G.Landsbergis kyla į kovą prieš valstiečius: E.Jovaišą kaltina protegavimu

Opozicinės Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis siūlo Seimui pareikšti nepasitikėjimą Švietimo ir mokslo komiteto vadovu „valstiečiu“ Eugenijumi Jovaiša.

Konservatorių lyderis registravo nutarimo projektą, kuriuo parlamentui siūloma „rekomenduoti Seimo Švietimo ir mokslo komiteto nariams išreikšti nepasitikėjimą komiteto pirmininku E.Jovaiša ir išrinkti kitą komiteto pirmininką“.

Konservatorius komiteto vadovą E.Jovaišą kaltina proteguojant savo ilgametės darbovietės Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) interesus. Seimas šiuo metu svarsto Vyriausybės inicijuotą universitetų tinko pertvarką.

E.Jovaiša teigia, kad G.Landsbergio kaltinimai – nepagrįsti, savo buvusios darbovietės jis neproteguojantis, o svarbiausias klausimas vykdant universitetų pertvarką yra ne LEU jungimo, o mokytojų rengimo klausimas.

„Čia jau jo sąžinės reikalas, aš nieko neproteguoju, galiu pasakyti, ką sakiau šimtą kartą, ir šiandien susitikime su rektoriais: šiandien svarbiausias klausimas yra mokytojų rengimas, o ne LEU. Kuo bus LEU, nėra svarbus dalykas, svarbu yra mokytojų rengimo klausimas“, – BNS sakė E.Jovaiša.

Pasak komiteto vadovo, aplinkybė, kad jis buvo ilgametis LEU darbuotojas, neturi įtakos jo siūlomiems sprendimams dėl universitetų pertvarkos.

„Aš nebedirbu jau ten, visi Seimo nariai yra kažkur kažką dirbę, darę. Kaip reikalauja Seimo statutas, aš esu pasitraukęs iš aktyvios veiklos, visus savo privačius interesus esu deklaravęs, o savo veiksmais niekada nedaviau tokiems dalykams jokių minčių“, – kalbėjo komiteto pirmininkas.

G.Landsbergio registruotame projekte teigiama, kad „Seimo Švietimo ir mokslo komitetas nagrinėdamas valstybinių universitetų tinklo pertvarką ne ieškojo didžiausio bendrojo valstybės gėrio reikalavimus atitinkančių sprendimų, o veikė vykdydamas paskirų aukštųjų mokyklų interesus atstovaujančių įtakos grupių užsakymą“.

REKLAMA

Primenami ir premjero Sauliaus Skvernelio žodžiai, kai dėl LEU protegavimo jis žadėjo E.Jovaišą skųsti Etikos ir procedūrų komisijai. Taip premjeras reagavo į Švietimo ir mokslo komiteto sprendimą pritarti nutarimui dėl Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) ir Lietuvos edukologijos universiteto susijungimo, Vyriausybės darbo grupei dar tik rengiant universitetų pertvarkos planą.

„Man nesuvokiama, kodėl reikėjo galvotrūkčiais laiminti šį susijungimą. Nesuvokiama, kodėl ignoruojama ministro pirmininko įsakymu sudaryta darbo grupė, kuriai pavesta iki balandžio 28 dienos išanalizuoti ir pateikti sisteminius švietimo sistemos pertvarkos sprendimus. Darau išvadą, kad balsavusiems už LEU ir VDU susijungimą sisteminė pertvarka ir valstybės interesai nerūpi“, – savo „Facebook“ paskyroje tuomet rašė S.Skvernelis.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų