FNTT purto Utenos raj. įmonę: rizikavo žmonių sveikata

Utenos rajone atliekų tvarkymo įmonė ir jos vadovai kaltinami padarę didelę žalą gamtai ir aplinkai, antradienį pranešė Finansinių nusikaltimų tarnyba (FNTT).

Vilniaus apygardos teisme nagrinėjama byla, kurioje remiantis FNTT surinkta ikiteisminio tyrimo medžiaga, bankrutavusi atliekų tvarkymo bendrovė ir jos vadovai kaltinami tuo, kad netinkamai tvarkė žmonių sveikatai ir gamtai pavojingas atliekas.

Atliekant ikiteisminį tyrimą nustatyta, kad 2011–2016 metais Vilniuje registruotos, bet realią veiklą Utenos rajone vykdžiusios bendrovės vadovai supirkdavo iš įvairių tiekėjų atliekas tolesniam jų tvarkymui, tačiau tinkamai jų netvarkė.

Supirktos pavojingos atliekos ne tik nebuvo laiku utilizuotos, tačiau dalis jų buvo kaupiama ir laikoma pažeidžiant teisės aktų reikalavimus, neleistinai buvo sukauptas didelis kiekis pavojingų ir nepavojingų atliekų.

Tūkstančiai litrų panaudotų pramoninių dažų likučių, klijų, tepalų ir kitokių pavojingų atliekų nebuvo nei tinkamai laikomi, saugomi, nei utilizuojami, dėl to pateko į aplinką ir sunkiaisiais metalais ir naftos produktais užteršė gruntą.

Taip pat, įtariama, kad didelės vertės bendrovės turtas – dalis bendrovės lėšų, galėjo būti iššvaistytas.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, ši atliekų tvarkymo bendrovė kelerius metus, įtariama, teikė neteisingus duomenis mokesčių administratoriui, todėl į valstybės biudžetą galėjo būti nesumokėta daugiau kaip 25 tūkst. eurų pelno mokesčio.

Bendrovės vadovai kaltinami apgaulingai tvarkę bendrovės buhalterinę apskaitą bei, sąmoningai blogai valdydami bendrovę, nulėmė jos bankrotą, dėl to padaryta didelė turtinė žala kreditoriams (nusikalstamas bankrotas).

Iš viso tyrimo metu buvo nustatyta 11, įtariama, padarytų nusikalstamų veikų. Jos apima tiek veikas aplinkai ir žmonių sveikatai, tiek finansų sistemai, ekonomikos ir verslo tvarkai, tiek nuosavybei, turtinėms teisėms ir turtiniams interesams.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų