Greta Kildišienė atsisakė Seimo nario mandato

Seimo narė Greta Kildišienė pirmadienį Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) įteikė prašymą nutraukti jos kaip Seimo narės įgaliojimus.

 „Dabar galim pasakyt tik tiek, kad ponia Greta Kildišienė pateikė atsistatydinimo prašymą, o detalesni komentarai bus po VRK sprendimo“, – žurnalistams sakė advokatas Evaldas Valčiukas.

Pati parlamentarė nieko nekomentavo.

VRK vadovas Zenonas Vaigauskas žurnalistams sakė, kad G.Kildišienės prašymą komisija svarstys antradienį, o jos įgaliojimai tikriausiai bus nutraukti nuo ketvirtadienio.

„Ryt mes rengiame VRK posėdį, Seimo narys, kuris nori atsisakyti mandato, turi VRK posėdyje perskaityti pareiškimą ir patvirtinti savo valią, tuomet VRK priima atitinkamą sprendimą“, – žurnalistams sakė VRK pirmininkas Zenonas Vaigauskas.

„Ponia G.Kildišienė pageidauja, kad jos mandatas būtų nutrauktas galimai greičiau, tai dar susiję su jos komandos narių pareigų netekimu, nes kada atsisako Seimo narys mandato, įgaliojimų netenka ir jo politinio pasitikėjimo padėjėjai. To laiko šiek tiek reikia, galvojam, iki ketvirtadienio viską pavyks padaryti“, – sakė Z.Vaigauskas. Pasak VRK vadovo, savo prašyme nutraukti jos įgaliojimus G.Kildišienė neįvardijo motyvų. „Motyvų ji mums nenurodė, pareiškime parašė tik, kad atsistatydina iš Seimo nario pareigų“, – sakė Z.Vaigauskas.

Pasak Z.Vaigausko, nauji Seimo rinkimai Anykščių-Panevėžio apygardoje galėtų vykti balandžio 23 dieną kartu su merų rinkimais Jonavoje bei Šakiuose, taip būtų sutaupyta lėšų.

„Mes labai atidžiai studijuojame galimybę, kaip žinote, balandžio 23 dieną dviejose apygardose turime paskelbę merų rinkimus, svarstome galimybę, kad kartu būtų rinkimai Anykščių-Panevėžio apygardoje, tai sutaupytų pinigus dėl kompiuterinės sistemos parengimo. Aišku, šiek tiek mažokai liktų laiko kandidatams apsispręsti, bet pagal įstatymą galima tai padaryti, tik norintiems dalyvauti rinkimuose reiktų greitai apsispręsti“, – sakė VRK vadovas.

REKLAMA

Pirmininko teigimu, rinkimų kaina vienoje apygardoje galėtų siekti apie pusę milijono eurų, tačiau rengiant kartu su kitais rinkimais ji gerokai sumažėtų.

„Vienoje apygardoje surengti rinkimus kainuoja netoli pusės milijono eurų, bet jei prisideda kitos apygardos, kaina dėl to stipriai mažėja. Aš neturiu dabar sąmatos, bet per visas tris apygardas turėtų apie 700 tūkst. eurų kainuoti“, – sakė Z.Vaigauskas.

Seimo pirmininkas, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovas Viktoras Pranckietis sakė, jog G.Kildišienės sprendimas trauktis – teisingas.

Parlamento vadovas sakė, kad „atitaisyti reputaciją nėra toks dalykas, kad būtų staigiai pamatuojamas, bet tai prisidės prie Seimo reputacijos (atstatymo)“.

„Manau, kad tai yra teisingas žingsnis“, – pirmadienį žurnalistams Seime sakė V.Pranckietis, klausiamas, ar „valstietės“ sprendimas padės atkurti parlamento reputaciją.

Apie ketinimus atsisakyti mandato G.Kildišienė pranešė pareiškimu penktadienio vakarą, paaiškėjus, kad ji nuo partijos bendražygių nuslėpė prieš dešimtmetį pradėtą ikiteisminį tyrimą dėl galbūt iš darbovietės pasisavintų lėšų. Tyrimas nutrauktas, atlyginus žalą.

„Neįvertinau galimų savo jaunystės klaidų įtakos situacijai, kuomet pati tapsiu Seimo nare, o Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga – valdančiąja partija. Nesu teista, bet suprantu, jog paviešinti faktai kenkia Seimo ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos, kuri siekia sąžiningumo, skaidrumo ir atvirumo principų įgyvendinimo Lietuvoje, reputacijai“, – buvo parašyta jos pareiškime.


Rašyti komentarą...
t
tadas
2017-01-23 12:38:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
ko gero iseitines kompensacijos negaus... :D
Atsakyti
-1

v
vaikis
2017-01-23 13:07:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
O tai vistiek iskur pinigai ?
Atsakyti
-1

N
Niekas nepasikeite
2017-01-23 13:48:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
nuo inkvizicijos laiku. Tada gražias moteris apsaukdavo raganomis ir sudegindavo, todėl vakaru Europoje visos baisios. O šiais laikais viskas taip pat, tik metodai kiti. Tai gal tie "raganu medžiotojai" ir susimokėkit?
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų