Pasiūlė modelį, kaip paskirstyti tėvus vaikams po skyrybų

Seimo narys Naglis Puteikis siūlo nustatyti, kad skyrybų atveju pirmenybė būtų teikiama modeliui, kai vaikai paeiliui pagal kintamą grafiką gyvena su abiem tėvais.

Seimo narys registravo Civilinio kodekso pataisas, kurios ginčo dėl vaiko gyvenamosios vietos atveju įpareigoja teismą vaiko gyvenamąją vietą nustatyti su abiem iš tėvų pagal kintamą grafiką. Pas vieną iš tėvų vaikas galėtų gyventi nuo savaitės iki mėnesio, tuomet atitinkamą laikotarpį gyventų su kitu.

Taip pat siūloma nustatyti, kad vaiko gyvenamoji vieta teismo sprendimu su vienu iš tėvų būtų nustatoma tik išimtiniais atvejais, kai vaiko gyvenimas su abiem tėvais paeiliui iš esmės prieštarautų jo interesams.

Jei skyrium gyvenantys tėvai nekonfrontuotų dėl vaiko gyvenamosios vietos, ji būtų nustatoma notariškai patvirtintu tėvų susitarimu.

Pasak N.Puteikio, dabartinė situacija, kai išsiskyrus tėvams vaikas turi gyventi būtinai tik su vienu iš jų, skatina besiskiriančių pusių teisinius karus dėl vaikų, jie paverčiami šių karų „trofėjais“.

„Užuot priskyrus vaiką kaip „trofėjų“ vienam iš tėvų, jam nustatoma abiejų tėvų globa. Toks sprendimas, kaip rodo pasaulio praktika, yra ne tik gerokai humaniškesnis vaiko atžvilgiu, bet ir mažina konfliktuojančių pusių priešpriešą, kai šeimos laikui bėgant suranda kompromisą, nes yra priverstos bendradarbiauti. Priešingai, kai vaiko globa nustatoma su vienu iš tėvų, konfliktas dėl vaikų laikui bėgant tik gilėja“, – teigia parlamentaras.

Kaip aiškinamajame rašte argumentuoja iniciatorius, vaikas turi teisę turėti abu tėvus ir bendrauti su jais, todėl nesutarimo atveju turi būti preziumuojama lygybės pagrindu nustatyta kintama vaiko gyvenamoji vieta, kaip daroma Belgijoje, iš dalies Danijoje, Italijoje, Nyderlanduose.

„Dviejų namų atsiradimas vaikams nesukelia tiek problemų, kiek vieno iš tėvų netektis“, – tvirtina parlamentaras. Pataisas jis nurodo parengęs asociacijos „Tėvų ir vaikų gynybos sąjunga“ prašymu.


Rašyti komentarą...
m
močiutė
2017-08-10 12:00:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
Būtų tikrai racionalus sprendimas. Pritariu, nes turiu tokį pavyzdį Prancūzijoje. Nėra konfliktų tarp tėvų, abu savo namuose stengiasi sudaryti kuo geresnes sąlygas, atostogos taip pat vyksta pariteto pagrindais. Vaikui nedraudžiama pasikalbėti skaipu, jei jis to nori, ar paskambinti.
Atsakyti
-2

r
ridikas
2017-08-10 11:44:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
Atsirado dar vienas "tautos gelbėtojas". Aš jį laikiau protingesniu.
Atsakyti
-2

A
Aha
2017-08-10 15:46:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ir vaikas gyvena be namų - amžinasis klajoklis. Bendrauti abiems tėvams ir dabar įstatymai nedraudžia. Pirmiausia reikia atsižvelgti į tai, kur, pas ką vaikui būtų geresnės sąlygos gyventi ir vystytis. Ir dar vienas prioritetas turėtų būti - tai priskyrimas pagal lyti - jei leidžia gyvenimo sąlygos, tai berniukai turi augti su tėvu, o mergaitės su mama, nes taip vaikas gauna geriausią auklėjimą pagal savo lytiškumą. Kitaip užaugę jie tampa netikri vyrai ir netikros moterys. Kokio vyriškumo gali pamokyti mama? Arba kokių patarimų gali duoti tėvas dukrai moteriškais klausimais? Taip yra sutverta ir nevarykim Dievo į medį...
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų