• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Airijoje bus rengiama informacinė darbo mugė, kurioje išvykusieji lietuviai bus skatinami ir drąsinami grįžti atgal į tėvynę.

REKLAMA
REKLAMA

„Balnokim, broliai, žirgus!“ - taip vadinasi informacinė darbo mugė, kurią lapkričio 21-23 dienomis Airijoje organizuoja Tarptautinės migracijos organizacijos (TMO) Vilniaus biuras. Akcija vyks Dubline ir Monaghan miestuose.

REKLAMA

Airijoje katino dienos baigėsi

TMO Vilniaus biuro vadovė Audra Sipavičienė „Respublikai“ sakė, kad šiuo metu po truputi prasideda emigrantų grįžimas. „Airijoje matomas darbo rinkos siaurėjimas, ypatingai žemės ūkyje, statybose, aptarnavimo sferoje, t.y. ten, kur dirba daug lietuvių. Atsilaisvinusius darbuotojus gali persivilioti Anglija, o juos mes norėtumėme matyti Lietuvoje.

REKLAMA
REKLAMA

Norėtumėme tuos, kurie galvoja apie grįžimą, pritraukti atgal į Lietuvą, o tiems, kurie apie grįžimą dar negalvoja – suteikti informacijos, kuri galėtų juos paskatinti ir padrąsinti sugrįžimui“, - aiškino pašnekovė.

„Mūsų noras yra skatinti grįžti į Lietuvą, bet ne tiesiog pasakyti „parvažiuokit“, bet parodyti kaip ir kur galima sugrįžti. Mugėje dalyvaus ir darbdaviai, kurie galės pasiūlyti darbo vietas Lietuvoje už padorų atlyginimą. Būtinai norime, kad tarp darbdavių būtų žmonių, kurie galėtų pasiūlyti aukštesnės kvalifikacijos darbą.“ - pridūrė A.

Sipavičienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA



Dublinas ("News Bridgepix" nuotr.)

Nuo darbo – iki pensijos

Mugėje planuojama teikti tiesiogines personalines konsultacijas pradedant darbdavių pasiūlymais, baigiant informacija apie vaikų mokymosi ir adaptacijos Lietuvoje galimybes. Taip pat bus informuojama apie stojimo į aukštąsias mokyklas Lietuvoje galimybes, socialinę apsaugą, socialinės pensijas, mokesčius, investicijas, ar kaip galima būtų atsivežti šeimos narius, kurie yra ne Lietuvos piliečiai.

REKLAMA

Paraleliai su personalinėmis konsultacijomis bus skaitomi pranešimai, kuriuose bus kalbama apie tai, ką reikia žinoti ir daryti norint grįžti į Lietuvą.

„Kartais žmogus norėdamas gauti informacijos turi lakstyti per šimtus institucijų ir todėl jis gali tiesiog persikelti į Angliją, o ne sugrįžti Lietuvon. Bet jie neturi grįžti į nežinią, jie turi žinoti ko gali tikėtis. Nes atvažiavęs su labai dideliais lūkesčiais žmogus nuspręs, kad viskas čia blogai, vėl susidės daiktus ir jau tada niekad nebegrįš“, - pasakojo TMO Vilniaus biuro vadovė.

REKLAMA

Rezultatų neprognozuoja

Paklausus, kiek lankytojų tikimasi sulaukti, pašnekovė sakė, kad planuojama skaičius yra apie 600 žmonių, bet manoma, kad gali ateiti ir daugiau.

„Dubline norinčių sugrįžti surasti sunkiau, Monaghane jų daugiau, provincijose taip yra daugiau norinčių grįžt, nes ekonomikos lėtėjimo pasekmės ten aiškiau juntamos“, - emigrantų susigrąžinimo galimybes aiškino A.Sipavičienė.

Tiesa, kiek ekonominių „pabėgėlių“ pavyks parvilioti į Lietuvą, ji prognozuoti nesiryžo. „žinoma, aukštesnes pareigas užimantys grįžti dar nelabai nori. Tad konkretaus skaičiaus negaliu pasakyti – svarbiausia pradėti susigražinimo darbą, nes jei jo nepradėsi, grįžtančių visai nebus“, - reziumavo pašnekovė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų