REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Euras jau atvažiavo sunkvežimiais ir kartu atvežė didesnes kainas. Dar atvežė nesikeičiančias kainas. Jos buvo tame vilkike, kuris važiavo be priekabos. Pradėkite su tuo taikytis.

Euras jau atvažiavo sunkvežimiais ir kartu atvežė didesnes kainas. Dar atvežė nesikeičiančias kainas. Jos buvo tame vilkike, kuris važiavo be priekabos. Pradėkite su tuo taikytis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Verslo pasirašyti memorandumai, kad kainos nebūtų keliamos prisidengiant valiutų keitimu, yra labai sveikintinas gestas. Aišku, liks tokių burnų, kurių ir trylika memorandumų neužkimš. „O kur kreiptis, jei pastebėjau, kad kainos buvo pakeltos?“ – besispjaudydamos klausia jos.

REKLAMA

Kad ir į Žydrūną Savicką ar Europos Žmogaus Teisių Teismą, nes taip jums ir reikia. Čia didžiausią audrą sukėlė jau ir taip nemenkos sumaišties į aprangos rinką įnešusių H&M kainų alchemija. Akyli pirkėjai pastebėjo, kad kainos eurais etiketėse nugulė gražiu pavidalu (kaip ir visoje euro zonoje, su devynetu gale). Nieko čia blogo, jei nebūtų kainos lietuviškais litais už kojines, marškinėlius ir vieną kitą palaidinę pakilusios nuo lito iki keliolikos. Taigi, jie fotografavo tokias etiketes, siuntė portalams ir dėjosi apgauti.

REKLAMA
REKLAMA

Reikia suprasti, kad tai – didelis tinklas, turintis šimtus parduotuvių. Labai tikėtina, kad tokias pačias kainas rasime Latvijoje, Slovakijoje ar kitoje Rytų ir Vidurio Europos rinkoje, turinčioje eurą. Čia perkamoji galia kardinaliai nesiskiria ir bent jau bus sutaupyta dažų, kai šiose šalyse bus padalyti tie patys katalogai. Tai neabejotinai palengvins darbą bendrovės verslo analitikams, kuriems nereikės kainų lyginti skirtingomis valiutomis ar įverčiais. Tai yra racionalus mąstymas, o ne bandymas atimti iš jūsų paskutinį ar priešpaskutinį duonos kąsnį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vis tiek nenumalšinau pykčio? To ir tikėjausi. Eikite į kitas parduotuves ir ten krapštysite centus, kol jie atitiks keistai atrodantį skaičių etiketėje, ir taip užlaikykite eilę. Taip, gal ir skambės kaip naujiena, bet Lietuvoje turime ir kitų vietų, kur galima nusipirkti drabužių. Tai ekonomikos vadovėliuose vadinama konkurencija. Tokiomis sąlygomis prekybininkai labiausiai bijo klientų, kurie nuspręs supykę nebegrįžti į jų parduotuves ir dar to pamokys aplinkinius. Skundikai po Naujųjų metų mokės eurus ir paliks parduotuves su pilnais krepšiais, ant kurių puikuosis dvi jau minėtos raidės, rūbų.

Lietuvoje prievartinio drabužių pirkimo nėra. Iš dalies kalti patys žmonės, kurie ieško, kur pasiskųsti. Tiesa, H&M jau nubausta 500 litų bauda dėl kainos eurais išryškinimo reklamose. Sumokės dabar litas į litą už mūsų įstatymų nesilaikymą.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų