• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Naujausiais duomenimis, iki 2013 m. gruodžio 2 d. pateikusiųjų sutikimus į pensijų fondus mokėti papildomą pensijų įmoką savo lėšomis skaičius – 407,5 tūkst.

Naujausiais duomenimis, iki 2013 m. gruodžio 2 d. pateikusiųjų sutikimus į pensijų fondus mokėti papildomą pensijų įmoką savo lėšomis skaičius – 407,5 tūkst.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pateikusiųjų pranešimus apie pensijų įmokų pervedimą į pensijų fondą sustabdymą skaičius – 24 tūkst. Skaičius asmenų, kurie pensijų įmokas kaups pagal sąlygas, galiojusias iki 2012 m. gruodžio 31 d. – 684,3 tūkst. (kalbama apie tuos, kurie pradėjo kaupti iki 2013 m. sausio 1 d.).

REKLAMA

Svarstant pensijų kaupimo galimybes buvo trys variantai:

I variantas: gyventojai gali sustabdyti socialinio draudimo įmokų pervedimą į pensijų fondus ir likti tik „Sodros“ sistemoje. Nusprendus vėl kaupti pensijų fonduose reikės kreiptis į pensijų kaupimo bendrovę ir pateikti prašymą (nuo 2014 m. sausio 1 d.). Atnaujinus dalyvavimą, kaip ir iki šiol, bus pervedama tik nustatyto dydžio socialinio draudimo įmokos dalis.

II variantas: gyventojai gali tęsti kaupimą prisidėdami savo lėšomis ir gaudami papildomą įmoką iš valstybės biudžeto. Vėliau šio sutikimo atsisakyti galima.

REKLAMA
REKLAMA

III variantas: gyventojai gali dalyvauti pensijų kaupime ankstesnėmis sąlygomis. Tai reiškia, kad į pensijų fondus bus pervedamos tik nustatyto dydžio socialinio draudimo įmokos.

Naujai pradedantys kaupti sistemos dalyviai gali rinktis tik variantą, kai kaupiama su papildoma įmoka ir skatinamąja įmoka iš valstybės.

Jei svarstote, ar pradėti kaupti, įvertinti konkretaus žmogaus situaciją gali padėti speciali skaičiuoklė, kuri nors ir neparodys tikslios pensijos ateityje, tačiau leis įvertinti tendencijas, kokios pensijos galima tikėtis pasirinkus kiekvieną iš trijų variantų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Skaičiuoklė, atsižvelgusi į įvestą žmogaus amžių, lytį, gaunamas pajamas, darbo stažą, dalyvavimą privačiame kaupime, parodo preliminarius vertinimus, kokią pensiją žmogus gautų ateityje, jeigu iki pensijos dirbtų tokiomis pat sąlygomis, kurias nurodė.

Šią skaičiuoklę rengė ir tarpusavyje derino Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, Lietuvos bankas, pensijų kaupimo bendroves vienijančios asociacijos.

Taip pat galite susipažinti su Lietuvos Banko tyrimu (skyrelyje Publikacijos) apie tai kaip skirtingi pasirinkti pensijų kaupimo būdai paveiktų būsimą pensijos dydį.

REKLAMA

Informacija apie pensijų kaupimą teikiama „Sodros“ informaciniu telefonu 1883 ir jūsų pensiniuose fonduose. Jei neprisimenate, ar/kokiame pensiniame fonde kaupiate, galite pasitikrinti „Sodros“ informacinėje sistemoje EGAS, prisijungę per elektroninę bankininkystę arba su elektroniniu parašu.

Jei nekaupiate antroje pensijų kaupimo pakopoje, o tik mokate socialinio draudimo įmokas „Sodrai“, jūs galite apsispręsti dėl kaupimo bet kurią dieną (išskyrus tuos, kurie sustabdė kaupimą – jie galės pakeisti sprendimą nuo 2014 m. sausio 1 d.).

Tie, kas pradėjo kaupti po 2013 m. sausio 1 dienos, gali nutraukti sutartį, kol nepraėjo 30 dienų nuo kaupimo pradžios. Daugiau informacijos – jūsų pensijų kaupimo fonde.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų