Ekspertai N. Puteikiui: po skyrybų vaikų dalybos pagal įstatymą – bevertės

Skyrybos šeimoje – skausmingas žingsnis, po kurio nė viena pusė nelaimi. Dažnai tokį tėvų sprendimą lydi ginčai ir teismus pasiekiantys konfliktai dėl vaikų globos. Seimo narys Naglis Puteikis pateikė siūlymą nustatyti, kad skyrybų atveju pirmenybė būtų teikiama modeliui, kai vaikai paeiliui pagal kintamą grafiką gyvena su abiem tėvais. Tačiau specialistai tokį siūlymą vertina skeptiškai ir įžvelgia daug spragų.

Seimo narys registravo Civilinio kodekso pataisas, kurios ginčo dėl vaiko gyvenamosios vietos atveju įpareigoja teismą vaiko gyvenamąją vietą nustatyti su abiem iš tėvų pagal kintamą grafiką. Pas vieną iš tėvų vaikas galėtų gyventi nuo savaitės iki mėnesio. N. Puteikio teigimu, tokie pakeitimai nesukeltų pagrindo tėvams kautis dėl vaiko globos, o atžalą paversti „trofėjumi“.

Svarbu ne kur, o kaip gyvena

Tačiau Šeimos teisės advokatas Mindaugas Vaičiūnas mano, kad svarbiausia, ne kur vaikas gyvena, nes gyvenamoji vieta anaiptol nereiškia globos užtikrinimo.

„Pabrėžiu, ne gyvenamoji vieta iš esmės yra svarbi dėl vaiko konfliktuojančių tėvų klausimo sprendimui, bet visa koncentracija turi būti, kaip tėvai toliau bendraus su savo vaiku, nepriklausomai nuo to, kur bus nustatyta gyvenamoji vieta. Ir dabar Seimo narys iškelia tą iniciatyvą, kad mes čia privestinai reguliuosime ir nustatysime. Tai, mano supratimu, klausimo iš esmės nesprendžia, nes priėjimas yra toks, kad toliau kuriama priešprieša, o santykiai tarp tėvų, kurie konfliktuoja dėl vaikų, yra tęstiniai, nesibaigiantys“, - tv3.lt sakė M. Vaičiūnas.

Užuot nustačius grafikus ar vaikui priskyrus gyvenamąją vietą, teisininkas siūlo kurti mechanizmą, kuris padėtų ir tėvams.

„Kaip padaryti, suteikti pagalbą tėvams, kad bendravimas būtų užtikrintas, kad konfliktas būtų pašalintas ateityje. Šeimų teisės profesionalai jums pripažintų, kad šeimos bylos ir ypač ginčai tarp tėvų dėl vaikų, teismo sprendimui pasiduoda nedažnai. Kitaip tariant, kad ir koks teismo sprendimas bebūtų, gyvenimas gali būti visai savarankiškas, nes faktinės aplinkybės gali būti individualios. Tėvai ir toliau kariaus, kad ir koks teismo sprendimas bebūtų“, - tvirtino M. Vaičiūnas.

REKLAMA

Įstatymais mylėti nepriversi

Tuo tarpu psichoterapeutas Olegas Lapinas laikosi nuomonės, kad vaikui reikia nuoširdžios tėvų meilės, tačiau įpareigojimai vaikams lankyti tėvus gali veikti neigiamai, nes vaikui apsilankymai pas vieną iš gimdytojų pasidarytų prievole.


Rašyti komentarą...
N
NeLapinas
2017-08-10 18:08:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
Įdomu kodėl psichologas bijo tiesos, teisybės, barakudų išviešinimo- ir pragyvenimo iš jų atėmimo. Čia buvo bendrais bruožais. Dabar kitaip- Dukrai greit 8, ji tiek pas mane, tiek pas mamą būna maždaug vienodai- ir dar pas tėtį dažniau. Tėtis be alimentų, dar perka visas, (pieštukai, batukai, suknytės, kepurytės, kuprinės, sąsiuviniai...etc), priemones, ir eilę kartų siūlęs mamytei paprasčiausiai nueit į institucijas, ir nusistatyt vaiko rūpinimąsi pusiau, suprantama ir panaikint alimentus. Deja, barakuda niekada netaps murkiančia kate. Advokatai kalba tą patį, ir skėsčioja rankomis prieš lenino laikų įstatymą, ir sampratas.
Atsakyti
0

M
Mama
2017-08-13 21:24:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kvailys tas advokatėlis ir daktariūkštis, atsilikęs mentalitetas. Jeigu iki skyrybų gyvena su abiem tėvais, kodel po skyrybų iš vaiko gyvenimo amputuojamas tėtis, o piktybiškoms mamytėms suteikiamos neadekvačios galios manipuliuoti vaiku? Puteikis siūlo, kad kai abu tėvai nori ir gali auginti vaiką, jie turi susitarti, o nesutarus vaikas gyvens pas abu pakaitomis, kaip dabar yra Belgijoje, Šveicarijoje, Danijoje, Vokietijoje, kur vaikai daug laimingesni. Švieškis advokateli, o tu daktariuksti, liurbis.
Atsakyti
0

f
fed
2017-08-15 00:03:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
Klausimas Lapinui: jei vaikas nori matytis ir gyventi su abiem tėvais, pagal dabartinę teismų praktiką, jis gyvens su motina, o su tėvu matysis tik kas antrą savaitgalį. Ar tai normalu? Gal reikia keisti šią praktiką, kad matytųsi ir gyventų su abiem tėvais vienodai. Juk tėvai myli vaiką abu, vaikas myli tėvus abu. Palaikau Puteikį.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų