Gražulis nepasiduoda: reikalauja neleisti Raskevičiui vadovauti komitetui

Petras Gražulis parengė rezoliuciją, kuria siekia iš Seimo Žmogaus teisių komiteto pirmininko pareigų pašalinti Laisvės frakcijos atstovą Tomą Vytautą Raskevičių. P. Gražulis siekia, kad komiteto pirmininkas „rūpintųsi ne tik LGBT bendruomenės atstovų teisėmis, o visų Lietuvos piliečių, ypač dabar per karantiną pažeidžiamomis žmogaus teisėms“.

Mišriai Seimo narių grupei priklausantis P. Gražulis rezoliucijoje teigia, kad visuomenininkų parengtą peticiją, kurioje reikalaujama T. V. Raskevičiaus pasitraukimo, pasirašė virš 365 tūkst. gyventojų, o tai 15 proc. visų balsavimo teisę turinčių Lietuvos piliečių.

„Minėtoje peticijoje pagrįstai keliamas klausimas, kodėl Seimo Žmogaus teisių komiteto pirmininkas V. T. Raskevičius užsiima išimtinai tik LGBT bendruomenės klausimais, visiškai nekreipdamas dėmesio į kitas šio Komiteto veiklos sritis, kurių pagrindinė – visos visų piliečių žmogaus teisės.

V. T. Raskevičius viešai skelbia, kad jis rengia įstatymų ir teisės aktų projektus, skirtus tik LGBT bendruomenei, tokiu būdu ignoruodamas visus kitus Lietuvos piliečius, kurių  žmogaus teisės yra pažeidžiamos“, – rašoma rezoliucijoje.

Pasak P. Gražulio, šiuo metu Lietuvoje pažeidžiamas tokios žmogaus teisės kaip teisė į darbą, teisė į socialinį ir ekonominį teisingumą, žodžio laisvė ir teisė rinktis į taikius susirinkimus, teisė į gydymą.

Rezoliucijoje teigiama, kad T. V. Raskevičius piktnaudžiauja savo tarnybine padėtimi, nes gina ne visų Lietuvos piliečių žmogaus teises, o išimtinai tik LGBT bendruomenės interesus, tokiu būdu pažeisdamas Seimo Statute numatytą šio komiteto pirmininko pareigų reglamentavimą, nes tai nėra Seimo LGBT teisių, o visų Lietuvos piliečių žmogaus teisių komitetas.

P. Gražulis siūlo valdančiajai koalicijai paskirti Žmogaus teisių komiteto pirmininku kitą Seimo narį, kuris „skirtingai nei pirmtakas, rūpintųsi ne tik LGBT bendruomenės atstovų teisėmis, o visų Lietuvos piliečių, ypač dabar per karantiną pažeidžiamomis žmogaus teisėms“.

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad iniciatyvinė piliečių grupė, reikalaujanti išmesti profesionaliu gėjumi save vadinantį T. V. Raskevičių iš Seimo Žmogaus teisių komiteto pirmininko pareigų, pareiškė surinkusi virš 300 tūkstančių gyventojų parašų. Juos penktadienį bandė įteikti Seimo pirmininkei, tačiau dėžes su lapais teko vežtis namo.


Rašyti komentarą...
P
Piktas
2021-02-22 12:38:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
ŠAUNUOLIS GRAŽULIS! VYT TOKĮ " PROFĄ" KUO TOLIAU!
Atsakyti
-11

W
WC
2021-02-22 12:34:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
PIRMYN GRAZULI, UZ LIETUVA !!
Atsakyti
-10

U
Uz grazuli
2021-02-22 12:38:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tesingai palaikau Grazuli, tam profisonaliam p..... ten ne vieta
Atsakyti
-15

SKAITYTI KOMENTARUS (34)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų