Grožio chirurgijos klinika klimpsta vis giliau: internete – nuogas elitas

Viena garsiausių šalies grožio chirurgijos klinika pateko į neregėtą duomenų išviešinimo skandalą. Asmeninius klientų duomenis su intymiomis nuotraukomis pagrobę programišiai, kasdien juodajame internete pateikia vis daugiau detalių apie kūno tobulinimo operacijas atlikusius žmones, tarp kurių dešimtys Lietuvoje populiarių įžymybių, dainininkių, krepšininkų, ar šiaip žurnalų veidų. Įkaitais pasijutę grožio chirurgijos  klientai, išvydę savo apnuoginto kūno nuotraukas internete, žada kreiptis į teismą ir prisiteisti iš klinikos tūkstantines sumas už aplaidų asmeninių duomenų saugojimą.

Internetinis puslapis, kuriame programišiai kone kasdien deda į skandalą įsivėlusios grožio klinikos klientų duomenis ir asmenines nuotraukas, nėra slaptas. 24 tūkstančių klientų pavardės, asmens kodai, adresai prieinami bet kam. O štai kūno dalių nuotraukas prieš plastines operacijas ir po, programišiai viešina neskubėdami, siūlydami klientams išsipirkti duomenų viešinimą.

(23 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Natalijos Bunkės krūtinės pokyčiai

Atakai gerai pasirengta

Matyti, jog programišių taktika gerai apgalvota, konfidencialių ir dažnu atveju intymių žmonių nuotraukų kasdien pasipildo vis daugiau. Nusikaltėliai šantažuoja „Grožio chirurgijos“ kliniką ir teigia, jog jei nesumokės nustatytos sumos, tai yra daugiau kaip tris šimtus tūkstančių eurų – visų klientų duomenys bus paviešinti, o intymios nuotraukos bus parduotos pornografijos verslui. Būtent toks grasinimas klinikos vadovams buvo atsiųstas elektroniniu paštu.

„Buvo parašyta, kad mes turime jūsų duomenis, paėmėme iš jūsų duomenų bazės tam tikrus duomenis, kaip įrodymą atsiuntė vieną nuotrauką, mano reakcija buvo tokia, gal čia kažkas ne taip, tai buvo vakaras vėlus. Ryte pakartotas šantažas, tada tuo metu kreipėmės į teisėsaugą pagalbos“, - aiškinasi „Grožio chirurgijos“ vadovas Jonas Staikūnas.

Programišių pasiūlymai

Pas plastikos chirurgus lankėsi ne viena Lietuvos pramogų, verslo ar sporto pasaulio žvaigždė. Programišių paviešintame sąraše tarp gausybės pavardžių galima išvysti ne vieno žinomo Lietuvos krepšininko vardą. Tiesa, ne visos įžymybių nuotraukos su darytomis procedūromis arba operacijomis nenutekėjo, programišiai siūlo ir patiems žmonėms išsipirkti asmeninę informaciją.

REKLAMA

Šalia žinomų pavardžių internetiniame puslapyje pateiktos ir kainos, svyruojančios nuo 50 iki 2000 eurų. Praėjusią savaitę šiame puslapyje buvo paviešintos pusnuogės garsios Lietuvos popdaininkės nuotraukos prieš krūtų didinimo operaciją, tačiau duomenys greitai dingo, tikėtina, jog kai kurie garsūs šalies žmonės, ištikti šoko, vykdo programišių pageidavimus, ir už duomenų nutekinimą susimoka patys.

Šiuo metu atliekamas ikiteisminis tyrimas, aiškinamasi, kas pavogė grožio klinikos duomenis, tačiau slaptieji programišiai – ne vieninteliai kaltinamieji šioje istorijoje. Akmenys metami ir į grožio chirurgijos daržą, mat šie nesugebėjo apsaugoti savo klientų privačių ir intymių duomenų, neužtikrino jų apsaugos.

„Grožio chirurgijos“ vadovas purtosi atsakomybės, teigdamas, kad klinikos vadovybė atsakinga tik už medicinines paslaugas, o kompiuterinėmis programomis ir klientų duomenų apsauga esą rūpinasi samdyta informacinių technologijų įmonė.

Į kovą prieš grožio kliniką stojo dešimtys nukentėjusių moterų, kurių duomenys apie operacijas viešinami internete. Į advokatus kreipiasi moterys, atlikusios krūtinės, pilvo, netgi lytinių organų plastikos operacijas. Pasak advokatės, į kurią kreipėsi trisdešimt susivienijusių moterų, klientės patyrė didelį šoką, šiuo metu gyvena įtampoje ir nežino, ko laukti. Tad chirurgijos kliniką ruošiasi paduoti į teismą, reikalaudamos moralinės žalos atlyginimo.


Rašyti komentarą...
N
Neklientė
2017-05-03 22:28:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
Mane įžeistų, jei šalia mano nuotraukos parašytų kokią mažą kainą... :)
Atsakyti
0

*
*
2017-05-03 21:07:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
Aciu dievui, kad nesugalvojau ten apsilankyti.
Atsakyti
-1

A
Amdrius
2017-05-03 23:17:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
O man pochui, tegul kas nori tas apziurineja mano sumazinta pimpala ir koks milziniskas jis buvo pries tai.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (11)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų