Elektros kainos vilties neteikia: pigimo nelaukiama

Liepą išaugusiai elektros kainai Lietuvoje kristi neleis ir ketvirtadienį prasidėjęs jungties su Švedija „NordBalt“ remontas, tačiau elektros prekybos bendrovės nesitiki, kad ir po remonto artimiausiu metu elektra pigs iki pernykščio lygio, rašo „Verslo žinios“.

„Paskutinį šių metų ketvirtį ir pirmąjį ateinančių metų ketvirtį elektros kaina, matome, bus tikrai didesnė nei tuo pačiu laikotarpiu prieš metus. Ar ji bus žemesnė negu šiuo metu (apie 55 eurus už megavatvalandę) – nelabai tuo tikime. Ji išliks panašaus lygio, o jei vandens bus mažiau ir užsitęs atominių jėgainių remontai, tuomet kaina gali būti ir smarkiai didesnė“, – VŽ teigė bendrovės „Energijos tiekimas“ Verslo plėtros ir palaikymo departamento direktorė Diana Kazakevič.

Pasak jos, neatmestina galimybė, kad elektros kaina gali pašokti iki 70 eurų už MWh.

Bendrovės „Elektrum Lietuva“ direktorius Martynas Giga teigia, kad nors orai gali keistis – tapti vėsesni ir lietingesni, – tačiau „hidrobalansas dar smarkiai atsilieka nuo daugiamečio vidurkio“. Tai esą reiškia, jog lietingi orai turėtų išsilaikyti ilgai tam, kad balansas hidroelektrinių vandens rezervuaruose atsikurtų ir galėtų sukurti spaudimą elektros kainoms.

REKLAMA

BNS primena, kad „NordBalt“, per kurią į Lietuvą atiteka paprastai pigesnė elektra, ketvirtadienį ryte išjungta beveik pustrečio mėnesio truksiančiam remontui – iki spalio 28 dienos. Jungtis taisoma dėl dažnų jos gedimų.

Elektros perdavimo sistemos operatorės „Litgrid“ teigimu, stabiliau veikianti jungtis ilguoju laikotarpiu lems mažesnius kainų svyravimus rinkoje ir mažesnę tiekimo riziką.

2016 metų vasarį pradėjusios veikti 700 megavatų (MW) galios jungties remonto metu bus keičiamos sausumos kabelio movos.


Rašyti komentarą...
J
Je
2018-08-16 13:35:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
ES ponai pasiekė ,kad būtų uždaryta IAE, o kad Lietuvos mužikėlis neįpirks elektros - nė mur mur... Va ir vienu konkurentu mažiau.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų