Garsūs vyrai sureagavo į užsikrėtusius koronavirusu: dažniau plaukite rankas ir smegenis

Europoje toliau plintant koronavirusui, Pasaulinė sveikatos organizacija šios ligos protrūkį jau prilygino pandemijai. Imamasi drastiškų priemonių – Italija paskelbė karantiną, skrydžius pradeda riboti ir kitos šalys, stiprinama sienų kontrolė.

Antradienio vakarą Lietuvoje patvirtinti du nauji užsikrėtimo koronavirusu atvejai. Sveikatos apsaugos ministras, Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovas Aurelijus Veryga trečiadienį surengtoje trumpojoje spaudos konferencijoje informavo, kad susirgusieji – kauniečių šeima, kurie grįžo iš Šiaurės Italijos automobiliu, slidinėję vasario 29-kovo 6 dienomis.

Kauno klinikinės ligoninės generalinio direktoriaus prof. Albino Naudžiūno teigimu, kauniečių šeimai simptomai atsirado kovo 9 dieną – pradėjo skaudėti gerklę, kovo 10 pakilo neaukšta temperatūra.

„Nors karščiavimas nebuvo didelis, jie išsikvietė greitąją, buvo atvežti į ligoninę ir izoliuoti specialioje palatoje. Jų klinikinė būklė gera, kraujo tyrimas taip pat geras. Toliau elgsimės taip pat, kaip Šiaulių ligoninė, kartosime tyrimus. Šiuo metu ligoninėje stebimi 8 žmonės, iš jų – du vaikai. Visi jauni žmonės, slidininkai, grįžę iš Šiaurės Italijos. Tačiau jie tarpusavyje nėra susiję“, – sakė jis.

Paklaustas, ar grįžę iš kelionės asmenys save tinkamai izoliavo, ministras neslėpė, kad buvo galimų režimo pažeidimų, bet tai dar yra aiškinamasi. 

Piktino neapdairumas

Toks neapdairumas sukėlė nuomonių audrą, garsūs žmonės socialiniuose tinkluose piktinosi, kad kauniečių pora galėjo pasisaugoti ir į kelionę nevykti.

Į tokią situaciją ramiai žiūrėti negalėjo kūrybinės agentūros vadovas Saugirdas Vaitulionis, jis stebėjosi žmonių neapdairumu: „Aš tai nesuvokiu elementaraus žmonių kvailumo ir neatsakingumo. Paskelbta, kad į Italiją vykti yra nesaugu. Kauniečiai nusprendžia, kad jau geriau pakratys kojas, bet apmokėtos kelionės neatsisakys. Skrenda, užsikrečia, grįžta ir trinasi po Kauną bendraudami su kitais žmonėmis. Dabar guli klinikose, o visa šalis isterijoj. Sveikinu, jums pavyko!

REKLAMA

Dar didesnis kosmosas yra choras „Langas“, kuris į Italiją išvaro pačiu baisiausiu laiku pakoncertuoti, nors visur klykiama, kad į Italiją – jokiais būdais.Dzin, gal kitos progos nuvaryt į tą Italiją nepasitaikys- išvaro ir dar savo kvailumu pasigiria feisbuke, kur pozuoja su ambasadoriumi. Ambasadorius irgi blizga suopračiu. Tai laukiam grįžtant su virusinėmis lauktuvėmis.Ir, svarbiausia, jie nesijaučia, kad darytų kažką ne taip.Šitas virusas ir plinta dėl tokio neatsakingumo ir žmonių bukumo.Žmonės mieli, nu susiimkit, dėl Dievo meilės.Nes tas „dzin ant visko“ požiūris yra kažkas baisaus“, – socialiniame tinkle rašė vyras.

Į situaciją sureagavo ir savo nuomonę išsakė žurnalistas, publicistas Andrius Užkalnis: „Vaikų neskiepijantys idiotai mutavo ir dabar jie pasireiškia mūsų šalyje kaip agresyvūs debilai, kurie varo į Italiją nepaisydami jokių čia tų medicinos dalykų, nes normalus patvorio lietuvis visų tų nesąmonių nebijo ir nekreipia dėmesio. 

Tylioji rezistencija prieš mokslą ir mediciną – kaip ir tie, kas neatšaukė Kaziuko, nes šimašinis Vilnius yra skirtas kaimiečiams, kuriems nereikia mokslo, bet reikia kasmetinių šaukštų ir troškintų kopūstų smarvės tarp folklorinių atsilikėlių ramtadrylios. Jie patys įsivertina riziką visom trim smegenų ląstelėm ir sako – viruso nėra, nes jo nesimato. 

Ta gastroliavusi sukalkėjusių smegenų gauja iš mano gimtojo Kauno yra tokio paties urvinio intelekto, kaip tie, kas nesisega saugos diržų, nebijo vairuoti girti, kovoja su greičio matuokliais ir rašo „vaikų atiminėjimui ne“. Beždžionės“, – griežtai feisbuke pasisakė Andrius.

Psichozė kelia problemas

Naujienų portalui tv3.lt laidų vedėjas, prodiuseris Arūnas Valinskas tvirtino, kad didžiausios problemos kyla dėl vyraujančios psichozės: „Į tokį dalyką žiūriu rezervuotai, atvirai šnekant, pats pavadinimas - „Koronavirusas“ - yra per daug karūnuojamas. Kiek man žinoma, Lietuvoje nuo paprasto gripo yra daugiau mirusių nei apsikrėtusių nuo koronaviruso. Kai politikai nekrečia daug nesąmonių, tai reikia apie kažką rašyti. 

REKLAMA

Manau, tai nebus ispaniškas gripas, kuris nusinešė daugiau gyvybių nei pirmasis pasaulinis karas. Tai eilinė, paprasto gripo forma, kuri yra šiek tiek kitokia nei įprasta. Yra žmonių, kurie nori šią viruso problemą išpūsti, nes mato naudą. Verslininkams puikiai einasi parduoti kaukes, muilus, dezinfekcinius skysčius.“ 

Arūno nuomone, daugelis užsikrėtusiųjų į kitas šalis važiavo, nes neturėjo daug informacijos apie virusą: „Šiai dienai didžiausias rūpimas klausimas yra, kaip tuos žmones reikės gydyti. Mes nesame negyvenama sala, jei Lenkijoje, Latvijoje, Baltarusijoje bus virusas, reiškia bus ir Lietuvoje. Mums reikia pasiruošti ir ramiai visą tai išgyventi. Kasmet nuo gripo miršta daugybė žmonių, ši psichozė atneša daug daugiau problemų nei pats gripas. Reikia dažniau plauti rankas ir smegenis.“


Rašyti komentarą...
Žilvius
2020-03-12 12:26:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
Neikertu kodėl pasigavo gripo statistika. Mirtingumas nuo gripo 0,1 -0,2 % nuo koronaviruso 3% Kinijoje, 8% Italijoje. Nuo gripo yra vaistai ir skiepai, nuo koronaviruso nėra ir neaišku kada bus.
Atsakyti
-3

I
Idomiai
2020-03-12 13:24:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
Išeina kad, jei šalia p. Valinsko nusičiaudės korono virusu sergantis žmogus, p.Arūnas eis plauti rankų?
Atsakyti
0

S
Suris
2020-03-12 15:36:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
Vienas taip plovė smegenys net plikas pasidarė.
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (14)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų