Čmilytė-Nielsen sureagavo į mitingą prie Seimo: pateiktų reikalavimų nevykdys

Keliems šimtams žmonių mitinguojant prie parlamento, Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen sako nematanti pagrindo keisti Seimo darbotvarkę ar anksčiau aptartas partijų programines nuostatas.

53

„Visos pilietinės pozicijos vienu ar kitu klausimu yra sveikintinos, kai jų reiškimas neperžengia neapykantos kalbos ribos, taip ir vertinu, kaip vieną iš išraiškų nuomonės vienos ar kitos grupės žmonių.

Ne kartą esu kalbėjusi apie konkrečius reikalavimus, kuriuos buvau gavusi iškart po Šeimų maršo. Koreguoti Seimo darbotvarkės ar atsisakyti kažkokių programinių įsipareigojimų, kurie buvo pateikti rinkimų programose, apie kuriuos buvo kalbėta per rinkimus, – nematau pagrindo“, – žurnalistams antradienį kalbėjo V. Čmilytė-Nielsen.

Seimo pirmininkė sakė abejojanti, ar turės laiko susitikti su mitinguotojais dėl įtemptos darbotvarkės.

(53 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Protestas prie Seimo

Susibūrė keli šimtai mitinguotojų

Keli šimtai žmonių antradienio rytą prie Seimo susirinko į protesto akciją dėl valdžios vykdomos šeimos politikos.

Pirminiais duomenimis, parlamento automobilių stovėjimo aikštelėje būriuojasi iki pusės tūkstančio žmonių. Jie stovi būreliais maždaug po 15 žmonių, nes Vilniaus miesto savivaldybė leidimo surengti mitingą nedavė. Akcijai iki 15 žmonių leidimo nereikia.

Mitinge per garsiakalbius muzikantai groja liaudišką muziką ir dainuoja: „Bailiai, bailiai, seimūnai, bailiai“.

„Tai yra tęstinumas to, ko reikalavome per „Šeimų gynimo maršą“. Jie neįvykdė realiai nė vieno, tai tęsime tol, kol įvykdys“, – BNS sakė vienas iš akcijos organizatorių Linas Preikšaitis.

Tuomet reikalauta Seime nesvarstyti Stambulo konvencijos ratifikavimo, neteikti svarstymui Partnerystės įstatymo projekto, nesvarstyti disponavimo mažu kiekiu narkotinių medžiagų dekriminalizavimo, išbraukti iš Seimo darbotvarkės Tautinių mažumų įstatymo projektą, „nedelsiant nutraukti prievartą prieš šeimas, prieš jų valią ir be laisvo apsisprendimo vykdant privalomą vaikų testavimą, atverti visas mokyklas kontaktiniam mokymui“. 

Taip pat reikalauta, kad premjerė Ingrida Šimonytė iki birželio 1 dienos atšauktų iš Vyriausybės teisingumo ministrę Eveliną Dobrovolską, sveikatos apsaugos ministrą Arūną Dulkį, ekonomikos ir inovacijų ministrę Aušrinę Armonaitę ir kt.


Rašyti komentarą...
K
Katė
2021-06-15 10:13:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
O kam jai susitikti su žmonėmis,juk jiems žmonės niekas.
Atsakyti
-10

s
st
2021-06-15 10:10:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
Privalo Armonaite,Šimašius ir tas pusgaidis Tomas išlysti iš savo bunkerio pasikalbeti su žmonemis kurie susirinko iš visos Lietuvos bet turbut neužteks drasos ))))!!!
Atsakyti
-12

B
Bosas
2021-06-15 10:08:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nepilno proto tą vandenų gražuole
Atsakyti
-7

SKAITYTI KOMENTARUS (52)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų