Garsiausias samdomas žudikas Lietuvoje: į laisvę gal jau neišeisiu, bet leiskite bent dirbti

Valerijus Januškevičius yra bene garsiausias samdomas žudikas Lietuvoje. Jo sąžinę slegia mažiausiai 13 nužudymų. Vis dėlto, griežčiausios įmanomos bausmės sulaukęs žudikas dar nepraranda vilties kada nors atsidurti laisvėje.

Už grotų dienas leidžiantis V. Januškevičius pastarosiomis dienomis vylėsi, kad teismas patenkins jo prašymą skirti terminuotą bausmę. Teigiamo atsakymo atveju įkalinimas iki gyvos galvos būtų pakeistas bausme nuo 5 iki 10 metų.

Kreiptis dėl terminuotos bausmės žudikas įgijo teisę, nes pripažįsta kaltę, taip pat jis už grotų praleido jau daugiau kaip 20 metų. Teigiamai V. Januškevičių charakterizavo ir Pravieniškių pataisos namų vadovai.

Vis dėlto, šį prašymą išnagrinėjęs teismas nusprendė, kad nepaisant teigiamų įvertinimų, skirti V. Januškevičiui terminuotą bausmę nėra pagrindo.

Teisme pabrėžta, kad įvykdyti nusikaltimai atskleidžia ženkliai didesnį nuteistojo pavojingumą visuomenei, antivisuomenines jo nuostatas, moralės ir elgesio normų niekinimą, jį patį apibūdina kaip itin cinišką ir visiškai abejingą kito žmogaus išgyvenimams ir gyvybei. Tad žudiko prašymas buvo atmestas.

Nori padėti dukrai

Savo pateiktame prašyme V. Januškevičius nurodė, kad patenkinus teikimą jam atsirastų galimybė įsidarbinti, nes kitaip dėl jam taikomo bausmės atlikimo režimo jis negali dirbti.

Žudikas paaiškino, kad dėl darbo bausmės atlikimo metu kreipėsi, tačiau darbas jam nebuvo suteiktas.

Jis taip pat nurodė, kad į laisvę išeiti nebesitiki, nes serga diabetu, tačiau galėtų dirbti ir padėti dukrai, auginančiai du neįgalius vaikus.

Anksčiau teismo priteistų civilinių ieškinių V. Januškevičius teigė nemokantis, nes neturi iš ko mokėti. Esą viskas pasikeistų, jei tokia galimybė atsirasti.

Vis dėlto, teismui atmetus samdomo žudiko prašymą, kitą kartą dėl to paties jis galės kreiptis jau tik po metų.

REKLAMA

Nužudė 13 žmonių

Pirmąsyk V. Januškevičius nužudė būdamas 16-os metų. Nepilnametis buvo nubaustas 10 metų laisvės atėmimo, tačiau kolonijoje jis praleido 6,5 metų.

Įvairiais koviniais ginklais besinaudojusio V. Januškevičiaus aukos buvo įvairūs žmonės: nuo taksistų iki užsienio valiutos keitėjų.

Tarp V. Januškevičiaus aukų – ir prieštaringai vertinamas Vilniaus verslininkas, tuomečio „Ekspres“ banko akcininkas Rimantas Grainys. Jis buvo susprogdintas pačiame Vilniaus centre, šalia Vyriausybės rūmų, 1995-ųjų gegužės 26-osios rytą.

V. Januškevičius galingą sprogmenį buvo pritvirtinęs prie R. Grainio prabangaus automobilio „Mercedes-Benz“ dugno. Prokurorams taip ir nepavyko nustatyti tikrųjų R. Grainio žmogžudystės užsakovų.

V. Januškevičiui 1994–1998 metais Vilniuje su ginkluotais bendrininkais nužudė 13 žmonių, dar kelis kėsinosi nužudyti.

Kadaise plačiai nuskambėjusias žmogžudystes jis vykdė ir pagal užsakymus, ir siekdamas pagrobti turtingų vilniečių pinigus.

Senus nusikaltimus narplioję teisėsaugininkai V. Januškevičių apibūdina kaip sumanų, iš anksto skrupulingai išpuolius parengusį žmogų. Viename savo interviu samdomas žudikas sugebėjo parodyti, kad turi ir jautriąją pusę:

„Po žmonos mirties, su kuria išbuvome drauge per 28 metus, gal pirmą kartą gyvenime supratau, ką reiškia prarasti vienintelį tikrą draugą. Jai mirus mano širdy dominuoja sutemos. Nieko nesinori, jaučiu, kad ir ta išsvajota laisvė man būtų nemiela be jos...“


Rašyti komentarą...
N
NeSeimoNarys
2020-10-18 23:57:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
Dirbai, uzsidirbai.. Turi kurortą krokodilo ašaros.

Nors galėtų už kokių 5m.ir sušaudyt..
Atsakyti
-1

Žiurkė
2020-10-19 20:11:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tokius reikia atiduoti nužudytujų giminėms.Tegu jam giminės į išangę įleidžia žiurkę.
Atsakyti
0

T
Teismas
2020-10-19 20:14:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
Atiduoti žudiką nužudytujų giminėms.Tegu teisia.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (7)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų