Akmenėje dėl koronaviruso protrūkio uždaryta gimnazija: atvejai užfiksuoti beveik visose klasėse

Praėjusią savaitę Akmenės rajono savivaldybė priėmė sprendimą dviem savaitėms uždaryti gimnaziją, kurioje užfiksuotas didelis COVID-19 atvejų protrūkis. Rajono meras įsitikinęs – tokios priemonės būtų išvengtos, jei mokyklos administracija būtų laiku sureagavusi į pirmus susirgimus. 

Išaiškinus daugiau nei 20 COVID-19 atvejų tarp moksleivių ir pedagogų, nuspręsta gimnaziją uždaryti iki spalio 4 dienos, informuoja Akmenės rajono savivaldybės meras Vitalijus Mitrofanovas.

„Mokykloje būtų likusios dvi ar trys klasės. <…> Mūsų ekstremalių operacijų centrui susirinkus buvo priimtas sprendimas, kad dvi savaites mokykla bus pervesta į nuotolį, bus pilnai dezinfekuojama. Kitą savaitę būsime pasveikę, nurimę ir galėsime dirbti toliau“, – įsitikinęs meras.

Šioje gimnazijoje mokosi per 300 rajono vaikų. Tarp užsikrėtusiųjų – visi nepasiskiepiję moksleiviai.

„Vienas mokytojas pasiskiepijęs“, – teigė jis.

Mokykloje protrūkį, anot V. Mitrofanovo lėmė tai, kad nebuvo laiku sureaguota į pirmus susirgimus, kurie atsirado kelių klasių išvykos metu.

„Buvo sureaguota tik po dviejų savaičių. Mokytojas, kuris pasiskiepijo, simptomų neturėjo, pasirodo, kadangi turėjo kontaktą, netgi vedė pamokas, bendravo su kitais mokytojais, todėl ir buvo toks sprendimas, apsaugant visą sprendimą ir atliekant visas galimas priemones.  Kaip nekeista, Visuomenės sveikatos centras mums nedavė jokios išvados, jie vengė tai daryti, bijodami bendros reakcijos. Esu visiškas kontaktinio mokymosi šalininkas, norėčiau kuo ilgiau jį išlaikyti, bet norėtųsi ir tėvų sąmoningumo“, – naujienų portalui tv3.lt pasakojo V. Mitrofanovas.

Šį mėnesį mokykloje vyksta pamokos vaikams apie skiepus, vykdoma socialinė reklama.

Pirmadienio duomenimis, 100 tūkst. gyventojų per 14 dienų teko 911 koronaviruso atvejų. Rajonas yra patekęs tarp „juodųjų“ savivaldybių.

Per parą nustatyti 1043 nauji atvejai, 14 mirčių

Praėjusią parą nustatyti 1043 nauji COVID-19 atvejai, mirė 14 žmonių, pirmadienį skelbia Statistikos departamentas.

Dešimt mirusiųjų buvo nepaskiepyti arba paskiepyti iš dalies.

121 žmogus paskiepytas pirmąja vakcinos doze. Iš viso per parą paskiepytas 241 žmogus. 

Ligoninėse šiuo metu gydomi 1114 žmonių, 122 iš jų – reanimacijoje. Palyginti su ankstesne para, ligoninėse yra 42 žmonėmis daugiau.

14 dienų naujų susirgimų koronavirusu skaičius 100 tūkst. gyventojų pasiekė 622,6 – per parą jis paaugo daugiau nei 19 punktų. Septynių dienų teigiamų diagnostinių testų rodiklis truputį pakilo ir siekia 6,8 procento.

Šalyje praėjusią parą atlikti 4922 molekuliniai (PGR) ir 5085 antigeno tyrimai dėl įtariamo koronaviruso.

Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios COVID-19 susirgo 326 tūkst. 654 žmonės, iš jų tebeserga 15 tūkst. 406 – beveik tūkstančiu daugiau nei ankstesnę parą. 


Rašyti komentarą...
p
pensininkas
2021-09-27 13:58:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
mokytojas pasiskiepijes, simptomu neturejo ,bendravo, vede pamokas.....Kada suprasite, kad testuoti reikia visus???
Atsakyti
0

K
K
2021-09-27 18:00:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
Skiepyti mokytojai testuojasi.
Atsakyti
0

H
Hm
2021-09-27 18:38:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
Mokytojas besimptomis, tai pats ir uzkrete vaikus.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų