• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Į naujai sukurti planuojamą gynybos eurokomisaro postą konservatorių stumiamas Gabrielius Landsbergis savo galimybių ir norų nekomentuoja. Tačiau priduria, kad Lietuvoje yra žmonių, kurie puikiai tiktų į šias naujas eurokomisaro pareigas.

Į naujai sukurti planuojamą gynybos eurokomisaro postą konservatorių stumiamas Gabrielius Landsbergis savo galimybių ir norų nekomentuoja. Tačiau priduria, kad Lietuvoje yra žmonių, kurie puikiai tiktų į šias naujas eurokomisaro pareigas.

REKLAMA

Opozicijoje dirbantys socialdemokratai Landsbergio kandidatūrą, sako, vertintų skeptiškai. Esą Briuselyje jis vertinamas kaip gana kontroversiškas politikas, sugadinęs santykius su milžine Kinija.

Leidinio „Politico“ nuomone, Landsbergis laikomas realiausiu ir geriausiu Lietuvos kandidatu tapti naujuoju eurokomisaru.

Greičiausiai supratęs, ko žurnalistai jo klaus, Landsbergis net nestabtelėjo atsakyti į klausimus. Tačiau apie jam planuojamą eurokomisaro kėdę Landsbergis lakoniškai atsakė vakar.

Aš niekada nesivėliau į diskusijas, kas ko norėtų ar nenorėtų. Čia ne grožio konkursas yra“, – tikino užsienio reikalų ministras.

REKLAMA
REKLAMA

Dėl posto – didelė konkurencija

Premjerė Šimonytė pareiškė, kad noru pretenduoti į eurokomisarus nedega. Konservatoriai kalba apie naują gynybos eurokomisaro postą, kuris esą puikiai tiktų Landsbergiui. Nors tikimybė Lietuvai išvis gauti eurokomisaro postą bus sudėtinga, mat eurokomisaro kėdę matuojasi Estijos premjerė. 

REKLAMA

Latviai į Europos Komisiją jau pasiūlė savo kandidatą – dabar prekybos komisaro pareigas einantį Valdį Dombrovskį. Kalbama, kad eurokomisaro postas gali būti paskirtas ir Lenkijos užsienio reikalų ministrui Radoslawui Sikorskiui.

Lietuva turėtų siekti tokio posto ir galvoti, kokį kandidatą pasiūlyti iš Lietuvos, kuris galėtų pretenduoti su savo pasiekimais, savo profiliu, šiandienine veikla. Ir aš čia nematau geresnio varianto kaip siūlyti Gabrielių Landsbergį“, – „Žinių radijui“ kalbėjo europarlamentaras Andrius Kubilius.

REKLAMA
REKLAMA

Aš matau Lietuvoje žmonių, kurie galėtų tai padaryti. – Galit gal įvardinti? – Nenorėčiau“, – žurnalistams yra sakęs G. Landsbergis. 

Briuselyje vertinamas prieštaringai

Buvęs eurokomisaras, socialdemokratas Vytenis Andriukaitis sako, vargu, ar Landsbergis tikrai yra geriausias kandidatas, kurį Lietuva gali pasiūlyti į gynybos eurokomisaro kėdę.

Manau, kad jis bus gana prieštaringai vertinamas“, – dėstė V. Andriukaitis.

Pasak Andriukaičio, kad ir dėl prastų santykių su Kinija. Po to, kai Lietuva įkūrė taivaniečių atstovybę Vilniuje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jie tą vienybę griauna“, – pridėjo jis. 

Ir tai ne viskas.

Jeigu kalbėti apie kitus dalykus, kur reikia konsoliduoti ir pasakyti, kad Europos Sąjungos užsienio politikos tikslas yra visų 27 valstybių stipri sanglauda, nes kitaip Sąjunga atrodo prastai. Tai čia buvo daug saviveiklos“, – įsitikinęs buvęs eurokomisaras. 

Vargu, ar siūlydami Landsbergį konservatoriai sulauktų palaikymo ir Seime, mat, laisviečiai jau anksčiau kalbėjo, jog dėl per mažos paramos civilinei partnerystei priimti, Landsbergio kandidatūros į eurokomisarus nepalaikytų. Tačiau palaikytų premjerės, kuri eurokomisare būti nenori.

Daugiau apie tai – aukščiau esančiame vaizdo įraše. 

tv3.lt

Tau tik pedikų klubo komisaru tapti. Labai tikiuosi, kad tokio atsilupėlio ten nei per patrankos šūvį neprileis. Atsirado komisaras XDD
nevykeliui vieta uz grotu, o ne EP komisru buti..
Komisaras,kaip is Minedo dainininkas.vieno lygio, galėtų ir Minedas tapti komisaru.abu i komisarus:-)))
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų