Estiją paralyžiavo koronavirusas: situacija – viena prasčiausių Europoje

Estija nuo ketvirtadienio įveda griežtą karantiną dėl šalį užgriuvusios koronaviruso bangos. Nerimą valdžiai kelia išsikerojusi britiška COVID-19 atmaina, kuri dabar sudaro net 98 proc. naujų atvejų. Estijoje, lyginant paskutinės savaitės sergamumą su Lietuva, nustatoma apie 7 kartus daugiau naujų atvejų.

Estijos gyventojai ilgą laiką šią žiemą džiaugėsi palyginti ramiu gyvenimu. Tuo metu kai didžiojoje dalyje Europos siautė koronavirusas ir buvo įvedinėjami „lokdaunai“, Estijai pavyko „ištempti“ su gana nuosaikiais ribojimais. Tačiau situacija pasikeitė vasario antroje pusėje.

Estijos statistiniai duomenys – vieni prasčiausių Europoje

Jeigu didžiąją žiemos dalį paskutinių dviejų savaičių teigiamų koronaviruso atsakymų dalį sudarė ~10 proc. ištirtųjų, tai kovo pradžioje šis rodiklis jau siekė ~20 proc.

Raudonuoja statistinėse lentelėse ir kiti estų koronaviruso rodikliai. Naujų atvejų skaičius 1 mln. gyventojų (per paskutines dvi savaites) šiuo metu Estijoje siekia net 13,3 tūkst. Lietuvoje šis rodiklis šiuo metu siekia 2,9 tūkst. atvejų. Piko metu mūsų šalyje (2020.12.24) buvome pasiekę 15 tūkst. naujų atvejų milijonui gyventojų per paskutines dvi savaites. Tai rodo, kad Estijoje šiuo metu yra panaši sergamumo situacija, kokia pas mus buvo „blogiausiu metu“ praėjusių metų pabaigoje.

„Pirmauja“ Estija visame žemyne ir pagal kitą svarbų rodiklį – naujų atvejų skaičiaus padvigubėjimą. Kuo staigiau kyla naujų atvejų, tuo greičiau dvigubai išauga susirgusiųjų skaičius. Šiuo metu statistiškai Estijoje atsiranda dvigubai daugiau atvejų kas 48 dienas ir tai yra pirmasis rodiklis Europoje. Antrąją ir trečiąją vietas dalijasi Monakas ir Latvija su 61 dienos „padvigubėjimu“. Lietuvoje sergamumas mažėja (nepaisant nerimą keliantį mažėjantį ir atliekamų testų skaičių) ir mūsų šalyje šiuo metu dvigubai daugiau atvejų fiksuojama kas 82 dienas.

Britų atmainos plitimas

Didžiojoje Britanijoje praėjusių metų pabaigoje staigiai išplitusi Kento atmaina, kuri pasižymi gebėjimu daug greičiau ir platesniu mastu susargdinti žmones.

REKLAMA

„Pagal turimus naujausius duomenis, iki 98 proc. naujų atvejų aptinkamos mutavusios atmainos. Mes žinome, kad ši atmaina plinta 1,5 karto greičiau ir yra itin užkrečiama. Maža to, Mokslo Taryba taip pat patvirtino, kad šis spartus plitimas yra galima priežastis, kodėl skaičiai kyla“, – interviu vietos televizijai pasakojo šalies premjerė Kaja Kallas.

Vos diena anksčiau vyriausybei patariančiai Mokslo tarybai priklausantis virusologas Andersas Meritsas tvirtino, kad britų atmainos iš visų naujų atvejų skaičius neviršija 10 proc. Tačiau net ir tokiu atveju jis pareiškė, kad „lokdaunas“ yra būtina priemonė dėl nenumaldomai augančių naujų atvejų skaičiaus.

„Situacijoje, kuomet mūsų dabartinės taikomos priemonės, tikėtina, nėra pasirengusios sulėtinti įprastų atmainų plitimą, jų aiškiai neužteks, kad sulėtintų kažką dar rimtesnio“, – „Postimees“ cituojamas ekspertas.

Anksčiau jau buvo skelbiama, kad Estijos ligoninės yra perpildytos COVID-19 ligoniais.

Pasaulis 2021-aisiais susidurs su precedento neturinčia humanitarine krize. Šalims visą dėmesį koncentravus į kova su Covid-19 pandemiją, valstybės, kuriose vystosi konfliktai ir kurios susiduria su didelėmis krizėmis, yra priverstos verstis pačios – labiausiai pažeidžiami žmonės Žemėje už tai moka didžiulę kainą, perspėja Tarptautinio gelbėjimo komiteto (IRC) atstovai.


Rašyti komentarą...
N
Niu niu
2021-03-09 12:50:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
Oi pagerės ta situacija ko čia verkiat daugiau įgaus imunitetą
Atsakyti
-2

A
2021-03-09 14:29:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
Estam reikia pasakyt kad korona virusas jau nuo pernai metu prasidejo!!! :)
Atsakyti
-1

h
hdhd
2021-03-09 14:17:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
Estijos prezidente aplanke Nauseda praejusia savaite. Ir ka gryzo namo paskelbe toki karantina koks Lietivoje buvo metus. Paveluotai nes neva Estai leti. Tik karantinas nesites Estijoje metus truks kokia savaite gal dvi.
Atsakyti
-4

SKAITYTI KOMENTARUS (13)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų