visi kartu susėdę prie stalo turime ieškoti priemonių, išeičių. Visi turime būti atsakingi kartu. Nereikia visko nustumti tik vyriausybei ir paskui reikalauti tik vyriausybės atsakomybės. Tai visų bėda.

REKLAMA

Reikia visiems sugalvoti, kokių priemonių imamės, visiems prisiimti atsakomybę, kad paskui nereiktų badyti pirštais vieniems į kitus, nes tikslas tai tas pats – neleisti žlugti ekonomikai, valstybei, sveikatos sistemai. Taip pat, atsistoti ant kojų taip pat greitai, kaip tai padarėme 2008 -2010 metais“, – aiškino ji. 

Prezidentė pabrėžė, kad po praėjusios krizės Lietuva viena pirmųjų atsistojo ant kojų, nes išdrįso atlikti skausmingus ir drastiškus veiksmus. Tai buvo būtina ir po poros metų ekonomika pradėjo atsigauti, augti. 

„Dabar situacija savo sudėtingumu yra panaši, bet priemonės bus kitokios, nes pasaulis kitoks, o ir priemonių – daugiau. Reikia lankstumo, greičio ir viską daryti kartu“, – sakė politikė. 

Ji taip pat pabrėžė, kad politikų sėkmės paslaptis yra sąžiningumas su savo piliečiais. Nugalėti krizę ir virusą, pasak jos, galima tik nemeluojant. 

„Reikia mokytis kasdien ir nebijoti pasakyti, kad suklydau, nebijoti pasakyti, kad nėra reagentų ar pasakyti žmonėms, kad palaukite, dar neturime. Tokiose situacijose svarbiausia skaidrumas ir atvirumas. Žmonėms nereikia meluoti, žmonėms nereikia „kabinti makaronų“, nereikia kurti pasakų. Tik pasitikėdami valdžia žmonės padės kovoje su virusu, tada jokių bausmių ir bizūnų nereikės“, – kalbėjo buvusi Lietuvos prezidentė. 

Prezidentė įsitikinusi, kad kol nėra pasitikėjimo tarp valdžios ir žmonių, o pasitikėjimo nėra, kai valdžia mėgina išsisukti, pameluoti, kažko nesakyti, iškreipti, tol to tikėjimo ir nebus. Pasak prezidentės, tokioje kovoje, kokia vyksta dabar, tik pasitikėjimu grįstas santykis gali atnešti saugumą ir gerą bei greitą rezultatą. 

Visą interviu su prezidente žiūrėkite portale tv3.lt.


Rašyti komentarą...
L
Leo
2020-04-14 07:02:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
Dabar bus proga dar vieną Indepencę nusipirkti ir pasiskolinti už 15%! Prabilo, mat, Lietuvos skurdintoja, vėl lenda į eterį, gal Šapoka dar vieną "fondą" jai sukūrė, šlykštu...
Atsakyti
-39

C
Cha
2020-04-14 10:18:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
"Prezidentė pabrėžė, kad po praėjusios krizės Lietuva viena pirmųjų atsistojo ant kojų". Tai melas! Grybauskaitės, Kubiliaus ir Šimonytės skolos iki šiol dar negrąžintos. Apie kokį nepasitikėjimą valdžia ji čia kalba, jei žmonės kaip niekada pasitiki dabartine valdžia. Išskyrus žinoma konservus kuriuos žmonėmis vargu ar galima vadinti. Gal geriau ponia į pagalbą tegul nesiperša, neorganizuoja čia tų perversmų- apsieisim ir be jų malonės. Susikaupsim ir išeisime iš krizės, tačiau ponia Grybauskaite ir konservai- be jūsų. Savo kailiu jau esame patyrę ką jų "pagalba" reiškia. Ir iš viso, Lietuvos Prezidentas šiuo metu yra Gitanas Nausėda, o Grybauskaitė mums "ne prie ko". Kam ją dar kalbinti?
Atsakyti
-9

S
Stanislovas
2020-04-14 06:22:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kas dabar ta ,,eksperte aferiste,, pasamde ,kuri savo kadencijos metu prisiskolino uz didžiausias plukanas.Dar drysta visiems smegenis pudrint.Teist ja teikia ir kuo grei ciau
Atsakyti
-47

SKAITYTI KOMENTARUS (53)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų