Ekspertai skelbia niūrią žinią: poilsiautojų laukia skaudūs pokyčiai

Vis dažnesnės ir stipresnės audros bei kylantis vandens lygis Baltijos jūroje akivaizdžiai siaurina mūsų paplūdimius. Palangoje po audrų atsivėrė po kelis metrus siekiantys skardžiai.

Prieš penkerius metus kurorto paplūdimiai brangiai maitinti smėliu, dabar jiems vėl būtinas papildymas. Tačiau jau dabar aišku, kad šią vasarą prie tilto poilsiautojų rankšluosčių tilps mažiau.

„2011–2012 m. buvo užvežta apie 300 tūkst. tonų, kubų smėlio, tai ta pusė, mes manom, kad stabilizavosi šiek tiek, aišku, ją kažkada tai reikės pakartot, bet jinai didelių problemų nekelia. Bet žymiai didesnė problema tai yra šiaurinė dalis nuo tilto iki Rąžės upelio“, - TV3 kalbėjo Palangos mero pavaduotojas Rimantas Antanas Mikalkėnas.

(6 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Paplūdimiuose mažėja smėlio

Paplūdimiai siaurėja visame Lietuvai priklausančiame pajūrio ruože, geriau tik Kuršių nerijoje. Tai lemia ir gamtinės, ir žmogaus sukeltos priežastys. Audros vis dažnesnės, stipresnės ir labiau ardančios, nei sunešančios smėlį.

„Kylantis vanduo, vis tiktai neslėpkime, vandens lygis kyla, turim kaimynus rusus, kurie ima saugoti savo krantus, aš kalbu apie Karaliaučiaus sritį, jie labai intensyviai naudoja priemones, kas stabdo smėlio patekimą į mūsų krantus, plius turime Nemuną, kuris irgi prarado savo galią, anksčiau irgi nešdavo nemažai smėlio į mūsų priekrantę kaip tokią papildomą dalį smėlio, ir, aišku, tranzitą blokuojantis mūsų Klaipėdos uostas“, - Klaipėdos universiteto mokslininkas Nerijus Blažauskas.

Į jūrą išsikišę molai veikia dvejopai. Kopgalyje smėlis kaupiasi, tačiau už šiaurinio molo paplūdimio beveik nebeliko. Molai stabdo smėlio kelionę į šiaurinę pusę. O ir paties smėlio visoje grandinėje mažėja.

Išsamiau - TV3 reportaže.

 


Rašyti komentarą...
B
Blogai
2018-02-06 11:44:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jei dar bus pastatytas išorinis uostas,neaišku kur pakreips bangas,gal ir Melnragės nebeturėsim
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų