Užsikrėtimai koronavirusu: naujų atvejų yra degalinėje, gimnazijoje, darželiuose

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja apie per praėjusią parą Lietuvoje fiksuotus koronavirusinės infekcijos (COVID-19) protrūkius.

Per praėjusią parą izoliuoti 1055 didelės rizikos sąlytį turėję asmenys, iš viso izoliacijoje, įskaitant žmones, kuriems patvirtinta COVID-19 liga, šiuo metu yra 61 730 asmenys. 

Atvejų, kai asmenų užsikrėtimo aplinkybės nėra aiškios, t. y. epidemiologinių tyrimų metu nustatyta, jog asmenys išvykę į užsienį nebuvo, su patvirtintais COVID-19 atvejais nebendravo, šiuo metu registruota 18. Atkreiptinas dėmesys, kad šie asmenys epidemiologinės diagnostikos metu įvardija įvairias vietas, t. y. parduotuves, degalines, plovyklas, kur lankėsi, tačiau nurodo, jog kontakto laikas trumpas, o kitų asmenų užsikrėtimo atvejai tose vietose nėra registruoti.

Atvejai, fiksuoti protrūkiuose

Tęsiasi protrūkis Šiaulių sporto gimnazijoje. Su protrūkiu iš viso siejama 16 atvejų. Koronavirusinė infekcija patvirtinta 15 mokinių ir 1 treneriui.

Naujas COVID-19 protrūkis patvirtintas Panevėžio „Šviesos“ specialiojo ugdymo centre. Iš viso registruoti 2 atvejai. Susirgo 1 darbuotojas ir 1 ugdytinis.

Patvirtintas naujas protrūkis patvirtintas Kupiškio m. įsikūrusioje degalinėje. Iš viso registruoti 3 atvejai Susirgo 3 darbuotojai.

Registruoti 2 nauji atvejai, susiję su protrūkiu sporto ir turizmo reikmenų gamyba užsiimančioje įmonėje Alytaus apskrityje. Iš viso su protrūkiu siejami 4 atvejai.

Per praėjusį savaitgalį naujas protrūkis nustatytas Klaipėdos lopšelyje-darželyje „Želmenėlis“ koronaviruso infekcija patvirtinta 2 darbuotojams ir 1 ugdytiniui.

Tęsiasi protrūkis Klaipėdos regos ugdymo centre. Iš viso su protrūkiu siejami 8 atvejai. COVID-19 liga patvirtinta 4 darbuotojams ir 3 ugdytiniams ir 1 antrinis atvejis.

Tęsiasi protrūkis Klaipėdos lopšelyje-darželyje „Žiburėlis“. Su protrūkiu iš viso siejama 12 atvejų (susirgo 10 darbuotojų, 1 ugdytinis ir 1 antrinis atvejis).

REKLAMA

Nustatyti nauji susirgimai, siejami su besitęsiančiu protrūkiu Klaipėdos miesto įmonėje plastiko dirbinių gamybos įmonėje. Iš viso su protrūkiu siejama 14 atvejų.

Naujas protrūkis nustatytas Kaune įsikūrusioje vamzdynų, vandentiekių ir nuotekų valymo įmonėje. Patvirtinti 3 susiję COVID-19 ligos atvejai.

Besitęsia protrūkis Marijampolės apskrityje įsikūrusioje medienos ir jos gaminių įmonėje. Iš viso patvirtini 5 atvejai. Per vakar parą patvirtinta 1 atvejis.

Besitęsia protrūkis transporto paslaugas teikiančioje įmonėje Marijampolės apskrityje. Iš viso patvirtinti 6 atvejai.

Atvejų, susijusių su protrūkiais šeimose, praėjusią parą visoje Lietuvoje, šiuo metu turimais duomenimis, registruota 14.

Savo ruožtu, visuomenės sveikatos specialistai ragina žmones laikytis visų koronaviruso infekcijos plitimo prevencijos priemonių – rankų higienos, kosėjimo, čiaudėjimo etiketo, dėvėti asmens apaugos priemones, laikytis fizinės distancijos ir kita.


Rašyti komentarą...
R
Robertas
2021-03-09 12:46:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
Karantinas ir nėra kur skubėti, apie atlaisvinimus dar toli galvoti, nes galima tuoj pat grįžti į uždarymas atgal.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų