Grupė parlamentarų siūlo skiriant seniūną atsižvelgti į gyventojų nuomonę

Grupė skirtingoms frakcijoms priklausančių parlamentarų siūlo skiriant seniūną atsižvelgti į gyventojų nuomonę. 

Šiuo metu seniūnai savivaldybėse skiriami penkerių metų kadencijai konkurso būdu.

Vietos savivaldos įstatymo pataisos numato, kad konkurso metu atrinkus du geriausiai įvertintus kandidatus būtų organizuojama seniūnijos gyventojų apklausa.

Gyventojai balsuotų už vieną iš dviejų atrinktų kandidatų į seniūno pareigas. Apklausos rezultatai būtų patariamojo pobūdžio. Siūloma, kad pataisos įsigaliotų nuo kitų metų sausio.

Pataisų iniciatorius konservatorius Algis Strelčiūnas sako, kad gyventojus reikia įtraukti į seniūnų skyrimo procesą, taip būtų padidinta seniūnijos priimtų sprendimų įgyvendinimo kontrolė.

Pataisas kartu su A. Strelčiūnu registravo Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto pirmininkė valstietė Guoda Burokienė, valstietis Zenonas Streikus, konservatoriai Andrius Navickas, Irena Degutienė.


Rašyti komentarą...
S
Seniūnas
2020-06-24 18:27:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
Senai taip reikėjo, o tai vegetuoja seniūnijoje koks pūzras ir nesuka galvos dėl atsakomybės ar atskaitomybės...
Atsakyti
0

X
XXL
2020-06-24 20:53:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
demokratinėse šalyse, pvz.Lenkijoje , Slovakijoje taip ir yra. Be to, seniūnas ten kartu su taryba valdo seniūnijos biudžetą ir savivaldybės klesti. Pas mus sisteminių partijų ir ypač liberalų pastangomis pasiekta, kad Seniūnas yra niekas, paliktas be pinigų. Beje, naujasis įstatymas yra įdingas, kaip gali suverenas - rinkėjai būti tik patariamuoju balsu ? Tai konstitucijos pažeidimas
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų