REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimo opozicija tvirtina, kad kartu su visa vyriausybe dėl vadinamo čekiukų skandalo turėtų atsistatydinti ir premjerė Ingrida Šimonytė, kuri žadėjo palikti savo postą, jei Seimas nepritars išankstiniams rinkimams. Tiesa, panašu, kad viskas gali likti taip kaip yra: valdantieji bando išsaugoti tiek koaliciją, tiek visą vyriausybę.

Seimo opozicija tvirtina, kad kartu su visa vyriausybe dėl vadinamo čekiukų skandalo turėtų atsistatydinti ir premjerė Ingrida Šimonytė, kuri žadėjo palikti savo postą, jei Seimas nepritars išankstiniams rinkimams. Tiesa, panašu, kad viskas gali likti taip kaip yra: valdantieji bando išsaugoti tiek koaliciją, tiek visą vyriausybę.

REKLAMA

Jūs manot, kad įmanoma dantų pastą sustumti atgal į tūbelę. Pabandykit, vargu, ar pavyks. Premjerė ir yvriausybė dar turi gero laiko iki Vilniaus viršūnių susitikimo nuspręsti, kaip ketina elgtis ir kokios atsakomybės iš ministrų reikalauti“, – taip apie į čekiukų skandalą įklimpusius ministrus kalbėjo prezidentas Gitanas Nausėda.

Po to, kai Ingrida Šimonytė persigalvojo ir pranešė, kad kalbėdama apie atsistatydinimą ji sau leido per daug, Nausėda vėl bado pirštais į vyriausybę.

REKLAMA
REKLAMA

Jurgita Šiugždinienė jau nebėra švietimo, mokslo ir sporto ministrė, tačiau Nausėda vyriausybėje nenori matyti dar dviejų ministrų: kultūros ministro Simono Kairio ir finansų ministrės Gintarės Skaistės.

REKLAMA

Prezidentas sako, kad dantų pastos į tūbelę jau nebeįmanoma atgal sukišti? <...> Aš nelabai suprantu, kuo dantų pastos tūbelė susijusi su vyriausybės egzistavimu“, – kalbėjo finansų ministrė Gintarė Skaistė.

G. Skaistė Kauno miestui gražino beveik 14 tūkstančių eurų. Ji aiškino, kad savivaldybių išmokas naudojo pagal paskirtį, o pinigus grąžino, nes neturėjo visų išlaidas pagrindžiančių čekių už transportą ar kitas paslaugas. S. Kairys to nepadarė. Atrodo, kad kol kas abu ministrai ignoruoja Prezidento norus.

REKLAMA
REKLAMA

Su ta komanda atėjus, su ta komanda ir išeisiu, o kaip ten bus, kas ten bus, tai kita savaitė atneš tam tikrų žinių, įvykių ir bus aiškiau“, – teigė kultūros ministras.

Finansų ministrė taip pat nežada palikti posto.

Gerbiu Prezidento įgaliojimus, kurie jam yra suteikti Konstitucijos, matyt, jis pasinaudos tai įgaliojimais kuomet ateis laikas, tačiau šiuo metu nauja vyriausybė, mano žiniomis nėra formuojama“, – sakė G. Skaistė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ne tik ministrų, bet visos vyriausybės atsakomybės reikalauja Seimo opozicija.

Čia ne vaikų darželis yra. Visų pirma ne ministrai turėtų pasitraukti, o ministrė pirmininkė turėtų pasitraukti, tiek prisišnekėjusi, kiek prisišnekėjo visoje šitoje istorijoje. 

Ministrė Pirmininkė yra nuvarytas, nežinau, ar arklys čia galima pavartoti tą žodį. <...> Nuvarytas politinis veikėjas, į kurį projektuoti savo politinę ateitį, bet kuriai politinei jėgai nebėra jokios prasmės“, – teigė Seimo narys, darbietis Andrius Mazuronis.

REKLAMA

Valstietė Aušrinė Norkienė mato premjerės atsakomybę.

Šitoje politinėje situacijoje aš matau pačios premjerės atsakomybę ir jos pažadą atsistatydinti. Ir tikrai tikiuosi, kad ji to laikysis“, – kalbėjo A. Norkienė.

Tiesa, panašu, kad valdantieji bandys išsaugoti koaliciją, nori toliau dirbti kartu.

Palinkėjom dirbti toliau, bet ar taip ir bus turi nuspręsti konservatoriai, apsisprendę, ar jie patys nori dirbti toliau. <...> Reikia šitą Gordijaus mazgą kirsti kaip įmanoma greičiau, dar iki NATO viršūnių susitikimo pasakyti aiškiai, ar konservatoriai yra pasiryžę dirbti su ta pačia premjere. Apkritai vyriausybėje ar ne. Ar jie nori naujo draminio serialo, ar padegti viską ir išbėgti kambario“, – sakė Laisvės partijos narys Vytautas Mitalas.

REKLAMA

Valdantieji kritiškai vertina Prezidento žodžius.

Aš apie dantų pastos tūbelę jau esu pasakęs, kad čia ne vieni konservatoriai tos dantų pastos yra išleidę ir kambarį aptaškę. Aš labai tikiuosi, kad konservatoriai apsispręs, susidėlios savo veiksmus, nusišluostys ašaras ir baigs šitą isteriją“, – kalbėjo V. Mitalas.

Eltos“ vyriausiasis redaktorius Vytautas Bruveris prognozuoja, kad konservatoriai tiesiog ignoruos Nausėdos norus: nekeis nei ministrų, nei vyriausybės.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jeigu atsistatydintų vyriausybė vis dėlto, premjerė atsistatydintų, griūtų visas ministrų kabinetas, aš sunkiai įsivaizduoju kaip tą pastą pavyktų atgal sukišti į tūbelę, suformuoti naują vyriausybę, įbristi antrą kartą į tą pačią upę, vėl viską pradėti nuo balto lapo“, – teigė V. Bruveris.

Pasak konservatorių, partijos Prezidiumas vyriausybės likimą spręs artimiausiomis dienomis.

Visą reportažą pamatykite vaizdo įraše straipsnio pradžioje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų