Greičio matuoklis siutina vilniečius: „Pleškina kaip išprotėjęs“

Vairuotojus siutina Vilniaus Tuskulėnų gatvėje esantis greičio matuoklis.  Žmonės pasakoja, kad įrenginys fotografuoja kone visas pravažiuojančias transporto priemones, negana to, neseniai toje vietoje dar buvo ir beveik perpus sumažintas leistinas greitis. Vilniečiai bijo gresiančių baudų, o šalia gyvenantys dar skundžiasi ir nesiliaujančiu mirksėjimu.

„Pleškina kaip išprotėjęs“, – socialiniuose tinkluose skundžiasi žmonės.

Vilniečiai vairuotojai sunerimę – Tuskulėnų gatvėje netoli parduotuvės „Iki“ neseniai atsirado naujas greitį ribojantis ženklas. Kur anksčiau buvo galima važiuoti 50 km/h greičiu, šiuo metu didžiausias leistinas greitis yra 30 km/h.

Negana to, visai už ženklo stovi ir greičio matuoklis, vairuotojų jau pramintas pinigų gaudykle.

Įspėja vieni kitus

„Būkite atidūs. Važiuojantiems nuo Minsko „Iki“ Tuskulėnų gatve, naujas ženklas 30 km/h prieš greičio matuoklį. Konkreti gaudyklė, pastovėjau, pažiūrėjau, fotkina visus, kol juostelė pasibaigs“, – Facebook kitus vairuotojus įspėja vienas vilnietis.

Įrašas sulaukė šimtų komentarų. Vieni jaudinasi dėl gresiančių baudų, kiti piktinasi ne vietoje sumažintu greičiu.

„Blogiausia, kad šio ženklo išvažiuojant iš kiemo niekas nemato“, – pastebėjo viena vilnietė.

„Tai va būtent! Čia labai apmaudu yra ir pikta. Panašu, kad specialiai padaryta gaudyklė savotiška“, – atrašo kita.

Greičio matuokliu besipiktinantys vilniečiai tv3.lt atsiuntė ir vaizdo įrašą, kuriame matyti, kaip matuoklis fotografuoja pravažiuojančius automobilius.

„Gyvenam šalia, toks jausmas, kad diskanas netoliese, žmonės sustoja eidami ir stebi, kaip visus iš eilės pyškina“, – rašo viena moteris.

Greitį sumažino dėl remonto, bet matuoklis nebaudžia

Vilniaus miesto savivaldybė tv3.lt persiuntė SĮ „Susisiekimo paslaugos“ komunikacijos vadovės Miglės Bielinytės komentarą. Jame rašoma, kad greitis Tuskulėtų g. 17 buvo sumažintas dėl kelio remonto.

REKLAMA

Dabar didžiausias leistinas greitis ten yra 30 km/h. Remonto darbams pasibaigus, greitis visoje Tuskulėnų gatvėje vėl bus 50 km/h.

Šiuo metu greičio matuoklis vis dar yra testuojamas, derinamas ir ruošiamas darbui, tad ir baudų kol kas neskiria. Greičio matuoklio derinimo ir integravimo darbus yra planuojama baigti per kovą, o fiksuoti pažeidimus ir automatiškai formuoti protokolus įrenginys pradės tik balandžio pradžioje.

Šis greičio matuoklis testavimo režimu pradėjo veikti dar pernai metų pabaigoje. Be šio įrenginio, taip pat testavimo režimu nuo pernai sostinėje dirba įrenginiai Žirmūnų g., Pilaitės prospekte, prie šviesoforų Pilaitės prospekto ir V. Pociūno g. sankryžoje. Tikimasi, kad visi šie įrenginiai kontroliuoti pažeidimus pradės nuo balandžio pradžios.

„Vilniaus miesto savivaldybės administracija atsižvelgdama į vis dažniau gaunamus vairuotojų paklausimus dėl gatvėse įrengtų ir testuojamų stacionarių pažeidimų fiksavimo įrenginių, yra numačiusi įrengti papildomas informacines lenteles apie vykdomus įrangos testavimo darbus vairuotojų informavimui“, – rašoma tv3.lt pateiktame M. Bielinytės komentare.

Planuoja įrengti daugiau greičio matuoklių

„Susisiekimo paslaugos“ komunikacijos vadovė rašo, kad Vilnius šiuo metu intensyviai planuoja pažeidimų fiksavimo įrenginių pirkimą. Kol kas nėra aišku, kiek naujų matuoklių miestas planuoja įsigyti.

„Ruošiantis pirkimui buvo vertinami naujausi duomenys – informacija apie juodąsias dėmes, eismo įvykius mieste 2019–2020 m.  Taip pat analizuojami rinkoje siūlomi sprendimai. Ši analizė buvo reikalinga, kad miestas įsigytų tokius pažeidimų fiksavimo įrenginius, kurie geriausiai atitiktų dabartinę situaciją, saugumo reikalavimus“, – rašo M. Bielinytė.

Nauji pažeidimų fiksavimo įrenginiai baus ne tik greičio viršytojus, bet taip pat ir pažeidėjus, įvažiuojančius į sankryžą degant raudonam šviesoforo signalui arba naudojantis viešajam transportui skirta juosta, kai to daryti neleidžiama.

REKLAMA

„Priklausomai nuo įrengimo vietos, pažeidimus šie įrenginiai galės fiksuos abiem kryptimis ir apimti iki šešių eismo juostų. Visuose įrenginiuose bus numatyta automatinė transporto priemonių registracijos numerių atpažinimo sistema, galinti automatiškai atpažinti pažeidimą padariusios transporto priemonės numerius bei nustatyti, kurios šalies valstybiniai registracijos numeriai yra užfiksuotoje pažeidimo nuotraukoje. Konkretus pažeidimų fiksavimo įrangos funkcionalumas ir vietos bus patikslintos vėliau“, – komentuoja M. Bielinytė.

Gresia baudos

Vairuotojams primenama nuolat laikytis eismo taisyklių ir saugaus greičio, nepaisant to, ar pažeidimai yra fiksuojami, ar ne. Už greičio viršijimą gresia baudos ir teisės vairuoti atėmimas.

Už greičio viršijimą iki 10 km/h yra skiriama žodinė pastaba ir įspėjimas.

Viršijus greitį 11–20 km/h, skiriama bauda nuo 12 iki 30 eurų.

Greitį viršijus nuo 21 km/h iki 30 km/h, skiriama bauda nuo 30 iki 90 eurų.

Važiuojant 31–40 km/h greičiau už nustatytą greitį, gresia 120–170 eurų bauda ir teisės vairuoti atėmimas nuo 3 iki 6 mėnesių.

Viršijus greitį 41–50 km/h, gresia 170–230 eurų bauda ir teisės vairuoti atėmimas nuo pusės iki vienerių metų.

Viršijus greitį daugiau nei 50 km/h, skiriama bauda siekia nuo 450 iki 550 eurų, o teisė vairuoti gali būti atimama 18 mėnesių


Rašyti komentarą...
V
Vitalijus
2021-03-15 16:06:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
30 zenklas dar pries posuki i desine link gyvenamuju namu,vadinas ir galioja iki ten,o kur greicio matuoklis 50,priesingu atveju uz posukio vel butu zenklas 30,o darbai jaugera pusmetijokie nevykdomi,toks vaizdas,jog pamirsi zenkla
Atsakyti
-1

V
Vienas iš jų
2021-03-15 16:10:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
Užuojauta visem kolegos!!!
Atsakyti
0

V
Vitalijus
2021-03-15 16:06:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
30 zenklas dar pries posuki i desine link gyvenamuju namu,vadinas ir galioja iki ten,o kur greicio matuoklis 50,priesingu atveju uz posukio vel butu zenklas 30,o darbai jaugera pusmetijokie nevykdomi,toks vaizdas,jog pamirsi zenkla
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų