Klaipėdos gatvių pavadinimuose apstu klaidų. Tačiau savivaldybės valdininkai nesiima keisti neteisingų užrašų, rašo „Klaipėda“.


Klaidina iškabos ant namų

Kai kurios uostamiesčio gatvės sukelia nemažai painiavos miestiečiams – oficialiai jos įvardijamos vienaip, o iškabose užrašytos kitaip. Žmonėms tenka pasukti galvą, kaip iš tiesų vadinasi gatvė: Naujojo Sodo ar Naujoji Sodo, Priestoties ar Priestočio, Naujojo Uosto ar Naujoji Uosto.

„Klaipėdai“ pradėjus domėtis, kur slypi painiava, paaiškėjo, kad dažniausiai klaipėdiečius ir miesto svečius klaidina iškabos ant namų. Tai patvirtino ir savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vyriausioji specialistė Irena Nachčiunova.

Trys klaidos pavadinime

Anot savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus kalbos tvarkytojos Ligitos Dunčikienės, gatvių iškabose pastebėta ir daugiau klaidų.

Vietoje Pievų Tako gatvė parašyta „Pievų tako“ arba „Pievų Takas“, vietoje Naujoji Uosto gatvė parašyta „Naujojo uosto“. Netikslus pavadinimas yra ir „Priestoties gatvė“. Ji vadinasi Priestočio gatve.

„Negalima trumpinti Herkaus Manto gatvės pavadinimo, nes abu žodžiai yra vardai, o ne vardas ir pavardė, bet yra lentelių, kuriose užrašyta „H.Manto gatvė“. Neteisingai užrašytas poetės slapyvardis gatvės pavadinime „S.Neries gatvė“ turi būti S.Nėries gatvė, - sakė kalbos tvarkytoja.

REKLAMA

Kai kuriuose gatvių pavadinimuose sugebama padaryti net po tris klaidas. Pavyzdžiui, yra lentelių su užrašais „Kulių vartai“, o iš tikrųjų turi būti Kūlių Vartų gatvė.

Kada ištaisys – niekas nežino

Nors savivaldybės kalbos tvarkytojai prieš pusmetį yra nurodę klaidingai užrašytus gatvių pavadinimus, tačiau į jų pretenzijas savivaldybėje reaguojama vangiai.

„Dėl klaidų iškabose dar gegužės mėnesį kreipėmės į Miesto tvarkymo skyrių, bet jie nereaguoja“, - stebėjosi L.Dunčikienė.

Atsakinga už gatvių iškabas Miesto tvarkymo skyriaus vyriausioji specialistė Laima Jūrevičienė sakė dirbanti šį darbą tik porą savaičių ir nežinojo, kada bus pataisytos klaidos pavadinimuose.

Tačiau savivaldybės Miesto ūkio departamento direktorius Alfonsas Šimkus patikino, kad iškabose gatvių pavadinimai turi būti tokie, kokius patvirtino taryba.

Beje, Miesto ūkio departamentui priklauso ir Miesto tvarkymo skyrius, ir Viešosios tvarkos skyrius.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų