G.Kildišienė nebeneigia, kad pažeidė įstatymus

 Eksparlamentarė buvusi „valstietė“ Greta Kildišienė nusprendė daugiau nebeskųsti Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) sprendimo, kuriuo ji pripažinta pažeidusi teisės aktus nedeklaruodama, kad naudojosi „Agrokoncerno“ automobiliu.

Vilniaus apygardos administracinis teismas rugpjūčio 10 dieną atmetė buvusios Seimo narės G.Kildišienės skundą VTEK. Teismas pripažino, kad ginčijamas VTEK sprendimas yra teisėtas ir pagrįstas. Byloje neginčytinai buvo nustatyta, jog pareiškėja nedeklaravo duomenų, kad ji naudojosi automobiliu, kuris priklausė bendrovei.

Konstatuota, kad pareiškėja pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymą, nedeklaravusi duomenų, kuriuos turėjo deklaruoti. Teismas mano, kad G.Kildišienės skundas nepagrįstas. Pasak teismo, pareiškėja nepaneigė komisijos nustatytų aplinkybių ir jokių duomenų nepateikė.

Šis sprendimas per mėnesį galėjo būti skundžiamas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui. Neapskundus, sprendimas įsiteisėjo.

REKLAMA

„Ne, neskundėme. Negaliu daugiau komentuoti. Tiesiog neskundė“, – BNS sakė G.Kildišienės advokatas Evaldas Valčiukas. Jis tepasakė, kad klientė nepageidavo rašyti apeliacinio skundo, procesas baigtas ir prie šio klausimo nebus grįžtama.

Sprendimą dėl G.Kildišienės VTEK paskelbė kovo 8 dieną.

Pradėti tyrimą VTEK nusprendė sausio pabaigoje savo iniciatyva pagal žiniasklaidoje skelbtą informaciją, kad tuometinė „valstiečių“ seniūno pavaduotoja G.Kildišienė važinėjo automobiliu „Range Rover“, jį iš koncerno lizingu siekė išsipirkti jos mama. Koncernas priklauso frakcijos seniūnui, „valstiečių“ vadovui Ramūnui Karbauskiui. Žiniasklaidoje besirutuliojant šiai istorijai, taip pat paskelbus apie G.Kildišienės atžvilgiu vykdytą bei nutrauktą ikiteisminį tyrimą, politikė atsisakė Seimo narės mandato, taip pat Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) vicepirmininkės pareigų.

VTEK narys Virginijus Kanapinskas yra sakęs, kad sutartis su G.Kildišienės motina buvo vienintelė tokio pobūdžio „Agrokoncerno“ sutartis 2016-aisiais, be kita ko, G.Kildišienei atstovauja advokatas E.Valčiukas, kuris yra ir „Agrokoncerno“ atstovas. Šis advokatas G.Kildišienei atstovavo ir teisme.

Be to, V.Kanapinsko teigimu, R.Karbauskis yra viešai pripažinęs, kad būtent G.Kildišienei padėjo įsigyti automobilį, o mašiną politikė esą naudojo parlamentinei veiklai. Komisija taip pat nurodė į viešai skelbtą informaciją, jog „Agrokoncernas“ buvo sudaręs sutartį su G.Kildišienės šeimos įmone „Greta Gretos“ – kad sutartis buvo, posėdyje nepaneigė ir G.Kildišienės advokatas.

Buvo skelbta, kad G.Kildišienė palieka Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungą. Daug dėmesio viešojoje erdvėje sulaukė „valstiečių“ lyderio R.Karbauskio bei neseniai knygą išleidusios eksparlamentarės G.Kildišienės susitikimas su viešųjų ryšių ekspertais.


Rašyti komentarą...
P
Petras
2017-09-18 07:53:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
Skandalas, kaip fotogeniškos ,apsukrios moterėlės patenka į Lietuvos Seimą. Vėl Lietuvos valdymo ir teisingumo sistemos neveikimo problemos.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų