Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Į Akmenės rajono savivaldybės tarybos posėdį parlamentaras Valius Ąžuolas atėjo be galimybių paso. Pagal šiuo metu galiojančią tvarką, posėdyje galėjo dalyvauti tik galimybių pasus turintys asmenys. V. Ąžuolas iš posėdžio buvo išprašytas, o išeidamas iš salės paskatino kolegas dirbti.

Į Akmenės rajono savivaldybės tarybos posėdį parlamentaras Valius Ąžuolas atėjo be galimybių paso. Pagal šiuo metu galiojančią tvarką, posėdyje galėjo dalyvauti tik galimybių pasus turintys asmenys. V. Ąžuolas iš posėdžio buvo išprašytas, o išeidamas iš salės paskatino kolegas dirbti.

REKLAMA

Akmenės rajono savivaldybė socialiniuose tinkluose pasidalino įrašu, kuriame užfiksuota pirmadienį vykusio savivaldybės tarybos posėdžio ištrauka.

Į posėdį atvykti galėjo tik galimybių pasus turintys asmenys. Tačiau vienas posėdžio dalyvis galimybių paso nepateikė ir į salę atėjo be jo.

Meras paprašė Ąžuolo palikti salę

Akmenės rajono meras Vitalijus Mitrofanovas posėdžio metu perskaitė rugsėjo 15 d. savivaldybės administracijos direktorės pasirašyto įsakymo ištrauką, kurioje teigiama, kad posėdžiuose savivaldybės patalpose gali dalyvauti tik galimybių pasus turintys asmenys.

REKLAMA

Posėdyje dalyvauti ketino ir Akmenės-Mažeikių apygardoje išrinktas Seimo narys Valius Ąžuolas, tačiau galimybių paso jis ateidamas nepateikė. Todėl meras V. Mitrofanovas parlamentaro paprašė posėdžių salę.

„Gerbiamas Seimo nary, iš pagarbos jums, bet teisės aktai, jei jie neatitinka, jūs irgi galite juos skųsti, bet šiandien būtent šiame pastate yra tokia tvarka, tai tikrai prašome jų laikytis. <…> Jeigu jūs neišeisite, mes posėdžio netęsime“, – posėdyje sakė V. Mitrofanovas.

Paskatino dirbti

Išprašomam parlamentarui buvo suteikta teisė pasisakyti. V. Ąžuolas susidariusią situaciją įvardijo kaip „įdomią“.

REKLAMA
REKLAMA

„Vyriausybė priima nutarimus, kurie prieštarauja konstitucijai ir įstatymas, bet nieko nepadarysi. Nei pas valdančiuosius logikos nėra, nei pas kai kuriuos opozicijos narius taryboje nėra logikos“, – teigė V. Ąžuolas.

Parlamentaras taip pat griebėsi fakto, kad COVID-19 gali sirgti visi. Pasak jo, galimybių pasas neapsaugo nuo galimybės užkrėsti kitus asmenis. Portalas tv3.lt primena, kad, ekspertų teigimu, nors užsikrėsti gali ir paskiepyti, vakcina didžiąją dalį pasiskiepijusių apsaugo nuo sunkios ligos formos ir mirties.

„Gerai meras pastebėjo, kad kiekvieną sprendimą galima apskųsti teismui, tiek Vyriausybės galimybių pasas, tiek kiti nutarimai, ribojantys konstitucines žmonių teises, jie jau yra apskųsti, tiek Konstituciniam teismui, tiek kituose teismuose“, – teigė V. Ąžuolas.

Tuomet V. Ąžuolas paskatino savivaldybės tarybą dirbti ir išėjo iš salės.

V. Ąžuolas į Seimą buvo išrinktas Akmenės-Mažeikių apygardoje, yra Akmenės rajono savivaldybės atstovas Seime. Akmenės rajono savivaldybės pastate veikia jo biuras.

REKLAMA
REKLAMA

Kaip gauti galimybių pasą?

Pasiskiepijus

  • „Comirnaty“ arba „Spikevax“ vakcina – praėjus 1 sav. po antrosios vakcinos dozės suleidimo;
  • „COVID-19 Vaccine Janssen“ vakcina – praėjus 2 sav. po vienintelės vakcinos dozės suleidimo;
  • „Vaxzevria“ vakcina – praėjus 4 sav., bet ne daugiau kaip 13 savaičių nuo pirmosios dozės suleidimo ir iš karto po antrosios vakcinos dozės;
  • Persirgus COVID-19 liga – praėjus 2 sav. po bet kurios vienos vakcinos dozės.

Persirgus

Persirgus COVID-19 – praėjus ne daugiau nei 210 d. nuo teigiamo COVID-19 testo rezultato. 

Arba turint teigiamą COVID-19 IgG antikūnų kiekybinio ar pusiau kiekybinio serologinio imunologinio tyrimo rezultatą – praėjus ne daugiau nei 60 dienų (mobiliuosiuose punktuose atliekami greitieji serologiniai testai Galimybių pasui nėra tinkami).

Atlikus testą

Turint neigiamą mokamo SARS-CoV-2 PGR tyrimo arba mokamo antigeno testo rezultatą – abu galioja 48 val. nuo ėminio paėmimo momento.

Serga ir paskiepyti.Ko ten išsidirbinėja vieni prieš kitus?Serga ir antrą kartą persirgę.Tas galimybių pasas dar nieko nereiškia.Tegu pasiskiepiję ir persirgę nešioja kaukes.Galimybių paso turėtojai turi saugoti save ir kitus Matyt,šito nėra.Žmonės,saugot vieni kitus reikia.Galimybių pasas tai nereiškia,kad tu esi neužkrečiamas,neužsikrėtęs ir kad neesi viruso nešiotojas.Galimybių pasas yra "kiršintojas".
Ko gi jie taip bijo taigi visi paskiepyti
Tai pziurekit,kiek po to GP ivedimo susirgimu.Tuoj visa Lt pajuoduos,nes visiems turint GP zalia sviesa,o kad jie irgi nesiotojai tai cia jau tarp kitko
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų