Gentvilas: daugiabučių administratorių laukia naujovės

Aplinkos ministerija nusiteikusi sukurti skaitmeninę platformą, į kurią būtų perkelta kuo daugiau informacijos, susijusios su daugiabučių namų priežiūra. Lėšų jai žadama ieškoti Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo fonde (RRF). 

Ministras Simonas Gentvilas neslepia, kad taip siekiama mažinti šešėlį daugiabučių sektoriuje,  padėti savivaldybėms kontroliuoti, kaip valdomi daugiabučiai, ir sudaryti sąlygas gyventojams lengvai rasti informacijos apie jų nuosavybę.

„Dabar labai daug yra šešėlyje... Mano vienas iš tikslų – perkelti kuo daugiau dokumentų į skaitmeninę erdvę. Jeigu turite bendriją arba administratorių, kad visi duomenys apie perkamus objektus, visos ataskaitos gulėtų kažkur debesyje ir būtų prieinami visam namui. Apsisprendimai ir balsavimai vėl ten pat  – debesyje“, – šią savaitę Seimo Darbo partijos frakcijoje teigė S. Gentvilas.  

Pasak ministro, informacijos apie daugiabučių priežiūrą skaitmenizavimu rūpintis ministerija.   

„Tikrai ministerija turėtų investuoti, sukurti tą lengvai valdomą platformą, kur namo gyventojai galėtų prisijungti ir matyti“, – teigė  jis.  

S. Gentvilas tam lėšų tikisi rasti RRF, o platforma būtų sukurta per metus.   

Ministro teigimu, bendrijų pirmininkai ar administratoriai būtų įpareigoti į ją įdėti  informaciją apie pirkimus, ataskaitas, techninius pastato būklės duomenis, avarinius pažeidimus, konkursų dokumentus. 

„Nes dabar kažkur kažkokiuose stalčiuose viskas yra. Dabar gyventojai nežino, kur jų pinigai, pavyzdžiui, kaupiami renovacijai, kiek sukaupta“, – aiškino jis.  

Lietuvoje dabar yra apie 40 tūkst. daugiabučių.   


Rašyti komentarą...
G
Gu
2021-02-13 10:17:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai kad lietuvoje ponas Gentvilai cenzura geriems darbams yra , o nusikaltimai liejasi nebaudziamai ir t ai zinant ir tai dangstant ir prezidentui lietuvos Nausedai .
Jau vasario 16 , daug medaliu bus uz nusikaltimus lietuvai is prezidento ranku .
Labai negerai .
Atsakyti
0

A
Akmenskaldys
2021-02-13 11:16:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
Reforomos reformos reformos.Ir gčsdinimai.Užknisot gerbiamieji negerbiamieji.
Atsakyti
0

I
Iki
2021-02-13 09:59:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
Skaidri apskaitos sistema,gyventojai prisijungę prie savo puslapio mato visą informaciją,tai nereikia išradinėti dviratį iš naujo.......
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (8)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų