Gražulis siūlosi užleisti Seimo bendrabučio butą 6-7 žmonėms: sulaukė daug kritikos

Antradienį prie Seimo susirinko keli šimtai žmonių, kurie protestuoja dėl valdžio vykdomos šeimos politikos. Šiame susibūrime apsilankė ir Seimo narys Petras Gražulis. Politikas teigė, kad mitingas bus vykdomas 3 dienas, o protestuojantys žmonės galės apsigyventi pas jį Seimo viešbutyje.

„Vyksta protesto mitingas prieš dabartinę Vyriausybę, prieš Seimo daugumą, prieš priimamus sprendimus.

(53 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Protestas prie Seimo

<...> Vaikai gimsta iš tėvo ir motinos, niekada nebus taip, kad vyrai gimdytų. Kažkoks košmaras, baisiau nei marksizmas ar leninizmas, kažkokios durnos ideologijos“, – mitinge žurnalistei teigė P. Gražulis.

Politikas tikina, kad protesto akcija vyks 3 dienas, o asmenims, kurie dalyvauja proteste, taip pat P. Gražulis siūlo apsigyventi pas jį Seimo viešbutyje.  

„Taip, čia smagu, matot, muzika groja, pabūsiu visas 3 dienas. Ir paprašiau, kad Seimo pirmininkė padarytų pertrauką, ateitų susitikti su žmonėm. Sakau, šitie žmonės nei spardosi, nei kramtosi, nei nieko, malonūs, bet neišgirdo manęs Seimo pirmininkė. 

Aš manau, kad (protesto dalyviai apsistos – red. past.) viešbučiuose, o savo bendrabutį aš užleisiu. Pas mane tilps 5 žmonės, o jeigu dar susispaus labiau, tai gal kokie 6–7. Aš gal kokiam kabinete, ant kėdžių“, – sakė politikas.

Seimo narys Linas Slušnys teigia neabejojantis, kad P. Gražulio mostas – pakviesti protestuotojus tris dienas praleisti Seimo bendrabučio bute – viešųjų ryšių akcija. Anot jo, užleisdamas butą politikas tik parodo, kad jam jis net nėra reikalingas.

„Apie Petrą Gražulį neturiu net ką kalbėti – ignoruoju jį. Tačiau, jei nori, tai ir užleidžia savo butą, tik reikia nepamiršti, kad butas yra skirtas parlamentarizmo veiklai, o ne kažkokioms kitoms veiklos. Reikia žiūrėti, ar tai atitinka įstatymus“, – sako L. Slušnys.

Politikė Jurgita Sejonienė antrina jam ir teigia, kad tokiai iniciatyvai jokio teisėtumo nėra: „Visų pirma, tai nėra teisėta. Visų antra, reikia paklausti Gražulio, gal jam tas butas išvis nereikalingas, jei taip lengvai dalina savo vietą“, – priduria ji.

REKLAMA

J. Sejonienė taip pat sako, kad Seimo bendrabutis suteikiamas tuo atveju, kai Seimo narys neturi galimybės kažkur kitur gyventi: „O taip laisvai leisti kažkam gyventi – nėra pateisinama. Jame gali gyventi tik Seimo narys, ne jo šeima ar draugai – yra suteikiama politikui galimybė gyventi, jei jis neturi kito nekilnojamojo turto“.

Proteste apsilankė ir politikas M. Maldeikis

Protesto akcijos metu didžiąją dalį laiko muzikantai grojo muziką ir dainavo: „Išeik, išeik, Maldeiki, išeik.“

Kiek vėliau į susirinkusiųjų minią įžengė ir pats politikas Matas Maldeikis. Visgi susirinkusieji iškart, išvydę politiką, pradėjo jį plūsti necenzūriniais žodžiais, o vienas iš protesto organizatorių politikui teigė, kad „jūsų dienos suskaičiuotos“.

M. Maldeikis stengėsi kalbėti konstruktyviai ir išdėstyti savo mintis, tačiau žmonės šūkavo, kad politikas „pardavė valstybę“.

Pirminiais duomenimis, parlamento automobilių stovėjimo aikštelėje būriuojasi iki pusės tūkstančio žmonių. Jie stovi būreliais maždaug po 15 žmonių, nes Vilniaus miesto savivaldybė leidimo surengti mitingą nedavė. Akcijai iki 15 žmonių leidimo nereikia.

Protestuotojai pasipuošę tautine atributika, rankose laiko valstybės vėliavas ir baltus balionus.

Per garsiakalbius muzikantai groja liaudišką muziką ir dainuoja: „Bailiai, bailiai, seimūnai bailiai“.

Akcijos dalyviai teigia keliantys tuos pačius reikalavimus kaip ir prieš mėnesį vykusiame „Didžiajame šeimų gynimo marše“.

„Tai yra tęstinumas to, ko reikalavome per „Šeimų gynimo maršą“. Jie neįvykdė realiai nė vieno, tai tęsime tol, kol įvykdys“, – BNS sakė vienas iš akcijos organizatorių Linas Preikšaitis.

Tuomet reikalauta Seime nesvarstyti Stambulo konvencijos ratifikavimo, neteikti svarstymui Partnerystės įstatymo projekto, nesvarstyti disponavimo mažu kiekiu narkotinių medžiagų dekriminalizavimo, išbraukti iš Seimo darbotvarkės Tautinių mažumų įstatymo projektą, „nedelsiant nutraukti prievartą prieš šeimas, prieš jų valią ir be laisvo apsisprendimo vykdant privalomą vaikų testavimą, atverti visas mokyklas kontaktiniam mokymui“. 

REKLAMA

Taip pat reikalauta, kad premjerė Ingrida Šimonytė iki birželio 1 dienos atšauktų iš Vyriausybės teisingumo ministrę Eveliną Dobrovolską, sveikatos apsaugos ministrą Arūną Dulkį, ekonomikos ir inovacijų ministrę Aušrinę Armonaitę ir kt.

Pasak L. Preikšaičio, protesto akcija prie Seimo turėtų vykti tris dienas.

„Asmeniškai aš 15 žmonių pakviečiau į protesto akciją prieš visas tas betvarkes, kurios vyksta Seime, o jų labai daug. (...) Tai legalus būdas protestuoti, kai paminamos konstitucinės teisės tą daryti teisiniu būdu“, – teigė jis.

Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis antradienį BNS sakė, kad pareigūnai vertina akcijos dalyvių elgesį.

„Ten yra daug grupių po 15 žmonių, (...) jiems leidimo kaip ir nereikia būti po 15 žmonių. (...) Jie tik informuoja savivaldybę“, – teigė jis.

„Mes viską užfiksuosime ir įvertinsime. Dabar pasakyti, ar ten yra pažeidimas, ar ne – sunku. Bet kuriuo atveju viskas bus užfiksuota ir įvertinta“, – tvirtino R. Matonis.

„Didysis šeimos gynimo maršas“ vyko gegužės 15 dieną, kai iš įvairių šalies kampelių į Vingio parką sostinėje susirinko apie 10 tūkst. žmonių, siekiančių išreikšti protestą prieš Stambulo konvenciją ir kitas iniciatyvas, jų teigimu, nukreiptas prieš tradicinę šeimą.

Reaguojant į šį renginį, sostinėje panašiu metu rengtos ir kelios akcijos, nukreiptos prieš šį maršą.

Maršo organizatoriai netrukus pranešė apie ketinimus lygiai po mėnesio organizuoti dar vieną mitingą prie Seimo ir Vyriausybės.


Rašyti komentarą...
E
Egis
2021-06-15 14:34:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
Šlusnys ir Sejonienė , tegul atsisako savo algos , nes rinkėjai išlaiko už šildymą
Atsakyti
-1

K
K
2021-06-15 14:41:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
Teisingai
Atsakyti
-1

Žmogus
2021-06-15 15:33:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tiek seimūnai prisišike kad bijo išeiti į lauką pasikalbėti su žmonėmis
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (12)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų