Liberalas taip pat primena prieš vienus metus ir 12 dienų, nepavykus paskelbti pirmalaikių šio Seimo rinkimų, G. Landsbergio jam asmeniškai duotą pažadą.
„Kai praėjusį savaitgalį Gabrielius pasiūlė supurtyti savo senelio Vytauto Landsbergio atmintį, ar jam nesvetimos buvo europarlamentinės išmokos, aš prašau paties Gabrieliaus papurtyti atmintį ir priminti visai Lietuvai, ar per dvejus metus Europos Parlamente jis pats atsisakė išmokų. Šiuo metu šios kiekvienam parlamentarui skiriamos neatsiskaitytinos lėšos sudaro 4970 eurų kas mėnesį“, – sako E. Gentvilas.
Gentvilas atkreipė dėmesį į neišpildytą Landsbergio pažadą
Signataro pastebėjimu, jeigu Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų pirmininkas apeliavo į savo senelio, signataro, buvusio partijos vadovo V. Landsbergio garbų amžių – jam 91 metai, tokiu atveju, nepagarbų anūko poelgį tegu atitinkamai įvertina jo šeima.
„O jeigu Gabrielius abejoja savo senelio, prie šachmatų lentos su būsimu pasaulio čempionu Petrosianu iškovojusio lygiąsias ir be partitūros skambinančio ištisas Čiurlionio kompozicijas, bendrais kognityviniais gebėjimais, tuomet anūko frazę vertinu kaip kolegos signataro pažeminimą ir įžeidimą tai daliai visuomenės, kuri pirmiausia V. Landsbergio asmenybę ir jo protą sieja su darbais atgaunant valstybingumą ir nepriklausomybę“, – pabrėžia E. Gentvilas.
Galu gale liberalas primena apie neišpildytą G. Lansbergio pažadą, kurį šis asmeniškai davė 2023 m. birželio 6 d., išsyk po vidurdienio, Seime nepavykus konservatorių paskelbtam balsavimui paleisti šios kadencijos Seimą ir skelbti naujus rinkimus. „Iš pat pradžių prieštaravau Gabrieliaus užmojui paleisti Seimą ir išgirdau, kad jis kvies mane alaus. Balsavimu nepritarus pirmalaikiams Seimo rinkimams, dar posėdžių salėje Gabrielius priėjo prie manęs ir pasiūlė: gal kada alaus išgerkime? Atsakiau, kad esu linkęs vyno. O kada, paklausė Gabrielius. Tu užsiėmęs, esi ministras, rask laiko, atsakiau, – aš visada rasiu. Taip jis ir ieško – metus ir 12 dienų“, – sako E. Gentvilas.
Sekmadienį, praėjus Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų tarybos susirinkimui, G. Landsbergis, komentuodamas V. Landsbergio kritiką partijai, sakė, kad „profesoriui reikėtų atminties supurtymo“ ir kad seneliui dirbant Europos Parlamente „tos išmokos lygiai taip pat būdavo naudojamos, ir parlamentinės lėšos nebuvo jam svetimos“.
Pats G. Landsbergis 2014 m. liepos 1 d. tapo Europos Parlamento nariu, tačiau 2016 m. gegužės 29 d. atsistatydino.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!