Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Koronaviruso situacija Lietuvoje jau gerėja. Nustatoma vis mažiau naujų užsikrėtimų, miršta mažiau žmonių. Nuo liepos 1-osios šalyje atšauktas ir karantinas.

Koronaviruso situacija Lietuvoje jau gerėja. Nustatoma vis mažiau naujų užsikrėtimų, miršta mažiau žmonių. Nuo liepos 1-osios šalyje atšauktas ir karantinas.

REKLAMA

Epidemiologė Rolanda Lingienė savo „Facebook“ paskyroje pasidalijo dar viena puikia žinia. Ketvirtadienis buvo pirmoji diena, kai Vilniaus apskrityje nebuvo užfiksuotas nė vienas naujas koronaviruso protrūkis.

Pateikiame epidemiologės įrašą:

„Vakar buvo pirmoji diena po labai ilgos pertraukos, kai Vilniaus apskrityje neregistravome nei vieno naujo COVID-19 ligos protrūkio. NEI VIENO! Apskritai, aktyvius protrūkius šiuo metu galime suskaičiuoti ant vienos rankos pirštų. Kada taip buvo? Net praėjusią vasarą tokių tendencijų neturėjome. O praėjusią žiemą ir pavasarį juos kasdien skaičiavome dešimtimis.

Norisi tikėti, kad tai nevienadienės tendencijos, kad išmokome susigyvenome su virusu. Tai labai svarbu, bet dabar dar svarbiau – pa-sis-kie-py-ti!

REKLAMA

Vakcinacijos tempai visoje Lietuvoje, įskaitant Vilniaus regioną, nėra tokie, kokių norėtume mes – epidemiologai – tam, kad bent kiek ramesne širdimi lauktume rudens. Kad vakcina veikia – abejonių nėra. Tai matome epideminėje kreivėje, tai matome žemyn lūžtančioje protrūkių kreivėje. Gera vien pagalvojus, kad COVID-19 pandemiją galėtume suguldyti į istorijos puslapius daug greičiau, jei daugiau žmonių priimtų mums visiems svarbų sprendimą - skiepytis.

Kviečiu, raginu, prašau neabejokime, pasikliaukime mokslu

Ir tą darykime jau dabar, nelaukime rudens, galvojant, kad taip ilgiau išliks imunitetas. Tai netiesa. Jūsų visų peties reikia DABAR, kad to rudens sulauktume be įtampos. Juk turime Delta atmainą Lietuvoje, kuri žymiai greičiau plinta, matome, kas vyksta šalyse, kur ji tampa dominuojančia. Vakcinos veikia ir prieš šią atmainą, rodo turimi duomenys.

Tad, ką ypač prasmingo galima nuveikti dar prieš itin gražią ir mums visiems labai svarbią Valstybės dieną – pasidovanoti sau ir kitiems dovaną – šansą pamiršti pandemiją“, – rašoma „Facebook“ paskyroje.

REKLAMA
REKLAMA

Nuo liepos 1 d. atšauktas karantinas

Beveik aštuonis mėnesius nuo praėjusių metų trunkantis karantinas Lietuvoje nutraukiamas liepos 1 d., ketvirtadienį. Tačiau tai nereiškia, kad šalies gyventojai mėgausis gyvenimu be jokių apribojimų. Vyriausybės sprendimu, karantino režimą keičia ekstremalioji padėtis, o kartu su ja lieka dalis ribojimų.

Tarp ekstremaliosios situacijos valdymo priemonių išlaikomi ūkinės ir viešojo administravimo, paslaugų, švietimo paslaugų ir kitų veiklų ribojimai.

Apsauginės kaukės

Ministrų kabineto sprendimu, apsauginės veido kaukės, privalomas vyresniems nei 6 metų asmenims viešose uždarose erdvėse, išskyrus kai sportuojama ar paslaugos teikimo metu, kai paslaugos negalima suteikti paslaugos gavėjui būnant su kauke.

Kaukės lieka privalomos viešajame transporte, prekybos vietose, viešojo sektoriaus institucijose.

Verslas ir pramogos

Laisvalaikio, sporto įrenginių eksploatavimo, sporto klubų, kūno rengybos centrų, pramogų, poilsio, baseinų, pirčių, diskotekų, šokių salių paslaugos ir kitos paslaugos, teikiamos kontaktiniu būdu. Tačiau būtina laikytis asmens srautų valdymo, saugaus atstumo ir higienos reikalavimų.

REKLAMA
REKLAMA

Tas pats galioja barams, kavinėms, naktiniams klubams ir kitoms viešojo maitinimo įstaigoms, kultūros įstaigoms, bibliotekoms, muziejams, parkams, galerijoms ir kt.

Kino teatrai,  komerciniai ir nekomerciniai kultūros, pramogų, sporto renginiai, šventės, mugės, festivaliai privalės užtikrinti bilietų platinimą elektroniniu būdu.

Dalyvių skaičius neribojamas renginiuose, vykstančiuose atviroje erdvėje. Renginiai, vykstantys be Galimybių paso, gali vykti tik dalyviams ir žiūrovams sėdint. Uždarose erdvėse vykstančiuose renginiuose be Galimybių paso galimas 75 proc. užpildymas.

Maitinimas renginiuose organizuojamas tam skirtose vietose.

Daugiau apie tai skaitykite čia.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų